Asic به دنبال جریمه 7.5 میلیون دلاری علیه ACBF-Youpla به دلیل رفتار فریبنده و گمراه کننده است | صندوق تشییع جنازه Youpla/ACBF

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رگولاتور شرکتی Asic به دنبال یک جریمه رکورددار و “بسیار شدید” 7.5 میلیون دلاری علیه بیمه گر غارتگرانه تشییع جنازه ACBF-Youpla به دلیل “اقدام آگاهانه و آگاهانه شکار افراد آسیب پذیر بومی” در طول سال ها فعالیت است.

Asic ادعا می کند که این شرکت بین سال های 2015 و 2018 در رفتارهای فریبنده و گمراه کننده شرکت داشته است. این شرکت به دنبال جریمه 6 میلیون دلاری علیه ACBF و 1.5 میلیون دلار در برابر تکرار بعدی خود، Youpla، به دلیل ارائه ادعاهای نادرست مبنی بر اینکه یک تراست متعلق به بومیان بوده است، است. که محصولاتی که ارائه می‌کرد نسبت به سایر محصولات موجود سود بیشتری برای مشتریان داشت.

اگر اعطا شود، بالاترین مجازاتی است که تا به حال علیه یک شرکت به دلیل رفتار فریبنده و گمراه کننده انجام شده است.

رکورد قبلی در برابر Birubi Art منقرض شده بود که در سال 2019 به دلیل رفتار نادرست و گمراه کننده به دلیل فروش آثار جعلی بومی که در اندونزی ساخته شده بود، به میزان 2.3 میلیون دلار جریمه شد.

در دادگاه فدرال روز سه‌شنبه، وکلای آسیک استدلال کردند که بیروبی در مقایسه با آسیب مستقیمی که ACBF-Youpla به مصرف‌کنندگان وارد می‌کند، یک «مینو» است.

ACBF-Youpla در اوایل سال جاری سقوط کرد و هزاران نفر از مردم بومی عمدتاً کم درآمد، که برخی از آنها سالخورده و تحت مراقبت های تسکینی بودند، بدون هیچ وسیله ای برای پرداخت هزینه مراسم خاکسپاری باقی ماند. مردم از سال 1992 تا 2022 بین 3000 تا 30000 دلار به صندوق پرداخت کرده بودند. تلاش ها برای پس گرفتن وجوه ادامه دارد، اما مشخص نیست که افراد آسیب دیده هرگز بازپرداخت دریافت کنند.

در ماه سپتامبر، دولت فدرال یک طرح موقت را برای ارائه کمک های فوری به خانواده ها، در میان گزارش هایی مبنی بر اینکه مردم مجبور شدند عزیزان خود را در سردخانه رها کنند، در حالی که برای تامین هزینه های مراسم خاکسپاری جمع آوری می کردند، تنظیم کرد. این طرح تا 30 نوامبر 2023 باز است.

در دادگاه فدرال روز سه شنبه، دیوید بات، مشاور ارشد Asic گفت که جریمه 7.5 میلیون دلاری درخواست شده “بسیار بسیار مهم” است، زیرا این رفتار در یک دوره زمانی طولانی در سطح ارشد بوده است، و به این دلیل که مدیران سابق آن “عمدی و عمدی” نشان داده اند. قصد سنگدلانه» برای فریب مشتریان.

Batt SC به قاضی گودمن از دادگاه فدرال گفت: «این یک رفتار فریبکارانه بود که به قلب رابطه شرکت با مشتریانش وارد شد.

آسیک به بررسی رفتار مدیران فعلی و سابق صندوق تشییع جنازه ادامه می دهد. از جمله بنیانگذار، ران پتندن، که گمان می رود در وانواتو باشد.

ACBF-Youpla با استفاده از مواد بازاریابی در رنگ‌های متمایز قرمز، سیاه و زرد پرچم بومیان، مردم بومی را هدف قرار داد. ارائه اسباب بازی های پر شده و کتاب های رنگ آمیزی به کودکان؛ و با رفتن خونه به خونه و شرکت در رویدادهای جامعه بومی مانند حذفی لیگ راگبی کوری.

Batt SC به دادگاه گفت که تحقیقات Asic نشان داده است که ران پتندن و نهادهای فراساحلی او سالانه 800000 تا 1 میلیون دلار از این تجارت بین سال‌های 2015 و 2018 به دست می‌آوردند.

او گفت سود سهام پرداخت شده به مدیران و پول پرداخت شده به اداره ACBF بیشتر از مبالغی است که به مشتریان پرداخت می کند.

او به دادگاه گفت که این تجارت در یک سال 3.4 میلیون دلار سود کسب کرده است. یک سال دیگر سود آن حدود 4 میلیون دلار بود. این شرکت «کسری» از این درآمد را در سیاست‌های تشییع جنازه پرداخت کرد، که تخمین زده می‌شود حدود 16 تا 20 درصد از درآمد آن باشد.

او گفت: «این رفتار بسیار رضایت بخش است که علیرغم انحلال، جریمه بسیار قابل توجهی را می طلبد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کشورهای G7 و استرالیا قیمت نفت روسیه را محدود می کنند | روغن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کشورهای گروه 7 و استرالیا …