سانتاندر پرسید که آیا باردار هستم، سپس پیشنهاد وام مسکن ما را قطع کرد | وام مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

من هشت ماهه باردار هستم و پس از اینکه یک نماینده خدمات مشتری سانتاندر از او پرسید که آیا منتظر فرزند هستم، درخواست وام مسکن مشترک رد شده است. ما در حال حاضر وام مسکن با Santander داریم و امیدواریم آن را به خانه جدید خود منتقل کنیم. در ابتدا به من و شوهرم گفته شده بود که می‌توانیم 170000 پوند بر اساس درآمدم وام بگیریم. شوهر من خوداشتغال است و پس از پایان مرخصی زایمان من، مراقب تمام وقت فرزندمان خواهد بود. اکنون به من گفته شده است که چون یک فرد وابسته اضافی خواهم داشت، ما فقط می توانیم 140000 پوند وام بگیریم. شرایط و ضوابط سانتاندر بیان می کند که آنها علیه زنان باردار تبعیض قائل نمی شوند. من شکایت کرده ام، اما به من گفته شده که حل آن تا هشت هفته طول می کشد.
بی دی، نیوکاسل

برای وام دهندگان غیرقانونی است که از مشتریان بپرسند که آیا باردار هستند، هر چند که پاسخ ممکن است حیاتی باشد. بانک ها هنگام تصمیم گیری برای اعطای وام باید مسیر دشواری را بین بررسی بازار وام مسکن در سال 2014 و قانون برابری 2010 طی کنند. بررسی سال 2014 پس از سقوط مالی انجام شد و وام دهندگان را ملزم کرد تا از متقاضیان در مورد شرایط آنها با جزئیات بیشتری نسبت به گذشته سؤال کنند تا اطمینان حاصل شود که آنها می توانند بازپرداخت ها را پرداخت کنند. قانون برابری تبعیض به دلیل بارداری را ممنوع می کند. بنابراین، نماینده می تواند بپرسد که آیا انتظار دارید شرایط شما تغییر کند یا خیر، اما قطعا نمی تواند بپرسد که آیا باردار هستید یا خیر.

سانتاندر تأیید کرد که اگر متوجه شود متقاضی در انتظار فرزند است، پیشنهادات وام مسکن کاهش می‌یابد، اما اعتراف کرد که نماینده آن حق ندارد این سؤال را بپرسد.

روز بعد از تماس من با شما تماس گرفت و پیشنهاد خود را به 153000 پوند افزایش داد. توضیح داد که این کسری به دلیل وام دانشجویی شما بوده که به گفته وی در ابتدا از آن بی اطلاع بوده است. این برای خرید خانه ای که به آن امیدوار بودید کافی نبود و در این وقفه، خریدار خود را از دست دادید. سانتاندر، برای جبران، اکنون 2085 پوند سرقفلی به شما پرداخت کرده است که هزینه های متحمل شده شما، از جمله هزینه های وکیل را پوشش می دهد.

هنگامی که وام مسکن فعلی شما در ژانویه تمدید می شود، موافقت کرده است که نرخ بهره را به 3.5٪ موجود در هنگام درخواست وام جدید برگرداند تا از جیب شما خارج نشود. می‌گوید: «به‌عنوان یک وام‌دهنده مسئول، و بخشی از الزامات نظارتی ما، در طول فرآیند درخواست وام مسکن، باید بدانیم که آیا وام‌گیرنده از تغییرات آتی در درآمد یا هزینه‌های خود آگاه است یا خیر، بنابراین می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که او قادر به پرداخت هزینه است. بازپرداخت ها

“در این مورد، روند مطابق با راهنمایی های ما انجام نشده است، و ما می خواهیم از این فرصت استفاده کرده و از خدمات مشتری دریافت شده عذرخواهی کنیم. ما همچنین به همکاران در مورد اهمیت پیگیری فرآیندها و رویه ها یادآوری می کنیم.

ایمیل your.problems@observer.co.uk. آدرس و شماره تلفن را وارد کنید. ارسال و انتشار تابع شرایط و ضوابط ما است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …