ریچارلیسون بازیکن برزیلی می گوید بعد از پرتاب موز به سمت او نژادپرستی “هر روز ادامه خواهد داشت”.

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریچارلیسون، مهاجم تاتنهام هاتسپر، پس از پرتاب موز به سمت او در جریان بازی دوستانه مقابل تونس در پارک دو پرنس پاریس، در هنگام انجام وظیفه بین‌المللی مورد آزار نژادپرستانه قرار گرفت.

در حالی که برای جشن گرفتن گل دوم برزیل در پیروزی 5-1 به کرنر دویدند، اشیایی به سمت بازیکن سابق اورتون و هم تیمی های برزیلی اش پرتاب شد.

ریچارلیسون توییت کرد پس از این برد، اگر هیچ اقدامی صورت نگیرد، نژادپرستی «هر روز و در همه جا» ادامه خواهد یافت – در یک ضربه مرموز به مقامات فوتبال فیفا.

فدراسیون فوتبال برزیل (CBF) در مورد حادثه ریچارلیسون از طریق توییتر بیانیه ای صادر کرد. آنها موضع خود را در برابر تبعیض تقویت کردند و هر قسمت از نژادپرستی در فوتبال را به شدت رد کردند.

تیاگو سیلوا، هم تیمی ریچارلیسون پس از پایان بازی گفت: “از حرکتی که آنها انجام دادند و موز را به سمت ریچارلیسون پرتاب کردند، ناراحت شدم که صادقانه بگویم، من را بسیار ناراحت کرد زیرا این فوتبال نیست. فوتبال حمایت از تیم شماست. در زمین، ما سعی می کنیم همه چیزمان را برای تیم ملی مان بگذاریم. اما چنین حرکاتی برای فوتبال خوب نیست.”

قبل از بازی، قهرمانان پنج دوره جهان با یک بنر ضد نژادپرستی عکس گرفتند که روی آن نوشته شده بود: “بدون بازیکنان سیاه پوست ما، ستاره روی پیراهن خود نداشتیم.”

گزارش تصویری ما را در پلیر بالا مشاهده کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نیروگاه هسته ای Sizewell C با سهام عمومی 700 میلیون پوندی تایید شد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت تأیید کرده است که نیروگاه …