سفر افسانه ای هروه رنارد از کمبریج به مغز متفکر جام جهانی | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیووقتی مراکش در جام ملت‌های آفریقا 2019 در ضربات پنالتی به طور شگفت‌آوری مغلوب بنین شد و از یک چهارم نهایی فاصله گرفت، وسوسه انگیز بود که بدانیم آیا هروه رنار درخشش خود را از دست داده است یا خیر. او در آن سطح چیزی برای اثبات نداشت، اما این بار اطمینان از تماس او او را رها کرده بود و با انجام تعهدی که قبل از مسابقات با خود بسته بود، استعفا داد. چند روز بعد او به عنوان سرمربی عربستان سعودی وارد میدان شد و با ثبت نام در فدراسیونی که در دهه گذشته با 10 مربی درگیر شده بود، این احساس وجود داشت که او خطر دفن خود را در یک بیابان فوتبال به خطر انداخت.

اما رنارد اکنون بیشتر از همیشه قابل مشاهده است. پیروزی سعودی ها در برابر آرژانتین خیره کننده بود و در نهایت پیراهن سفید بی نقص را که نشانه بارز او برای همه کسانی بود که یک حرفه پر پیچ و خم و متنوع را دنبال کرده بودند، به جریان اصلی آورد. قهرمان‌های قبلی رنار ممکن است از چشم بینندگان عادی فوتبال بین‌المللی دور مانده باشد، اما او وارد مجموعه مدیرانی شده است که برای سال‌ها بر افسانه‌های جام جهانی نظارت داشته‌اند.

صرف نظر از ناراحتی مشروع در مورد استفاده گسترده‌تر عربستان سعودی از قدرت نرم از طریق فوتبال، این دقیقاً همان چیزی است که رنارد با یک گروه داخلی که به سختی برای کسی در خارج از کشور شناخته شده است، تداعی کرده است. اگر تیم او خوش شانس بود که در نیمه دوم تنها با یک گل عقب بیفتد، آرژانتین را در آن طلسم خیره کننده 15 دقیقه ای پس از استراحت شکست داد و شایسته پیروزی بود. آن‌ها با خودتخریبی در تداوم خط دفاعی به‌شدت بالا دست و پا می‌زدند، اما این ترفند جواب داد: رنار نمی‌توانست در برابر یک رویکرد پرخطر، حتی در برابر آرژانتین مقاومت کند، و شجاعت او پاداش‌های غیرقابل تصوری را به همراه داشت.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

عبدالله المالکی هافبک پس از آن گفت: “ما یک مربی دیوانه داریم.” او در نیمه دوم به ما انگیزه داد و چیزهایی به ما گفت که ما را به خوردن چمن تشویق می کرد. در زیر نمای بیرونی بی‌نقص رنارد، شخصیتی جذاب و کاریزماتیک نهفته است که توانایی او در حمل دیگران با خود برای اطمینان از اینکه تیم‌هایش بالاتر از وزنشان مشت می‌شوند، قبلاً وجود داشت.

اگر بگوییم شوک سه‌شنبه دستاوردی بزرگ‌تر از هر یک از عناوین آفریقایی او و به‌ویژه برد در سال 2012 با زامبیا نامشخص است، هم به رنارد و هم آفکون ضرر می‌رساند. در آن زمان، تیم او درد و رنج ناشی از سانحه هوایی در نزدیکی لیبرویل، پایتخت گابن را که 18 هزینه داشت، انتقال داد. پوسته بازیکنان زندگی خود را; آنها به طرز شگفت انگیزی ساحل عاج را شکست دادند و در فینال در همان شهر پیروز شدند. سه روز قبل از فینال، او آنها را به نزدیک ترین ساحل برای عملیات نجات آورده بود، بازیکنان در حال ادای احترام به اسلاف درگذشته خود بودند. او گفت: «اکنون همه به دنبال نمادها هستند، اما من فکر می‌کنم این نماد در اینجا بسیار قدرتمند است.

واکنش بازیکنان و هواداران عربستان پس از گل سالم الدوسری به آرژانتین
واکنش بازیکنان و هواداران عربستان پس از گل سالم الدوسری به آرژانتین. عکس: تام جنکینز/ آبان نیوز

سه سال بعد او دوباره با ساحل عاج قهرمان مسابقات شد و اولین مربی ای شد که با دو کشور مختلف این کار را انجام داد، و اگر این شوک کمتری بود، او هنوز مطمئن بود که یک نسل با استعداد به رهبری یایا توره پاداش ملموسی خواهد داشت. اگرچه او نتوانست این ترفند را با مراکش تکرار کند، اما عملکرد آنها در روسیه 2018 ممکن است نشان دهد که نوع زلزله ای که او با عربستان سعودی ایجاد کرده در این پست بوده است.

مراکش با ذوق به گروهی که اسپانیا، پرتغال و ایران در آن حضور داشتند نزدیک شد. اگر در یک شب دراماتیک و پربار، یاگو آسپاس گل تساوی VAR را به ثمر نمی رساند و از قبل مشخص بود که رنارد آماده حمله به بزرگترین صحنه ورزش با شرایط خودش بود، آنها اسپانیا را در آخرین بازی خود شکست می دادند.

اکنون او در تاریخ آن ثبت شده است و برای مردی که در ابتدا با کار کردن به عنوان نظافتچی، در درجه اول سطل زباله ها و نظم بخشیدن به یک بلوک آپارتمانی، حرفه ای متوسط ​​و ناکامل را دنبال کرد، شایسته تقدیر است. او ساعت 2 صبح بیدار می شد، کارش را در ظهر تمام می کرد و در اوایل شب در SC Draguignan، واقع در کوت دازور، مربیگری می کرد. رنارد بعداً به یاد آورد: “زندگی سخت تر از کارآموزی یا فوتبالیست بودن بود.” “این بهترین مدرسه ای است که می توانستم داشته باشم.”

شاید این توضیح دهنده آتش سوزی در چشمان او باشد. او شرکت نظافت صنعتی خود را راه‌اندازی کرد و نشان‌های مربیگری‌اش را در کنارش گرفت. همه چیز وقتی تغییر کرد که دوستش پیر رومرو، مدیر سابق اف سی روئن، که رنارد قبلاً برای شرکتش کار می کرد، در اواخر سال 2001 با کلود لو روی، کارشناس افسانه ای تماس گرفت. معلوم شد که لو روی برای نقش جدیدش در مدیریت شانگهای به یک دستیار نیاز دارد. کوسکو: دعوت به رنارد شد و یکی از فریبنده ترین سفرهای فوتبال مدرن در قطار انجام شد.

رنارد بدهی خود را به لو روی پنهان نمی کند و اغلب وقتی عمیقاً در مورد مربی خود صحبت می کند، احساساتی می شود. این زوج برای مدت کوتاهی در کمبریج یونایتد با هم کار کردند، رنارد برای مدت کوتاهی نقش ارشد را در استادیوم ابی بر عهده گرفت، چیزی که بعداً لو روی گفت که گامی برای کمک به محافظ او بود. در میان انبوهی از قرارهای کوتاه مدت، آنها در غنا نیز جفت شدند، جایی که عنوان شغلی رسمی رنارد «مدرس فیزیکی» بود.

این امر در سال 2008 باعث شد تا زمانی که او از زامبیا که دو دوره را با زامبیا گذرانده بود، شک و تردیدهایی به وجود آورد. او به یاد می آورد: «در اولین مصاحبه ام در زامبیا، از من پرسیده شد که چگونه یک مربی بدنی می خواهد تیم ملی را مدیریت کند. من کمی ناراحت بودم اما با خودم گفتم که این تحریک برای من خوب بود. به خودم گفتم: “من به تو نشان خواهم داد که چه کاری می توانم انجام دهم.”

دیگر در رنارد شکی نیست. اگر جادوها در فوتبال باشگاهی با سوشو و لیل ناموفق بود، او ثابت کرده است که در صحنه بین المللی استاد است و به هر کسی که فکر می کند توانایی های او به خارج از آفریقا قابل انتقال است یا خیر پاسخ داده است. این هدفی بود که پس از تصدی پست فعلی‌اش و شرط‌بندی او می‌توانست در گردانی را که امید کمی به ثبات فوتبال عربستان داده بود، مسدود کند.

رنارد قبل از جام جهانی در توضیح حرکت خود به خاورمیانه گفت: “این تغییر همان چیزی بود که من می خواستم زیرا رسانه ها دوست دارند مربیان را کبوتر کنند.” هیچ کس دیگر جرات نمی کند او را در جعبه بگذارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شبکه ملی طرح های شروع طرح زمستانی اضطراری را لغو کرد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اپراتور شبکه برق بریتانیا برنامه‌های …