وزرا درباره اعتصابات کریسمس با رهبران اتحادیه راه آهن گفتگو خواهند کرد | اعتصاب راه آهن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیران در اواخر این هفته با رهبران اتحادیه راه آهن گفتگو خواهند کرد تا اعتصاب هایی را که برای ایجاد “حداقل اختلال” در کریسمس طراحی شده اند، لغو کنند.

مل استراید، وزیر کار و بازنشستگی، گفت که ممکن است قوانین «در زمان مقتضی» برای اطمینان از حداقل خدمات برای مسافران به جلو کشیده شود، اما کارگران اعتصابی را مورد انتقاد قرار داد و آنها را به خاطر به خطر انداختن تجمعات خانوادگی سرزنش کرد.

بیش از 40000 عضو RMT که برای Network Rail و 14 شرکت بهره‌بردار قطار کار می‌کنند، در روزهای 13-14 و 16-17 دسامبر اعتصاب می‌کنند و باعث ایجاد اختلال در شش روز متوالی در آستانه کریسمس می‌شوند. دو اعتصاب دیگر در 3-4 و 6-7 ژانویه انجام خواهد شد.

RMT همچنین ممنوعیت اضافه کاری را اعلام کرد که دوره کریسمس را از 18 دسامبر تا 2 ژانویه پوشش می دهد، زمانی که خدمات در برخی مناطق تحت تأثیر کارهای مهندسی قرار می گیرد.

رانندگان قطار در اتحادیه عسلف نیز تعدادی از خدمات را از روز شنبه متوقف خواهند کرد. استراید گفت: «آنچه ما نیاز داریم، گفتگوی بیشتر اتحادیه‌ها با کارفرمایان و اعلام کمتر اعتصاب است. «عواقب این امر برای خانواده‌ها در بالا و پایین کشور، برخی از آنها اتفاقاً کاملاً جدی است، افرادی که برای مثال تلاش می‌کنند تا به نوبت‌های پزشکی برسند، و همچنین دیدارهای خانوادگی که شما ذکر کردید.

“این می تواند بسیار عمیق باشد. اگر به زمان این اعتصاب ها نگاه کنید، آنها برای ایجاد حداکثر اختلال در طول دوره کریسمس طراحی شده اند.

دبیر کل RMT در دفاع از اقدام اعتصابی گفت که او گرینچ نیست و از “دست مرده دولت که این مذاکرات را اداره می کند” انتقاد کرد.

من گرینچ نیستم. من یک مقام اتحادیه کارگری هستم و مصمم به توافق هستم.»

“این دور اخیر اعتصابات نشان خواهد داد که اعضای ما چقدر برای اداره این کشور اهمیت دارند و پیام روشنی را ارسال خواهد کرد که ما خواهان یک توافق خوب در زمینه امنیت شغلی، حقوق و شرایط برای مردم خود هستیم.” تمام این روند به یک مسخره تبدیل شده است که فقط وزیر خارجه جدید می تواند آن را حل کند.

زمان خوبی برای اعتصاب وجود ندارد. ما عمدا دوره کریسمس را بدون اعتصاب ترک کرده ایم. ما نمی توانیم این عمل را به سردی رها کنیم. ما دو ماه است که اعتصاب نکرده‌ایم، تاریخ‌های دیگری را برای تسهیل رویدادهای مهم عمومی و ملی جابه‌جا کردیم.

“اگر ما فقط آن را ترک کنیم، آنها تغییرات را اعمال خواهند کرد. شبکه ریل قبلاً برای 3000 شغل اخطار تعدیل قانونی صادر کرده است و اگر ما در مقابل کاری که انجام می‌دهند مقاومت نکنیم و به مصالحه برسیم، این را تحمیل می‌کنند.

حزب کارگر بر لزوم انجام یک معامله تاکید کرد، اما از حق مردم برای کمپین برای یک معامله حقوق منصفانه حمایت کرد. وزیر کشور در سایه، ایوت کوپر، به برنامه امروز رادیو بی‌بی‌سی 4 گفت: «ما می‌دانیم که مردم حق دارند هر کاری که می‌توانند برای کمپین دستمزد منصفانه انجام دهند و به این کار ادامه خواهند داد.

و مردم حق دارند کار خود را پس بگیرند و به عنوان بخشی از آن اعتصاب کنند و ما همیشه از حق مردم برای انجام این کار حمایت خواهیم کرد، اما در نهایت ما نیاز به یک توافق داریم، و این چیزی است که ما خواستار آن بوده ایم. “

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گراهام آرنولد به Socceroos در مورد خطرات رسانه های اجتماعی قبل از شروع بازی جام جهانی هشدار داد | استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، گراهام آرنولد از بازیکنانش درخواست کرده …