شوک، ناباوری، غم – هواداران آرژانتین پس از شوک عربستان سعودی غمگین هستند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

منساعت به سختی از 9 صبح گذشته بود و آرژانتینی‌ها در همه جا از چسبیده شدن به صفحه‌های تلویزیون خود بیرون می‌آمدند، در آفتاب صبحگاهی خیره می‌شدند، بسیاری با صدای بلند تعجب می‌کردند که آیا تازه از یک کابوس بیدار شده‌اند. در واقع، این رویای آنها برای قهرمانی در جام جهانی بود که به تازگی یک بررسی واقعیت بی‌رحمانه داده شده بود.

لائوتارو مارتینز که به وضوح متزلزل اما متحرک بود بلافاصله پس از سوت پایان به دوربین ها گفت: «ما بازی را به خاطر اشتباهات خودمان باختیم، به خصوص در نیمه دوم.

بیش از 100 دقیقه از یکی از غیرمنتظره ترین درام های تاریخ جام جهانی گذشته بود. آرژانتین که به شدت مورد علاقه قرار می گیرد، به رهبری لیونل مسی، با برتری 1-0 به عربستان سعودی (رتبه آخر رقابت ها) شکست خورد. “وجود داشت [small] مارتینز افزود: جزئیاتی که تفاوت را ایجاد کردند و ما باید روی آنها کار کنیم و آن اشتباهات را اصلاح کنیم.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

شک نکنید، این یکی از بدترین شروع های آرژانتین در جام جهانی است. برخی به دنبال آرامش در این واقعیت هستند که در سال 1990 یک تیم با اعتماد به نفس بیش از حد با دیگو مارادونا و کلودیو کانیجیا به طور غیرمنتظره ای به تیم کامرونی باخت که تقریباً با گلزنی خود را شگفت زده کرد. آرژانتین در آن سال به فینال رسید.

حال و هوای کشور تاسف بار بود. تماشاگران و کارشناسان تلویزیون آرام می مانند. هیچ‌کدام از آن‌هایی که اغلب به تیم حمله می‌کردند، وجود نداشت. هیچ‌کدام از موارد اتهام‌زنی مدیر صندلی مبنی بر اینکه چه کسی باید به جایش می‌آمد، چه کسی باید بیشتر به سمت چپ می‌رفت، فریاد نمی‌زدند… فقط ناباوری، شوک و اندوه کامل. جرو فریکساس، اینفلوئنسر، با اشاره به تمام تماس‌های VAR و گل‌های مردود برای آرژانتین در نیمه اول، شاید بهترین تجربه را به‌طور خلاصه بیان کرد: «من گل‌های زیادی را فریاد زدم و باختیم».

فریکساس به مخاطبان جوان می رسد و او از تیم لیونل اسکالونی برای حمایت و تشویق تیم لیونل اسکالونی برای ادامه مبارزه سخت، اکنون بیش از هر زمان دیگر، درخواست کرد. او نوشت: ما باید از آنها حمایت کنیم. ما باید از آنها حمایت کنیم زیرا این تیم شادی بسیار زیادی را برای ما به ارمغان آورد. هیچ‌کس به اندازه آنها نمی‌خواهد برنده شود و احتمالاً غمگین‌تر از دیگران هستند.»

دانیل آرکوچی، نویسنده باسابقه فوتبال گفت که این جزئی از حضور در جام جهانی است. او گفت: “این چیزها اتفاق می افتد.” “بهترین بازی زندگی آنها برای افراد ضعیف، بدترین بازی زندگی آنها برای افراد مورد علاقه. امروز عربستان خاطرات کامرون را زنده کرد. امروز مسابقه ای بود که اسکالونی گفته بود یک روز اتفاق می افتد.

آلخاندرو وال تیمپو آرژانتینی نوشت: «عربستان سعودی خود را تحمیل کرد. آنها بازی و سکوها را برق دادند و هر آرژانتینی را از بین بردند. این ضربه بزرگی برای تیم ملی است، شاید بدترین بازی دوران اسکالونی باشد، و در بازی افتتاحیه جام جهانی وارد شد.

لائوتارو مارتینز از آرژانتین توپ را وارد دروازه کرد اما گل مردود اعلام شد
لائوتارو مارتینز از آرژانتین توپ را وارد دروازه کرد اما گل مردود اعلام شد. عکس: Zabulon Laurent/ABACA/Shutterstock

بدون VAR ممکن است داستان بسیار متفاوتی باشد. اما ما اکنون VAR داریم و این فوتبال است. مارتینز گفت: “ما باید در نیمه اول بیش از یک گل می زدیم، اما این یک جام جهانی است و اکنون با دو فینال روبرو هستیم.”

زمانی که اسکالونی و مسی در نهایت برای رویارویی با مطبوعات ظاهر شدند، گفتند آنها می دانستند عربستان برای آفساید بازی خواهد کرد. می‌دانستند، گفتند، و با این حال…

اما به نظر می رسید که هنوز روحیه کمی برای تحلیل تاکتیکی پزشکی قانونی وجود دارد. به نظر می رسد که ملت – هواداران، کارشناسان، و شاید حتی تیم – کمی سوگواری به خود اختصاص داده اند تا ضربه عاطفی را تحمل کنند. برخلاف زمان‌های آشفته‌تر در تاریخ روابط پربار این کشور با تیم ملی، عشقی که از زمان بازگشت کوپا آمه‌ریکا در 16 ماه پیش وجود داشته است، فروکش نکرده است. هنوز.

این حس وجود داشت که تیم مناسب بازی را شروع کرد، بازیکنان هیچ اشتباه آشکاری مرتکب نشدند و تعویض ها به موقع انجام شد. ستارگان نوظهور انزو فرناندز و جولیان آلوارز وارد زمین شدند و شجاعت آرامی از خود نشان دادند که به نظر می‌رسید هم تیمی‌های بزرگ‌تر در نیمه دوم شکست خوردند.

هر چند نمی توان انکار کرد که این یک شوک بود. برای تیم و مربی بسیار مورد تحسین – و همچنین کشور. این کشور در یکی از ضعیف ترین شرایط اقتصادی خود در تاریخ معاصر با تورم تاریک به سر می برد و تا صبح امروز همه امیدوار بودند که زندگی عادی را متوقف کنند و فقط به دنبال ماموریت قهرمانی در جام جهانی باشند. در واقع، یک وزیر حتی گفت: “تورم می تواند صبر کند، ابتدا باید جام را ببریم.”

این کشور ممکن است به طرح B نیاز داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …