سیل NSW اکنون گرانترین بلای طبیعی استرالیا است زیرا مطالبات بیمه سر به فلک کشیده است | آب و هوای استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بحران جاری سیل نیو ساوت ولز اکنون گران‌ترین بلای طبیعی استرالیا است و بیمه‌گران تخمین می‌زنند 5.5 میلیارد دلار خسارت در سال جاری تسلیم شده است.

فیلیس میلر، شهردار فوربس، می‌گوید که برخی از افراد با سیاست‌های موجود نامه‌هایی دریافت کرده‌اند که می‌گویند تمدید نمی‌شوند، در حالی که برخی دیگر می‌گویند که بیمه‌کنندگان در ابتدا از پوشش دادن آنها خودداری کرده‌اند.

اندرو هال، مدیر اجرایی شورای بیمه استرالیا (ICA) گفت که «بیمه‌گران به طور کلی به مشتریان خود پایبند هستند»، اما او اصرار دارد که در شهرهایی مانند فوربس تغییراتی لازم است، جایی که هشت خانه به طور کامل زیر آب رفت و 140 خانه آسیب دیدند.

او روز چهارشنبه به تلویزیون ABC گفت: «اکنون زمان آن است که به دولت بگوییم که به یک سد سیلاب نیاز داریم یا باید کاری در مورد آن خانه‌های خاص انجام دهیم تا دیگر این اتفاق نیفتد.

هال اتهامات این صنعت را رد کرد و گفت که از زمان آتش‌سوزی‌های فاجعه‌بار 2019 تا 2020، 13 میلیارد دلار برای خسارت‌های بلایای طبیعی پرداخت شده است.

او گفت: «شهرک هایی مانند Eugowra وجود دارد… که در آن محصولات بیمه سنتی اکنون بسیار سخت است.

“ما باید در مورد انواع دیگر محصولات بیمه ای که مردم می توانند به آنها دسترسی داشته باشند فکر کنیم که مستلزم مشارکت با ایالت و دولت های فدرال است.

اولین کاری که آنها باید انجام دهند این است که … [begin] ساختن سیلاب‌هایی که شهرها سال‌ها و سال‌ها تقاضای آن را داشتند.»

در همین حال، بارش‌ها در سراسر نیوساوت ولز شروع به پاک شدن کرده‌اند، اما تلاش‌ها برای بازیابی سیل در غرب مرکزی این ایالت و مناطق ریورینا به تازگی آغاز شده است.

خدمات اورژانس دولتی از مهلت آب و هوا برای جوامع سیل زده استقبال کرده است و امیدوار است که تا پایان هفته ادامه داشته باشد.

اداره هواشناسی می گوید سیل بزرگ هنوز در Condobolin و Euabalong رخ می دهد، جایی که رودخانه Lachlan ممکن است تا پنج شنبه به 8 متر برسد – بالاتر از سیل سال 1952.

اوج سیل اصلی رودخانه باروونگ-دارلینگ اکنون در حال نزدیک شدن به بورک است، جایی که سطوح آن رکورد سیل سال 1998 را شکسته است، همچنین انتظار می رود که اوج سیل در روز پنجشنبه نیز به اوج برسد.

رودخانه Murrumbidgee در Balranald Weir پایین دست نیز به سمت قله 7.3 متری می رود.

مناطق کلیدی تمرکز SES NSW در سه روز آینده شامل جوامع در امتداد لاچلان – و همچنین شهرهای Narrandera، Walgett، Bourke، Hay، Albury، Echuca، Mildura و Wentworth، و Deniliquin و Moulamein است.

دوره های طولانی انزوا برای بسیاری از جوامع و املاک روستایی در سراسر نیوساوت ولز ادامه دارد.

شهر مولامین ریورینا ایزوله شده است و از 500 نفر از ساکنان آن خواسته شد تا روز سه شنبه تحت اسکورت تخلیه شوند، در غیر این صورت برای هفته ها سرگردان خواهند بود.

SES NSW در حال ارزیابی پتانسیل برای منزوی شدن جوامع بیشتر در هفته های آینده است.

در 24 ساعت تا چهارشنبه، SES 270 درخواست کمک دریافت کرد و سه سیل نجات را انجام داد.

89 هشدار فعال وجود دارد که 14 مورد در سطح اضطراری است.

وزش بادهای مخربی که این هفته در این ایالت به وقوع پیوست کاهش یافته و هشدار هواشناسی شدید لغو شده است.

بوم می گوید که هوای سرد و بادی در اواخر فصل در جنوب شرق استرالیا در حال حرکت است.

در مهلت زمانی برای شهرهای سیل زده، رگبارها منزوی تر می شوند و به مناطق ساحلی و کوهستانی منقبض می شوند.

یک سیستم پرفشار از چهارشنبه در جنوب استرالیا در حال توسعه است که در اواخر این هفته شرایط را به تدریج بهبود می‌بخشد و دمای هوای گرمتر را افزایش می‌دهد.

با این حال، با لغزش آب به پایین دست، واکنش سیل تشدید می شود و بسیاری از جاده های داخلی قطع می شوند.

با ادامه تلاش‌ها برای بازیابی، BoM و CSIRO گزارش وضعیت آب و هوا در سال 2022 را در روز چهارشنبه منتشر کردند.

گزارش دوسالانه نشان می‌دهد که رویدادهای بارندگی شدید در حال افزایش است و انتظار می‌رود تعداد رویدادهای باران‌های شدید کوتاه مدت در آینده افزایش یابد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شبکه ملی طرح های شروع طرح زمستانی اضطراری را لغو کرد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اپراتور شبکه برق بریتانیا برنامه‌های …