اسرائیل: دست کم 14 زخمی بر اثر انفجار در ایستگاه های اتوبوس اورشلیم

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دو بمب روز چهارشنبه در نزدیکی ایستگاه‌های اتوبوس در اورشلیم منفجر شد و دست‌کم 11 نفر زخمی شدند، آنچه پلیس گفته است حملات مشکوک شبه‌نظامیان فلسطینی است.

یکی از انفجارها در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس در حاشیه شهر، جایی که مسافران معمولاً در انتظار اتوبوس بودند، روی داد.

دومی در راموت، محله ای در شمال شهر منفجر شد. بیمارستان ها گفتند که حدود ده ها مجروح دریافت کرده اند، از جمله دو مجروح وخیم و دو نفر وخیم.

یوسف حیم گابای، پزشکی که هنگام وقوع انفجار در محل بود، به رادیو ارتش اسرائیل گفت: “این یک انفجار دیوانه کننده بود. همه جا خسارت دیده است.” من افرادی را دیدم که زخم‌هایشان در همه جا خون می‌آید.»

در هفته های اخیر حملات فلسطینی ها افزایش یافته است.

تنش میان اسرائیل و فلسطین، پس از ماه‌ها حمله اسرائیل به کرانه باختری اشغالی که به دنبال موجی از حملات مرگبار علیه اسرائیلی‌ها که منجر به کشته شدن 19 نفر شد، بالا است.

این خشونت ها همچنین در حالی رخ می دهد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل در حال برگزاری مذاکرات ائتلافی پس از انتخابات ملی است و احتمالاً دولت راستگرای اسرائیل را تشکیل خواهد داد.

پلیس گفت که این دو انفجار در میان شلوغی ترافیک در ساعات شلوغی رخ داد و آنها بخشی از بزرگراه اصلی منتهی به خارج از شهر را بستند که اولین انفجار در آنجا رخ داد.

در حالی که فلسطینی ها در سال های اخیر چاقوکشی، ضرب و شتم خودروها و تیراندازی انجام داده اند، حملات بمب گذاری از زمان پایان قیام فلسطینی ها در حدود دو دهه پیش بسیار نادر شده است.

حماس ستیزه جوی اسلامی که بر نوار غزه حکومت می کند و زمانی بمب گذاری های انتحاری را علیه اسرائیلی ها انجام داد، از عاملان این حملات تمجید کرد و آن را یک عملیات قهرمانانه خواند، اما از بر عهده گرفتن مسئولیت خودداری کرد.

عبداللطیف القنوع، سخنگوی حماس گفت: «اشغالگر بهای جنایات و تجاوزات خود علیه مردم ما را درو می کند.

ایتامار بن گویر، یک قانونگذار افراطی که خواستار مجازات اعدام برای مهاجمان فلسطینی شده و قرار است وزیر پلیس در زمان نتانیاهو شود، گفت که این حمله به او انگیزه داد تا موضع سخت تری در قبال مهاجمان فلسطینی اتخاذ کند.

وی در توییتی نوشت: «زمان آن رسیده که موضع سختی در برابر تروریست ها اتخاذ کنیم، زمان آن فرا رسیده که نظم بدهیم.

امسال بیش از 130 فلسطینی در نبردهای اسرائیل و فلسطینیان در کرانه باختری و شرق بیت المقدس کشته شده اند که سال 2022 را به مرگبارترین سال از سال 2006 تبدیل کرده است.

ارتش اسرائیل می گوید اکثر فلسطینی های کشته شده شبه نظامی بوده اند. اما جوانان سنگ پرتاب معترض به تهاجمات و سایرینی که درگیر درگیری نبودند نیز کشته شده اند.

دست کم پنج اسرائیلی دیگر در حملات فلسطینیان در هفته های اخیر کشته شده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بیا توپ بازی کنیم”: لهستان برای بازی بیشتر در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی مقابل فرانسه دعا می کند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، “بیا توپ بازی کنیم” – “بیا …