بولسونارو به دلیل چالش “بی معنی” در انتخابات برزیل که ماه گذشته شکست خورد، مورد تمسخر قرار گرفت | برزیل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ژایر بولسونارو انتخابات ریاست‌جمهوری برزیل را که ماه گذشته به لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا باخت، به چالش کشیده و استدلال می‌کند که آرای برخی ماشین‌ها باید “بی اعتبار” شود.

ادعای بولسونارو بعید به نظر می رسد که دور از دسترس باشد، زیرا پیروزی لولا توسط دادگاه برتر انتخاباتی تایید شده و توسط سیاستمداران برجسته برزیل و متحدان بین المللی تایید شده است. با این حال، این می تواند به جنبش اعتراضی کوچک اما متعهدی دامن بزند که تاکنون از پذیرش نتیجه خودداری کرده است.

الکساندر دو موراس، قاضی دادگاه عالی که در حال حاضر رهبری TSE را بر عهده دارد، در حکمی که توسط خبرگزاری رویترز مشاهده شد، گفت که ائتلاف انتخاباتی جناح راست بولسونارو که شکایت را ارائه کرده است، باید حسابرسی کامل خود را برای هر دو دور رای گیری اکتبر ظرف 24 ساعت ارائه کند. یا آن را رد می کرد.

گلیسی هافمن، رئیس حزب کارگران لولا، شکایت انتخاباتی بولسونارو را «شیطان» توصیف کرد.

او در توییتر نوشت: «دیگر از تعلل، بی مسئولیتی، توهین به نهادها و دموکراسی خبری نیست. “انتخابات در رای گیری مشخص شد و برزیل برای ساختن آینده ای بهتر به صلح نیاز دارد.

حزب سوسیال دموکراسی برزیل، رقیب سنتی حزب کارگران لولا، شکایت بولسونارو را “بی معنی” خواند و در توئیتر نوشت که “از سوی نهادها، جامعه بین المللی و جامعه برزیل” با آن مقاومت خواهد شد.

ائتلاف بولسونارو گفت که ممیزی آن از دور دوم دور دوم 30 اکتبر بین بولسونارو و لولا “نشانه هایی از نقص غیرقابل جبران” را در برخی از دستگاه های رای گیری الکترونیکی پیدا کرده است.

متحدان بولسونارو در شکایت خود گفتند: «نشانه‌هایی از شکست‌های جدی وجود داشت که عدم قطعیت ایجاد می‌کند و تأیید نتایج تولید شده را غیرممکن می‌کند» در مدل‌های قدیمی‌تر دستگاه‌های رأی‌گیری. در نتیجه، آنها اصرار داشتند که آرای آن مدل‌ها باید «بی اعتبار» شود.

بولسونارو برای سال‌ها ادعا می‌کرد که سیستم رأی‌گیری الکترونیکی این کشور در معرض تقلب است، بدون ارائه شواهد مستدل.

یکی از مشهودترین حضور برزیل در رسانه‌های اجتماعی و رویدادهای عمومی در چهار سال گذشته، بولسونارو در سه هفته گذشته تقریباً از دیدگان ناپدید شده است، با دستور کار رسمی یا بیانیه‌های عمومی در اکثر روزها کم یا بدون.

بولسونارو به دولت خود اجازه داد تا در روزهای پس از دور دوم انتخابات اکتبر آماده‌سازی برای انتقال ریاست‌جمهوری را آغاز کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

‘مزدوران’: رهبر ایران معترضان ضد دولتی را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، روز …