نامزد حزب جمهوری خواه در دادستان کل آریزونا از نتایج انتخابات شکایت کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آبه حماده، جمهوریخواه آریزونا که در رقابت تنگاتنگی برای تصدی سمت دادستان کل بعدی ایالت قرار گرفته است، روز سه شنبه در اعتراض به نتایج اولیه انتخاباتی که پیش از این به بازشماری خودکار منجر شده بود، شکایتی تنظیم کرد.

آمار نهایی این ایالت از انتخابات 8 نوامبر، که قرار بود هفته آینده توسط شهرستان ها تایید شود، تنها 510 رای از نامزد دموکرات، کریس مایس – 1،254،102 برای آقای حماده و 1،254،612 برای خانم مایس، دارد. این تفاوت در محدوده مورد نیاز برای بازشماری خودکار بر اساس قوانین ایالتی بود.

دعوای آقای حماده که در دادگاه عالی ایالتی در ماریکوپا کانتی تسلیم شده است، از وزیر امور خارجه آریزونا – کیتی هابز، دموکراتی که در انتخابات فرمانداری پیروز شده است – و همچنین ضبط کنندگان شهرستان و هیئت نظارت در 15 شهرستان این ایالت به عنوان متهم نام برده می شود. کمیته ملی جمهوری خواه به عنوان شاکی به آقای حماده پیوست.

آقای حماده و RNC در شکایت خود از دادگاه می خواهند دستور منع وزیر امور خارجه از تایید خانم هیز به عنوان برنده و حکمی مبنی بر برنده شدن آقای حماده صادر کند. این شکایت استدلال می کند که خرابی تجهیزات و اشتباهات در مدیریت محل های رای گیری و در جدول بندی آرا منجر به شمارش نهایی نادرست آرا شده است. این سازمان می‌گوید هیچ «تقلب، دستکاری یا سایر تخلفات عمدی» وجود ندارد، اما ادعا می‌کند که با توجه به حاشیه کم مسابقه، اشتباهاتی وجود داشته که بر نتایج نهایی تأثیر گذاشته است.

این شکایت از دادگاه می‌خواهد تا آرای اضافی شامل 146 برگه رای موقت و 273 برگه رای پستی را که از هم جدا شده بودند، اجازه دهد، زیرا سیستم انتخابات نشان می‌داد که از رای‌دهندگانی است که قبلاً رای‌دهی حضوری داده بودند. به دنبال تکرار انتخابات نیست، هرچند مدعی است که آقای حماده باید برنده اعلام شود. طبق قانون ایالتی، وزیر امور خارجه آریزونا موظف است نتایج انتخابات را تا 5 دسامبر تأیید کند.

آریزونا به‌عنوان یکی از آخرین میدان‌های نبرد میان‌دوره‌ای 2022 برای کسانی که مدت‌ها اتهامات نادرستی درباره یکپارچگی سیستم‌های انتخاباتی مطرح کرده‌اند، در کانون توجه قرار گرفته است. کری لیک، نامزد جمهوری خواهان برای فرمانداری، قول داده است که به مبارزه ادامه دهد، حتی در حالی که نتایج انتخابات نشان می دهد با بیش از 17000 رای شکست خورده است. کمپین او به صراحت خواستار برگزاری مجدد انتخابات شده است.

هم او و هم آقای حماده به مشکلاتی در روز انتخابات در شهرستان ماریکوپا، که شامل فونیکس است، اشاره کرده اند.

مشکلات گسترده جدول بندی آرا، ناشی از چاپ نامناسب برگه های رأی، در شهرستان رخ داد. خانم لیک و آقای حماده ادعا کرده اند که رای دهندگان آنها به دلیل مشکلات از حق رای محروم شده اند، در حالی که مقامات شهرستان می گویند که به هر رای دهنده ای فرصت داده شد تا رای بدهد. بررسی نیویورک تایمز از اظهارات رای دهندگان، کارمندان نظرسنجی و ناظران نظرسنجی از خانم لیک و متحدانش نشان داد که با وجود اینکه رای دهندگان از زمان انتظار طولانی ناراحت بودند، اکثر آنها گفتند که هنوز رای خود را به صندوق انداخته اند.

به نظر می رسد که دعوای آقای حماده به جای طرح ادعاهای گسترده در مورد شکست در انتخابات که پیامدهایی بر رقابت فرمانداری و حاشیه های بسیار بیشتر آن دارد، برای رقابت در انتخابات دادستان کل کشور بسیار محدود است.

نمایندگان برخی از دفاتر مورد شکایت، از جمله وزیر امور خارجه آریزونا و هیئت نظارت و ضبط کانتی ماریکوپا، از اظهار نظر خودداری کردند. آقای حماده نیز مانند رقیب دموکرات خود، خانم مایس، از اظهار نظر خودداری کرد. یک وکیل و یک سخنگوی کمپین دریاچه به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

خانم مایز سه‌شنبه شب در MSNBC صحبتی به این دعوا نکرد، اما ابراز اطمینان کرد که پیروز خواهد شد و گفت که «در اکثر موارد، بازشماری انتخابات منجر به لغو انتخابات نمی‌شود».

در یک توییت در مورد شکایت او روز سه‌شنبه، آقای حماده، دادستان سابق شهرستان ماریکوپا، نوشت: «تا زمانی که همه رأی‌دهندگان به عدالت نرسند، از مبارزه دست نمی‌کشم». رونا مک دانیل، رئیس RNC، در توییتر گفت، “ما به دادگاه می رویم تا پاسخ هایی را که رای دهندگان شایسته آن هستند دریافت کنیم.”

چارلز هومنز گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از افزایش محبوبیت یک سرگرمی تاریخی، مجوزهای «لجن نشینی» برای رودخانه تیمز متوقف شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، اداره بندر لندن صدور مجوزهای جدید …