“ساخته شده بر روی خون بردگان”: طرفداران فوتبال بریتانیا جام جهانی را تحریم کردند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آlex Murphy جامعه ای را از طریق فوتبال پیدا کرده است. آخر هفته های او به تشویق در ایپسویچ تاون می گذرد، جایی که بلیت فصلی در اختیار دارد، تیم زنان آرسنال در نزدیکی آدرسش در شمال لندن، یا بازی پنج نفره با تیم هایش: ساکا سیب زمینی و المپیک مایونز. او از سال 2002 هر جام جهانی را تماشا کرده است و از فراگیر شدن این رویداد لذت می برد، که حتی مادرش که واقعاً به فوتبال اهمیت نمی دهد، در آن شرکت می کند. اما امسال، او تنظیم نخواهد شد.

او تصمیم را گرفت در ژانویه، زمانی که او متوجه شد که بیش از 6500 کارگر مهاجر از هند، پاکستان، نپال، بنگلادش و سری‌لانکا پس از شروع یک برنامه ساختمانی بی‌سابقه توسط قطر، عمدتاً برای آماده‌سازی برای مسابقات، جان خود را از دست داده‌اند.

مورفی قبلاً ناامید شده بود که کشوری که سابقه مشکلی در زمینه حقوق زنان و LGBTQ+ دارد، در این مناقصه برنده شده بود و فرصتی برای شستن وجهه ورزشی به او داده شد. او می‌گوید: «من فکر می‌کنم با شرکت نکردن در آن، تا حدی مشخص می‌کنید که بازی مورد علاقه‌تان چیست.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

جاناتان تاملینسون، ویراستار کتاب عکسی که در سال 2018 طرفدارانی را از سراسر جهان جذب کرد، می‌گوید: «فوتبال می‌تواند به مردم امید بدهد. این به مردم دلیلی می‌دهد تا با هم باشند و اختلافات خود را کنار بگذارند.» او می خواست موضوع دیگری را همزمان با جام جهانی راه اندازی کند، اما تصمیم گرفت که این رویداد مظهر نخبه گرایی، فساد و عدم همدلی باشد، بنابراین تصمیم گرفت در آن شرکت نکند. او می گوید: «هیچ کس به کارگران مهاجر یا افرادی که در خانه سرد نشسته اند اهمیت نمی دهد.

الکس مورفی با مادرش در ایپسویچ
الکس مورفی با مادرش در ایپسویچ. عکس: عرض ادب

جسیکا ایروینگ، که یکی از بنیانگذاران تیم پنج نفره Peaches FC مستقر در دالتسون، برای زنان و بازیکنان غیر باینری، در طول قرنطینه، موافق است: «فوتبال در زندگی من به چیزی از شادی و اجتماع عجیب و غریب تبدیل شده است. خواستار ضد نژادپرستی، ضد تبعیض جنسیتی است و این نشان دهنده هیچ یک از اینها نیست.»

او از مسابقاتی که بر روی خون بردگان ساخته شده است، در کشوری که در آن، بر اساس قوانین شرعی، رابطه جنسی همجنسگرایان می تواند منجر به حکم اعدام شود، “منزجر” شده است. زنان همچنین فاقد حقوق اولیه هستند و گزارش دیده‌بان حقوق بشر در سال گذشته نشان می‌دهد که باید از سرپرستان مرد خود اجازه بگیرند تا تا سنین خاصی به خارج از کشور سفر کنند، با بورسیه دولتی در خارج از کشور تحصیل کنند، در بسیاری از مشاغل دولتی کار کنند و در مورد سلامت باروری خود برخی از انتخاب‌ها را انجام دهند.

شیوانی دیو، روزنامه‌نگار غیر باینری و TikToker که روز شنبه در حال پوشش یک تظاهرات همجنس‌گرایان در مقابل سفارت قطر بود، می‌گوید: «فقط شبیه همان روحیه‌ای نیست که معمولاً دارد. آنها از کودکی فوتبال بازی کرده اند و با تیمی به نام Golddiggers در شرق لندن هستند. دیو می‌گوید: «معمولاً دوست دارم از آن حمایت کنم، اما امسال، آنها می‌افزایند: «ترجیح می‌دهم دوستان را دعوت کنم و یک فیلم کریسمس ببینم تا اینکه به میخانه بروم و جام جهانی را تماشا کنم.»

محتوای TikTok مجاز است؟

این مقاله شامل محتوای ارائه شده توسط TikTok. قبل از بارگیری هر چیزی از شما اجازه می‌خواهیم، ​​زیرا ممکن است از کوکی‌ها و فناوری‌های دیگر استفاده کنند. برای مشاهده این مطالب، روی “مجاز و ادامه” کلیک کنید.

دیو فکر می کند برای غرب مهم است که علیه همجنس گرا هراسی در کشورهای اسلامی صحبت کند، جایی که بسیاری از قوانینی که حقوق LGBTQ+ را محدود می کنند از ارزش های مسیحی استعمارگران نشات می گیرد. در زادگاه خانواده آنها در هند شواهدی وجود دارد که نشان می دهد روابط دگرباش و بدن های ترنس پرستیده می شوند، اما با حکومت بریتانیا ناپدید شدند. تماشا نکردن جام جهانی راهی برای نشان دادن همبستگی با جامعه LGBTQ+ در خارج از کشور است.

بر اساس یک نظرسنجی اخیر، از هر 10 نفر در بریتانیا، 6 نفر با میزبانی قطر جام جهانی به دلیل قوانین ضد همجنس گرایان مخالف هستند و 39 درصد معتقدند که تیم ها نباید در این رویداد شرکت کنند. اما در مورد تعهد به تحریم، هواداران انگلیسی زیاده‌روی کرده‌اند. “ما در این کشور برای چه چیزی ایستاده ایم؟” ایروینگ می پرسد. “هیچ چی.”

اروپا پر سر و صداتر بوده است. از سال گذشته، کمپینی در نروژ خواستار عدم حضور شد و تیم اسپارو، کاپیتان سابق فنلاند، یکی از اولین کسانی بود که بازیکنان را تشویق به صحبت کرد. هواداران در مسابقات بوندسلیگا آلمان بنرهایی آویزان کرده اند و مقامات محلی در سراسر فرانسه و اسپانیا قول داده اند که مسابقات را در مکان های عمومی پخش نکنند. تماس‌های TikTok برای #بایکوت‌قطر2022 بیش از 4.1 میلیون بازدید داشته است، از جمله ویدئویی توسط یکی از اعضای خانواده یک کارگر ساختمانی که در شرایطی که او تحت عنوان «بردگی امروزی» در قطر توصیف می‌کند، در حین کار جان خود را از دست داده است.

ناتان بالوگون اتی یک دروازه بان را به چالش می کشد
ناتان بالوگون اتی (راست) علاقه ای به حمایت از این جام جهانی ندارد. عکس: عرض ادب

ناتان بالوگون اتی 21 ساله که مربی و داور لیگ گل‌پوست است، می‌گوید: «انگلیس با فوتبال زندگی می‌کند و نفس می‌کشد». اگر فوتبال نبود غوغا می شد.» برخلاف دوستانش که بازی‌ها را تماشا می‌کنند، او علاقه‌ای به حمایت از مسابقاتی با سابقه فساد فیفا ندارد.

طی چهار سال و اندی گذشته، فیفا درآمد خود از جام جهانی را بیش از 1 میلیارد دلار (840 میلیون پوند) افزایش داده است که به کمک قراردادهای سودآور با شرکای خود مانند انرژی قطر کمک کرده است. اما هیئت حاکمه از کشورهای شرکت کننده خواسته است “اجازه دهند فوتبال روی صحنه بیاید”.

مورفی می گوید: «پوشش و محکومیت قطر در هفته های اخیر دلگرم کننده بوده است. او امیدوار است که تحریم بر رتبه‌بندی‌ها و امور مالی تأثیر بگذارد و به میزبانان این رویداد در آینده نشان دهد که هزینه‌های انسانی و زیست‌محیطی برای مردم اهمیت دارد. “بزرگترین ترس” او این است که با برگزاری جام جهانی “این گفتگو به بهترین شکل در حالت آماده باش قرار می گیرد و فراموش می شود”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارایوو آلوده ترین شهر جهان را رتبه بندی کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آمار شرکت فناوری کیفیت …