کیلیان امباپه خیره کننده طیف استعدادهای خود را برای الهام بخشیدن به پیروزی فرانسه به نمایش می گذارد | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیوکیلیان امباپه در 44 دقیقه حضور در استادیوم عظیم الجنوب که بیش از حد مهندسی شده بود، کار خارق‌العاده‌ای انجام داد، شاید حتی در تاریخ مدرن جام جهانی بی نظیر باشد. اصولاً او یک گل باز را از فاصله شش قدم از دست داد. بدون لرزش عالی اتفاق می افتد. توپ، پرش، زاویه، برخورد.

این هنوز نوعی هرج و مرج فیزیکی است.

اما غیبت امباپه متفاوت بود. او نه قاپ می‌زد، نه ساق می‌کشید و نه به آن دست می‌زد. مشکل کشش بیش از حد یا خم شدن به عقب نبود. منگنه های متخصص در اینجا انجام نمی دهند. امباپه یک گل باز را از دست داد متکبرانه. مشکل این بود که با سانتر آنتوان گریزمان در تمام مدت مواجه شد، در حالی که بازی مقابل استرالیا در آنجا از بین رفت، امباپه برای گلزنی بیش از حد متکبر بود.

او بی حوصله بود. او فوق العاده سرد شده بود. در حالی که به صورت سینمایی روی قوس توپ می‌لغزید، اساساً سعی کرد دو بار گل بزند، تور را محکم کند، تور را برآمده و بالا بیاورد، لحظه‌ای خلق کند، فریم یخ زده، طلای مونتاژ. در عوض او آن را روی میله کوبید.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

امباپه، لبخندی زد، سرش را تکان داد و از پشت تور بیرون آمد.

فوتبال همین است. گاهی اوقات این یک انگشت پا، ساق پا، یک خراش است. گاهی اوقات، گاهی اوقات، شما آنقدر مغرور هستید که نمی توانید گلزنی کنید. نکته کلیدی این است که دوباره بروید، دوباره برگردید و دقیقاً در همان مکان متکبر باشید.

نتیجه در آن زمان 2-1 بود. استرالیا دو دقیقه بعد به تیرک دروازه برخورد کرد. اما واقعیت این است که فرانسه در آن مرحله به سادگی از آنها عبور می کرد، امباپه به سختی در چمن سبز آهکی فرورفته بود، مردی که در هوای سبک تر و اغلب گرانش حرکت می کرد و در مسیر پیروزی 4-1 فرانسه بود که واقعاً ممکن بود. هر چیزی بوده است

به امباپه-آیه خوش آمدید، و موقعیتی که حتی در این زندگی ورزشی قابل توجه قابل توجه بود. در این جام جهانی نمی توان با لایه های متعدد هویت امباپه همراه بود. امباپه امید کلیدی خلاق فرانسه است. امباپه یک کارمند حقوق بگیر دولت قطر است. امباپه بیلبوردهای دوحه را می سازد. امباپه می خواهد پاریس را ترک کند. امباپه بهترین فوتبالیست روی کره زمین است.

به علاوه او این روزها برخلاف هر ورزشکار دیگری انرژی دارد. اکنون این یک فوتبالیست نیست، بلکه یک کالای ورزشی است که بتوان آن را معامله کرد و احتکار کرد و مانند یک پیکاسو خصوصی به نمایش گذاشت. ارزها می لرزند، نرخ های مبادله در هر انقباض و خمیازه او تغییر می کند. صحبت از ناراحتی او در پاری سن ژرمن باعث شده است که خرگوش ها به راه بیفتند.

حتی این هم رمان است. این نوع فوتبالیست دوست‌داشتنی، غول‌پیکر و فوق‌مهندسی در گذشته به‌عنوان پروانه‌ای شکسته شده روی چرخ دیده می‌شد، اشیای ظریفی که فوتبال می‌توانست از آن بهره‌برداری کند و باریک شود. امباپه یک پروانه است، یک فوتبالیست فوق العاده دوست داشتنی. اما او همچنین، به میزان بی‌سابقه‌ای، یک قدرت‌باز در این دنیا، دلال استعداد خودش است. امباپه چرخ است.

و البته، از آنجا که او درخشان، تیغ تیز و تقریباً غیرقابل توقف است، او در اینجا گلزنی کرد و در اوایل نیمه دوم با ضربه سر عثمان دمبله را به ثمر رساند و نتیجه را 3-1 کرد.

اولیویه ژیرو بعد از زدن گل چهارم فرانسه جشن گرفت
اولیویه ژیرو بعد از زدن گل چهارم فرانسه جشن گرفت. عکس: کلایو میسون/گتی ایماژ

همچنین مهم به نظر می رسد که این سانتر اولیه امباپه بود که جرقه این حرکت را زد، زیرا امباپه نیز هرگز از حرکت، کار، دویدن، چرخش مغزی و هر لحظه در تلاش برای پیروزی در این بازی دست از کار نمی کشید. پنج دقیقه بعد او گل چهارم را به ثمر رساند و اولیویه ژیرو را به گل دوم و پنجاه و یکمین گل فرانسه زد.

قبل از این تورنمنت صحبت های زیادی درباره بازیکنانی که فرانسه غایب است وجود داشت. در غیاب توپ طلا، دیدیه دشان، رئیس فعلی توپ طلا، با سه جلویی امباپه، دمبله و البته ژیرو باشکوه و بسیار اطمینان‌بخش، شاهزاده قدیمی و بزرگ فوتبال بین‌المللی، به میدان رفت. ژیرو نوع متفاوتی از شگفتی است، هنوز هم همان ترکیب سفارشی از شکوه و جلال بدنی غوغایی و چیزی که به طرز عجیبی در شخصیت او پس از 15 سال از یک حرفه نخبه متفاوت است.

و چه کسی می‌داند وقتی این تورنمنت شروع به باریک شدن کند، فرانسه چقدر می‌تواند خوب باشد. دفاع در اینجا در ابتدا متزلزل به نظر می رسید. آنها در بازی عقب افتادند، کریگ گودوین پس از اینکه لوکاس هرناندز زانوی خود را پیچاند و چرخید تا مانع از گرفتن و چرخش کوچک متیو لکی شود، کار را با مهارت تمام کرد.

17 دقیقه طول کشید تا فرانسه بازی را به تساوی بکشاند، آدرین رابیو در پاس عمقی خوب تئو هرناندز، بازیکن تعویضی، سرش را تکان داد. و در حال حاضر امباپه با سهولت نگران کننده از کنار ناتانیل اتکینسون می گذشت. امباپه واقعاً به معنای عادی کلمه نمی‌دوید وقتی آن پیشرانه‌ها را می‌پوشاند. او رانده می شود، شناور می شود، می چرخد، به گونه ای حرکت می کند که به طرز اغوا کننده ای زیبا به نظر می رسد که تعجب می کنید که چرا هر انسان دوپا درستی این کار را انجام نمی دهد.

هنوز 2-1 نگذشته بود، و این کار رابیوت نیز بود، زیرا او توپ را در بالای زمین به زمین زد. امباپه توپ را به سمت او برگشت، رابیو پاس داد و ژیرو توپ را وارد دروازه کرد.

پس از آن امباپه شروع به رقصیدن و چرخیدن کرد و تریل های کوچکی را به روال خود اضافه کرد. صادقانه بگویم، گاهی اوقات کمی زیاد به نظر می رسید. ولی احتمالا تاثیر داره تصور کنید سعی می کنید با این موضوع روبرو شوید. پرسونای ام‌باپه از فاصله‌ای دور برای تماشا کردن جذاب است و به‌طور عجیبی برای همه علاقه‌مندان در مقیاس سیاره‌ای نشاط‌آور است.

اینجا مردی است که در پوست خود، در استعداد خیره کننده اش بسیار خوشحال است. چالش‌های بسیار سخت‌تری در انتظار این ورزشکار-فوتبالیست‌های زردپوش است.

اما امباپه، فقط می‌دانی، متوقف نمی‌شود، اینگونه بازی می‌کند و کاملاً خودش خواهد بود. نوعی غایت در سه هفته آینده در اختیار اوست. در هر صورت تماشای اجباری خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …