دادگاه عالی اسکاتلند رای مخالف برگزاری همه پرسی استقلال جدید توسط پارلمان اسکاتلند | استقلال اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاه عالی اسکاتلند حکم داد که پارلمان اسکاتلند نمی تواند دومین رفراندوم استقلال را بدون تایید وست مینستر برگزار کند، حکمی که احتمالاً باعث خشم ملی گرایان اسکاتلندی می شود که می گویند آینده این کشور به تصمیم رای دهندگان اسکاتلندی بستگی دارد.

این تصمیم می‌تواند منجر به این شود که نیکولا استورجن به قول خود مبنی بر «ارائه استقلال برای مردم در انتخابات» عمل کند و آن را به یک «رفراندم واقعی» تبدیل کند.

این حکم که توسط رئیس دادگاه عالی، لرد رید، صادر شد، پس از یک جلسه استماع بی‌سابقه در عالی‌ترین دادگاه بریتانیا در مورد اینکه آیا هالی‌رود دارای اختیار قانونی برای همه‌پرسی استقلال اسکاتلند بدون اعطای اختیارات وست‌مینستر به آن است یا خیر، صادر شد.

این سوال توسط لرد وکیل اسکاتلند، دوروتی بین کی سی، به درخواست وزیر اول، نیکولا استورجن، به دادگاه ارجاع شد که در ژوئن با اعلام تاریخ مورد نظر خود برای همه پرسی دیگر، 19 اکتبر 2023، منتقدان را گیج کرد.

او مخالفت مداوم دولت بریتانیا از اعطای حکم بند 30 را به چالش کشیده است، بخش قانون اسکاتلند در سال 1998 – قانونی که پارلمان اسکاتلند را تأسیس کرد – که به هالیرود اجازه می دهد قوانینی را در مناطقی که معمولاً به وست مینستر اختصاص دارد، مانند قانون تصویب کند. اتحاد. اتصال.

دولت بریتانیا استدلال کرده بود که لایحه همه پرسی فراتر از اختیارات هالیرود است.

سر جیمز ایدی کی سی، وکیل ارشد دولت بریتانیا، خاطرنشان کرد که بین در اوایل سال جاری از تایید پیش نویس لایحه به عنوان صلاحیت قانونی خودداری کرده بود زیرا “درجه لازم را نداشت” که قانونی است.

ادی گفت، قانون پیشنهادی «صرفاً و کاملاً در مورد اتحادیه بود» و در نتیجه نقض قانون اسکاتلند در برابر تصویب قوانین مربوط به قانون اساسی بریتانیا بود.

استورجن که ادعای خود را برای برگزاری یک رفراندوم دوم در مورد حق دموکراتیک اسکاتلند برای تعیین سرنوشت خود مطرح کرده است، قبلاً گفته بود که رد استدلال او هیچ راه دیگری برای او باقی نمی‌گذارد جز اینکه «دعوای خود را برای استقلال در انتخابات به مردم نشان دهد». .

او این را به عنوان یک “رفراندم عملی” توصیف کرد، اما سوالات مهمی در مورد نحوه عملکرد این رفراندوم در عمل مطرح می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …