گزارش ها: اعتراض کارکنان کارخانه چینی آیفون

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پکن — به گفته کارمندان و ویدئوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی چهارشنبه، کارکنان بزرگترین کارخانه آیفون اپل در جهان در اعتراضات به اختلافات قراردادی در میان کنترل ضد ویروس مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بازداشت شده اند.

ویدئوهایی در رسانه‌های اجتماعی چین که می‌گویند در کارخانه‌ای در مرکز شهر ژنگژو فیلم‌برداری شده‌اند، هزاران نفر را با ماسک‌ها در مقابل ردیف‌های پلیس با لباس‌های محافظ سفید با سپرهای پلاستیکی ضد شورش نشان می‌دهد. یک نفر با قمه از ناحیه سر مورد اصابت قرار گرفت و دیگری در حالی که دستانش را از پشت گرفته بود با خود بردند.

پست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که آنها به نقض قراردادهای نامشخص اعتراض می‌کنند.

اپراتور کارخانه، گروه فناوری فاکسکان، قبلاً گفته بود که از “مدیریت حلقه بسته” استفاده می کند، که به کارکنانی اشاره دارد که در محل کار خود زندگی می کنند و هیچ تماس خارجی ندارند. این امر به دنبال اخراج هزاران کارمند در ماه گذشته به دلیل شکایت در مورد محافظت ناکافی ضد ویروس و عدم کمک به همکارانی بود که بیمار شدند.

شرکت اپل پیش از این هشدار داده بود که تحویل مدل جدید آیفون 14 خود به دلیل کنترل های ضد بیماری اعمال شده در کارخانه ژنگژو به تعویق خواهد افتاد. دولت شهر دسترسی به یک منطقه صنعتی را که کارخانه را احاطه کرده است، به حالت تعلیق درآورد که فاکسکان گفته است 200000 نفر در آن کار می کنند.

فاکسکان، که مقر آن در تایپه، تایوان است، بلافاصله به درخواست اطلاعات در مورد وضعیت پاسخ نداد.

گزارش‌های جدید پیشتر گفته بودند که حزب کمونیست حاکم به «کادرهای مردمی» دستور داده است تا کارمندان فاکسکان در ژنگژو را که ترک کردند، پر کنند. این شرکت به درخواست‌ها برای تایید و جزئیات مربوط به این ترتیب پاسخ نداد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شبکه ملی طرح های شروع طرح زمستانی اضطراری را لغو کرد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اپراتور شبکه برق بریتانیا برنامه‌های …