جنگ لفظی بر سر حذف بیلبوردهای انتخاباتی حزب کارگر ویکتوریا علیرغم حکم دادگاه ادامه دارد | انتخابات ایالت ویکتوریا 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاه عالی بر توافق صلح بین حزب کارگر ویکتوریا و شورای ملبورن بر سر حذف بیلبوردهای تبلیغات انتخاباتی نظارت کرده است، اما جنگ لفظی در مورد اینکه آیا این اقدامات دارای انگیزه سیاسی بوده اند یا خیر ادامه دارد.

شورای Darebin در کرسی Northcote نشسته است، جایی که انتظار می رود رقابت بین حزب کارگر، کت تئوفانوس، و نامزد سبزها، Campbell Gome، در روز شنبه به پایان برسد.

روز سه شنبه، حزب کارگر ویکتوریا شورای داربین را متهم کرد که بدون اطلاع کمپین، هشت بیلبورد بزرگ متعلق به تئوفانوس را از املاک خصوصی حذف کرده است. هزینه ساخت هر بیلبورد تا 1163 دلار و نصب آن تا 500 دلار است.

حزب کارگر این شورا را که متشکل از سه حزب کارگر، سه حزب سبز و سه عضو مستقل شورا است، متهم کرد که با حذف تابلوها در انتخابات ایالتی مداخله کرده است.

در دادگاه عالی در روز چهارشنبه داربین قول داد که تابلوها را در چهار مکان دیگر حذف نکند، در حالی که کمپین تئوفانوس اعلام کرد در صورت تخریب بیلبوردها، هر گونه مطالب توهین آمیز را ظرف 24 ساعت حذف خواهد کرد.

در بیانیه‌ای پس از آن، شورا ادعای حزب کارگر مبنی بر اینکه این اقدام دارای انگیزه سیاسی بوده است را رد کرد.

یکی از سخنگویان گفت: «در ماه اکتبر، تعداد کمی از تابلوها توسط شورا برداشته شد که موضوع شکایت جامعه به دلیل گرافیتی توهین آمیز بود یا با سیاست شورا در مورد نمایش تابلوهای انتخاباتی مغایرت داشت.

“این یک موضوع عملیاتی است و به این ترتیب، شوراها در مورد چگونگی و زمان اجرای قانون محلی توسط افسران شورا هیچ نظری ندارند.”

اما کمپین کارگری تضعیف نشد. یکی از سخنگویان گفت: «این مداخله سیاسی آشکار از سوی شورای شهر داربین تحت تسلط سبزها است، که درست مانند شورای بیساید تحت کنترل لیبرال ها در گلدشتاین در جریان انتخابات فدرال امسال عمل می کنند.

مردم حق دارند بدون دخالت سیاسی شوراهای محلی به مبارزات انتخاباتی و جلب حمایت جامعه بپردازند.»

سخنگوی داربین گفت که شورا “به اهمیت روند انتخابات احترام می گذارد”.

پس از اینکه لیبرال ها تصمیم گرفتند سبزها را بر حزب کارگر ترجیح دهند، دولت اندروز به طور فزاینده ای نگران از دست دادن نورث کوت و همچنین ریچموند همسایه خود است.

سبزها زمانی که لیدیا ثورپ، اکنون سناتور فدرال است، در سال 2017 در انتخابات میان‌دوره‌ای در سال 2017 برنده آن شد و سپس در سال 2018 از تئوفانوس شکست خوردند، برای مدت کوتاهی نورث‌کوت را برگزار کردند. تنها با اختلاف 1.7 درصدی برگزار می‌شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چین علیرغم تعداد موارد تقریباً رکورددار، به رفع محدودیت های کووید ادامه می دهد | چین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، غرفه‌های آزمایش کووید-19 روز جمعه …