پلیس لوئیزیانا فیلمی از تیراندازی مرگبار یک افسر به راننده سیاه پوست منتشر کرد | پلیس آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فیلمی از توقف مرگبار ترافیک در مرکز لوئیزیانا بین یک راننده سیاهپوست و افسر سفیدپوست که قبل از شلیک اسلحه توسط افسر به درگیری 30 ثانیه ای روی زمین منجر شد، توسط پلیس ایالت منتشر شده است.

بن کرامپ، یک وکیل برجسته حقوق مدنی به نمایندگی از خانواده دریک جی کیتلینگ – راننده 45 ساله ای که به ضرب گلوله به سرش کشته شد – این مرگ را “ناجا” و “کاملاً قابل پیشگیری” خواند. علاوه بر این، کرامپ خواستار اخراج افسر دخیل، رادنی اندرسون، معاون کلانتری محله راپیدز شد و او را به معرفی کیتلینگ متهم کرد. در حالی که پلیس ایالت لوئیزیانا در حال تحقیق است، معاون در مرخصی اداری قرار گرفته است.

کرامپ که برخی از برجسته‌ترین قتل‌های سیاه‌پوستان از جمله نماینده خانواده‌های ترایون را بر عهده گرفته است، گفت: «افسران مجری قانون که بدون در نظر گرفتن پیامدهای مرگبار استفاده از زور عمل می‌کنند، نباید به جوامع ما خدمت کنند. مارتین، برونا تیلور و جورج فلوید. این جامعه سزاوار است بداند که مجریان قانون در جوامع آنها محافظت و خدمت خواهد کرد، نه آسیب مرگبار.»

ویدئویی از تیراندازی توسط افسر در 6 نوامبر – ضبط شده در دوربین بدن معاون، دوربین داشبورد در خودروی گشتی وی و همچنین توسط یکی از افراد حاضر در نزدیکی – روز یکشنبه منتشر شد تا جامعه درک بهتری از این پرونده داشته باشد. ستوان ملیسا ماتی، سخنگوی پلیس ایالتی گفت.

سرهنگ لامار دیویس، سرپرست پلیس ایالت لوئیزیانا، گفت: این ویدئو با اندرسون شروع می‌شود که در منطقه‌ای مسکونی در اسکندریه در حوالی ساعت 1:20 بعد از ظهر، کیتلینگ را که در حال رانندگی یک وانت بار است، به‌دلیل «تخطی از رنگ پنجره‌اش و اگزوز اصلاح‌شده‌اش» می‌کشد.

اندرسون در هیچ نقطه ای از تعامل ضبط شده، به کیتلینگ نگفت که چرا او را کنار زده اند. وقتی از اندرسون پرسیده شد که آیا اندرسون از رویه مناسب برای توقف ترافیک پیروی می کند یا خیر، دیویس گفت که از سیاست ها و پروتکل دفتر کلانتر مطمئن نیست.

اندرسون را می‌توان دید که در حال بازکردن تیزر خود است، در این هنگام درگیری آغاز می‌شود، کیتلینگ مچ معاون را می‌گیرد و هر دو مرد در حال افتادن روی زمین دیده می‌شوند.

در یک نقطه، پلیس ایالتی گفت که اندرسون صاحب Taser خود را از دست داد و کیتلینگ آن را بازیابی کرد. چند ثانیه بعد صدای شلیک گلوله افسر به گوش می رسد.

«تیراندازی شد. آندرسون در رادیو خود می گوید. او با کیتلینگ بی حرکت روی زمین به سمت شاسی بلند خود برمی گردد. «تیراندازی شد. یک موضوع پایین تر شلیک گلوله به سر. از سرم خون می آید.»

کیتلینگ به بیمارستان محلی منتقل شد، اما مرگ او اعلام شد. به گفته مقامات اجرای قانون، اندرسون جراحات جزئی داشت.

دیویس از جامعه خواست که “در حالی که ما به انجام تحقیقات بسیار دقیق ادامه می دهیم صبور باشند”.

«شاهدانی هستند که باید با آنها مصاحبه کنیم. دیویس گفت: ما شواهد بیشتری داریم که باید آن را ایمن کنیم… آنچه در مرحله بعد است ادامه انجام تحقیقات بسیار کامل است. ما قصد نداریم هیچ میانبری را انتخاب کنیم. ما هر سنگی را که در توان داریم برمی‌گردانیم تا مطمئن شویم که حقایق این تحقیق را به دست آورده‌ایم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …