جلسه توجیهی جام جهانی 2022: آیا اسپانیا و آلمان در روز چهارم به اوج خواهند رسید؟ | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،


جام جهانی
مرکب: نگهبان

واقعه اصلی

لوئیس انریکه با آوردن دنی کارواخال و مارکو آسنسیو به این جهان، در حالی که از رویارویی ابایی ندارد – و مطمئناً تیمش را بر اساس آنچه که او را در سلسله مراتب رئال مادرید محبوب می کند انتخاب نمی کند. جام. در یورو 2020، او تیمی را معرفی کرد که برای اولین بار برای اسپانیا در یک تورنمنت بزرگ، حتی یک بازیکن مادریدی در آن حضور نداشت.

علیرغم این واقعیت که برخی از آنها، به ویژه سرخیو راموس، به دلیل مصدومیت با مشکل مواجه شده بودند، بسیاری از تشویق‌کننده‌های مادرید توطئه گریه کردند و مربی را به جانبداری به نفع بارسلونا متهم کردند. کارواخال، به نوبه خود، بعداً به مارکا گفت: «وقتی این نظر را شنیدم، سعی کردم توضیح دهم که او اینطور نیست… [he] سعی می کند افرادی را که فکر می کند به او در آنچه می خواهد کمک کنند، صرف نظر از تیمی که در آن بازی می کنند، دعوت کند. نه اینکه تفاوت زیادی ایجاد کرد.

در حالی که در مقایسه با جنجال‌های یک تورنمنت که به دلیل مسائل بسیار جدی رخ می‌دهد کمرنگ است، لوئیس انریکه از تکرار آن در قطر اجتناب کرده است. کارواخال به احتمال زیاد گزینه اول دفاع راست خواهد بود، در حالی که آسنسیو باید دقایقی را از روی نیمکت بازی کند. مربی در بازگشت به خانه یک چهره قطبی است که از مرز عبور کرده است کلاسیک تقسیم کردن، انجام معکوس لوئیس فیگو با ترک مادرید و به عنوان بازیکن به بارسلونا در سال 1996. او قبل از بازگشت بارسا به عنوان مربی به قهرمانی مردمی در کاتالونیا تبدیل شد. با توجه به اینکه چه تعداد به تیم ملی اسپانیا از منشور نگاه می کنند کلاسیک، تصمیمات او به ناچار تحت نظارت میکروسکوپی قرار می گیرد.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

لوئیس انریکه 8 بازیکن بارسا را ​​به قطر برده است، در حالی که او پس از جایگزینی خوزه گایا با آلخاندرو بالده، 7 بازیکن بارسا را ​​به قطر برد. این اختلاف تا حدی با این واقعیت توضیح داده می شود که بارسا دارای 12 بازیکن بزرگسال واجد شرایط برای اسپانیا است، در حالی که مادرید دارای 7 بازیکن است. از این هفت نفر، فقط کارواخال و آسنسیو در این فصل 15 بازی یا بیشتر در تمامی رقابت ها انجام داده اند.

سپس دوباره، با توجه به برجسته بودن بازیکنان از خارج کلاسیک دو قطبی – نه حداقل آیمریک لاپورته از منچسترسیتی، پائو تورس از ویارئال، آلوارو موراتا از اتلتیکو مادرید و اونای سیمون از اتلتیک بیلبائو – لوئیس انریکه چیزهای مهم تری دارد تا اینکه کدام یک از رقبای ابدی به بهترین شکل نشان داده شود. وقتی دو طرف جنگ همیشگی لالیگا آتش بس موقتی را اعلام کنند، مطمئناً زندگی آسان‌تر می‌شود، اما برای موفقیت تیم ملی در قطر، آنها به 16 بازیکنی نیاز دارند که برای هیچ یک از باشگاه‌های سابق لوئیس انریکه بازی می‌کنند تا با هم ترکیب شوند و چیزی منسجم ایجاد کنند.

نکات صحبت

شما آن همه زمان اضافی را تصور نمی کنید
شان اینگل در دوحه به فیفا فشار آورده است که چرا ما شاهد اضافه شدن زمان های طولانی مدت به مسابقات بوده ایم. آنها تأیید کردند که دستورالعمل جدیدی برای اطمینان از اضافه شدن تمام “زمان از دست رفته غیر طبیعی” در پایان هر نیمه وجود دارد. در قطر از مقامات خواسته است تا زمانی که بازی به دلیل جشن گل، اتلاف وقت، تصمیمات کمک داور ویدیویی، تعویض، پنالتی و کارت قرمز متوقف می‌شود، دقیق‌تر نظارت کنند – حتی اگر این به معنای تمدید یک بازی برای چند دقیقه باشد. روز دوشنبه پیروزی 6-2 انگلیس مقابل ایران رکوردشکنی 117 دقیقه به طول انجامید، در حالی که آرژانتین در شکست روز سه شنبه مقابل عربستان سعودی 111 دقیقه را تحمل کرد. احساس آرامش زمانی که تنها 5 دقیقه به پایان تساوی دانمارک مقابل تونس اضافه شد، محسوس بود.

رتبه بندی جام های موندیال تمام وقت
در حالی که آنها در تورنمنت های اخیر با مشکل مواجه شده اند، عربستان سعودی در اولین بازی خود در جام جهانی 1994 به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت و مراکش و بلژیک را در مرحله گروهی شکست داد، بنابراین آنها با پیروزی کاملاً غریبه نیستند. اما شکست دادن آرژانتین مطمئناً به عنوان یکی از بزرگترین شوک های جام جهانی در تمام دوران محسوب می شود. اغلب به انگلستان خیره‌کننده ایالات متحده در سال 1950 اشاره می‌شود، اگرچه این دیدگاه نسبتاً انگلومرکزی است، که با داستان تقریباً غیرمنتظره‌ای که روزنامه‌های فلیت استریت امتیاز 0-1 را دریافت کردند و فرض می‌کردند که باید 10-1 اشتباه تایپی باشد، تقویت می‌شود. شکست سنگال، دارنده فرانسه با نتیجه 1-0 در بازی افتتاحیه جام جهانی 2002 نیز اغلب به عنوان مثال در نظر گرفته می شود – اگرچه این موضوع را شاید بتوان با این واقعیت که تیم فرانسوی درهم ریخته توانسته بود با تنها تیم خود در انتهای گروه A قرار گیرد، خدشه دار شود. امتیاز حاصل از تساوی 0-0 مقابل اروگوئه. عربستان سعودی صرف نظر از اینکه در چه جایگاهی قرار دارد، در نتیجه این پیروزی روز چهارشنبه را تعطیل ملی اعلام کرده است.

“مسی، کجایی؟”: هواداران سعودی پیروزی شوکه کننده مقابل آرژانتین را جشن می گیرند – ویدئو

حوادث مربوط به کارمندان اتحادیه فوتبال ولز و هواداران ولز که کلاه های سطلی رنگین کمانی رنگین کمان را قبل از بازی افتتاحیه گروه B مقابل ایالات متحده مصادره کردند، توسط مقامات مورد بررسی فوری قرار گرفته است. فیفا و قطری‌ها روز سه‌شنبه در حال مذاکره در مورد این موضوع بودند، جایی که فیفا به میزبانان خود قبل از مسابقات اطمینان داد که همه استقبال می‌کنند و پرچم‌های رنگین کمان مجاز خواهند بود. همچنین پرچم ایالت پرنامبوکو برزیل با این محرومیت روبرو شد. این دستگاه دارای دستگاهی شبیه به رنگین کمان است و ویکتور پریرا، روزنامه‌نگار برزیلی از کارکنان امنیتی در تلاش برای مصادره آن فیلمبرداری کرد.

آنها حتی پرچم پرنامبوکو را برداشتند، روی زمین انداختند و روی آن پا گذاشتند. وقتی عده ای وارد عمل شدند و اوضاع را تلطیف کردند.

ویدیویی که در آن ضبط کردم کارهایی که با پرچم انجام دادند، حذف اجباری بود! pic.twitter.com/WUti5vyL9D

— ویکتور پریرا (@ovictorpereira) 22 نوامبر 2022

واکنش به فرمان بازوبند در آلمان شدیدتر شده است. پس از سرکوب بازیکنانی که در حمایت از تنوع بازوبندهای OneLove بسته بودند، خواربار فروشی بزرگ Rewe کمپین تبلیغاتی خود را با اتحادیه فوتبال آلمان کنار گذاشت. پس از تهدید فیفا به صدور کارت زرد برای هر بازیکنی که بازوبند رنگارنگ جام جهانی را به بازو بسته است، این اقدام ریوی اولین اسپانسر است که اقدامی انجام می دهد.

در ایران جایگاه بازیکنانی که از خواندن سرود ملی خود در روز دوشنبه خودداری کردند، مخدوش‌تر به نظر می‌رسید. در حالی که رسانه های ایران که به شدت سانسور شده اند اشاره بسیار کمی به نخواندن سرود ملی از سوی این تیم داشتند، مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران روز سه شنبه گفت: هرگز اجازه نمی دهیم کسی به سرود و پرچم ما توهین کند. در تهران که از انگلیس در صفحه اینستاگرام خود حمایت کرده بود توسط مقامات بسته و پلمپ شد.

رسانه جهانی تماشا کنید

رسانه های آرژانتین به طور قابل درک تحت تاثیر قرار نگرفتند لا آلبی سلسته. دنیل لاگارس برای کلارین نوشت که تیم شکست خورد زیرا “آنها بد بازی کردند، بازی را دست کم گرفتند و بدشانس بودند”. لاگارس گفت: «مسی باید یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های خود را در دوران طولانی دوران حرفه‌ای خود در تیم ملی انجام داده باشد» و گلایه کرد: «هیچ پلن B وجود نداشت که به دلیل عملکرد بسیار پایین فردی تشدید شود». دیگو ماسیاس، نویسنده فوتبال، این نتیجه را “یک ضربه چکشی” خواند و گفت: “آرژانتین خیلی بیشتر از یک بازی مقابل عربستان شکست خورد. اصول فوتبالی خود را در رختکن فراموش کرد و جام جهانی را به بدترین شکل ممکن آغاز کرد.

لیونل مسی پس از گل دوم عربستان ناراحت به نظر می رسد.
لیونل مسی پس از گل دوم عربستان ناراحت به نظر می رسد. عکس: تام جنکینز/ آبان نیوز

مطبوعات دانمارک نیز از افتتاحیه آنها خیلی هیجان زده نشدند. Tabloid BT تساوی خود با تونس را “نزدیک به یک فاجعه واقعی” توصیف کرد و از اینکه “نیمه اول بدترین 45 دقیقه دانمارک زیر نظر کاسپر هولمند بود” شکایت کرد و به این فکر کرد: “آیا این گرما بود؟ آیا این همه هیاهو درباره قطر، وان لاو و بازوبندهایی بود که سرها را با چیزهای اشتباه پر می کردند؟ یا فقط یک تیم ملی دانمارک بود که نتوانست فشار دیوانه‌واری را که 30000 تونسی پرشور بر پسران دانمارکی وارد می‌کردند، تحمل کند؟»

اینترنت واکنش نشان می دهد

اگر آرژانتین عزادار شکست شوکه کننده خود بود، نتیجه به نفع طرفداران برزیل بود. نسخه بازسازی شده پرچم قبیله آرژانتین – که در آن خورشید زرد در مرکز به طور غیرقابل کنترلی گریه می کرد – در رسانه های اجتماعی منتشر شد.

روز دوشنبه، تیم وه، وینگر ایالات متحده، اولین بازیکنی بود که در بازی جام جهانی مقابل ولز از پس از حذف اژدهاها از مرحله یک چهارم نهایی توسط یک بازیکن 17 ساله به نام پله در سال 1958، اولین بازیکنی شد که موفق به گلزنی شد. جورج وه – تنها برنده آفریقایی جایزه بهترین بازیکن سال فیفا و توپ طلا، که به عنوان رئیس جمهور لیبریا خدمت می کند – پس از اینکه پسرش موفق شد در مسابقاتی که هرگز موفق به گلزنی نشده بود، نقش پدری مغرور را ایفا کرد. فرصت بازی در

مسابقات امروز

مراکش – کرواسی (گروه F، ساعت 10 صبح به وقت گرینویچ، ITV1) کرواسی با قرار گرفتن در صدر گروه خود در لیگ ملت‌ها در سپتامبر، یک تساوی و یک پیروزی مقابل فرانسه به اضافه دو پیروزی مقابل دانمارک در این راه، شتاب شومی پشت سر خود دارد. آنها که فینالیست های روسیه را شکست داده اند، پس از پنج برد متوالی وارد این بازی می شوند. مراکش با داشتن یکی از پویاترین مدافعان اروپا در اشرف حکیمی و یک استاد خلاق خلاق در حکیم زیچ، حریفان سختی خواهد بود. آنها باید نبوغ ماندگار لوکا مودریچ، مرد 37 ساله کرواسی را سرکوب کنند.

آلمان – ژاپن (گروه E، ساعت 13 به وقت گرینویچ، ITV1) آلمان پس از لنگان زدن در مسابقات روسیه 2018 و یورو 2020، به دنبال بازگرداندن غرور به قطر است. یواخیم لو به کنفرانس بزرگ مربیگری در آسمان رفته و به جای او دستیار سابقش هانسی فلیک ایستاده است. آلمان تنها یک بار در 16 بازی تحت هدایت فلیک شکست خورده است – شکست شوک 1-0 مقابل مجارستان در لیگ ملت ها – اما به طرز عجیبی ناسازگار بوده است. در همین حال، ژاپن تعداد زیادی از بازیکنان لیگ برتری در گذشته و حال در تاکهیرو تومیاسو، تاکومی مینامینو و مایا یوشیدا دارد. آنها در آخرین بازی تدارکاتی خود تسلیم شکست 2-1 مقابل کانادا شدند.

توماس مولر در طول تمرین آلمان برای توپ دراز می کشد
توماس مولر در طول تمرین آلمان برای توپ دراز می کشد. عکس: الکساندر هاسنشتاین/گتی ایماژ

اسپانیا – کاستاریکا (گروه E، ساعت 4 بعد از ظهر به وقت گرینویچ، ITV1) در حالی که اسپانیا به طور اجتناب ناپذیری در میان محبوبیت های قطر قرار دارد، این سوال وجود دارد که آیا سبک پرخطر آنها تحت هدایت لوئیس انریکه نتیجه خواهد داد یا خیر. آنها با فرم قدرتمندی وارد می‌شوند، اما شکست 2-1 مقابل سوئیس در لیگ ملت‌ها در سپتامبر نشان می‌دهد که آنها در زره خود جای خالی دارند. بعید است کاستاریکا یک جشنواره گل برگزار کند، زیرا لوئیس فرناندو سوارز به دفاع فولادی خود متکی است.

بلژیک – کانادا (گروه F، ساعت 19 به وقت گرینویچ، BBC One) بلژیک بخش زیادی از دهه گذشته را سپری کرده است که برای موفقیت‌های بزرگ در نظر گرفته شده است، اما تنها مقام سومی در روسیه 2018 دارد که نشان می‌دهد. آنها ممکن است این بار چندان مورد علاقه نباشند، با اینکه ادن هازارد آب را زیر پا می گذارد و روملو لوکاکو با مصدومیت ران خود دست و پنجه نرم می کند که او را از این مسابقه دور می کند، اما آنها بازیکنانی در تیبو کورتوا و کوین دی بروین دارند. خط دفاعی آنها زیر نظر روبرتو مارتینز یک ضعف آزاردهنده بوده است. با بازیکنان جوان فوق العاده جاناتان دیوید و آلفونسو دیویس، کانادا می تواند مشکلات جدی برای آنها ایجاد کند.

پخش کننده برای تماشا

جونیا هست ایتو که تحت مدیریت هاجیمه موریاسو به شهرت رسید، اصلی‌ترین خروجی حمله ژاپن است. یک وینگر با سرعت دوومیدانی و پاهای یک رقصنده، که فوراً با موهای بلوندش قابل تشخیص است، او در این فصل در ریمز در لیگ 1 عالی بود و می‌تواند انگشت شماری برای آلمان باشد.

جونیا ایتو وینگر ژاپنی در یک جلسه تمرینی شرکت می کند
جونیا ایتو وینگر ژاپنی در یک جلسه تمرینی شرکت می کند. عکس: فیلیپ فونگ / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

و در نهایت …

دیروز اشاره کردیم که جک گریلیش از انگلیس جشن گل خود را به یک هوادار 11 ساله مبتلا به فلج مغزی که با او ملاقات کرده بود تقدیم کرده بود و قول داده بود دفعه بعد که گل بزند، رقص مواج را انجام دهد. فینلی فیشر، پسر مورد نظر، صبح روز سه شنبه با رسانه ها صحبت کرد و گفت که او تقریباً بازی انگلیس را از دست می داد، زیرا او در A&E به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه پا حضور داشت، اما 10 دقیقه قبل از شروع بازی به خانه بازگشت. او در مورد دیدن رقص گریلیش گفت: «احساس می کنم یک رویا به حقیقت پیوسته است، نمی توانم بگویم چقدر خوشحالم. هنوز از پس آن بر نیامده ام.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مسکو سفیر نروژ را پس از دستگیری روس ها به اتهام پهپاد احضار کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، کرملین سفیر نروژ در مسکو را …