“من هر دقیقه را دوست داشتم”: میسون ماونت از بازی انگلیس پس از پیروزی ایران لذت می برد | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیوبه جام جهانی، میسون مانت خوش آمدید. نه، نه زمین بازی، بلکه منطقه مختلط پس از بازی، جایی که بازیکنان باید نمایندگان گذشته رسانه‌های جهانی را به ثبت برسانند – قلمروی گاهاً گیج‌کننده که در آن انتظار چیزهای غیرمنتظره عاقلانه است.

معرفی هافبک چلسی اندکی پس از آن صورت گرفت که او نقش خود را در پیروزی هیجان انگیز 6-2 انگلیس مقابل ایران ایفا کرد. پرسشگر او شروع کرد: «من اهل پرتغال هستم. می خواهم از شما بپرسم که نظر شما در مورد شایعات مربوط به چلسی و کریستیانو رونالدو چیست؟

صورت مانت یک عکس بود. ناباوری به سختی آن را پوشانده بود. برای اولین بار در تمام طول روز، این جوان 23 ساله نمی دانست چه کاری باید انجام دهد، اگرچه طولی نکشید که او آرامش خود را بازیافت.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

مونت گفت: «گوش کن، من از انگلیس دور هستم، بنابراین تمام تمرکزم روی این است. من به تازگی اولین بازی خود را در جام جهانی انجام داده ام. و تجربه ای که به تازگی داشته ام چیزی است که در کودکی آرزوی آن را داشتم.»

روزی بود که تقریباً همه چیز برای Mount عالی بود، چیزی که او همیشه به یاد خواهد داشت، و غیرممکن بود که شور و هیجان او، حس شگفتی را احساس نکنیم. این بازیکنی است که قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است، اما از نحوه صحبت کردنش مشخص بود که جام جهانی را اوج می بیند.

راهنمای سریع

انتظار می رود کین و مگوایر برای رویارویی با آمریکا آماده باشند

نمایش دهید

انتظار می‌رود که هری کین و هری مگوایر برای بازی روز جمعه انگلیس مقابل آمریکا آماده باشند، اما مشکل زانوی جیمز مدیسون باعث شد تا او دوباره در روز سه‌شنبه از تمرین خارج شود.

نگرانی جزئی در مورد کین وجود داشت بعد از اینکه مهاجم در اوایل بازی 6-2 انگلیس مقابل ایران در جام جهانی در روز دوشنبه ضربه سنگینی به مچ پای راست خود زد، در حالی که مگوایر پس از شکایت از احساس ناراحتی در نیمه دوم تعویض شد. با این حال، هر دو بازیکن در یک جلسه ریکاوری شرکت کردند و باید زمانی که تیم گرت ساوتگیت به مصاف ایالات متحده می رود، شروع کنند.

از آنجایی که 11 بازیکن شروع کننده انگلیس در مقابل ایران یک جلسه سبک تری را در سالن بدنسازی سپری کردند، بیشتر بقیه اعضای تیم بیرون از مجموعه تمرینی تیم کار کردند. اما مدیسون که در بازی مقابل ایران حضور نداشت غایب بود. هافبک لستر از مشکل زانو خود مراقبت می کند و شکی نیست که روز جمعه درگیر این مشکل باشد.

انگلیس 13 بازیکن بیرون زمین داشت که بیرون از خانه تمرین می کردند. کالوم ویلسون که مقابل ایران از روی نیمکت آمد، در جلسه داخل سالن شرکت کرد اما کاملا آماده است.

از بازخورد شما متشکرم.

نحوه بازی Mount به عنوان یک توانمند برای سیستم گرت ساوتگیت بود. هدایت ضد پرس بدون توپ، بو کشیدن فاصله بین خطوط زمانی که انگلیس آن را در اختیار داشت. تیم ساوت‌گیت با نتیجه 4-2-3-1 از مالکیت خارج شد، مانت در نقش شماره 10 و 4-3-3 با آن به برتری رسید. این زمانی بود که مونت شماره 8 سمت چپ شد، جود بلینگهام در نقش مربوطه در سمت راست و دکلان رایس به عنوان هافبک دفاعی.

امتیاز موفقیت آمیز در مورد رویکرد ساوت گیت، حضور یک دونده اضافی در هافبک در بلینگهام بود. این جوان 19 ساله فوق العاده بود و انرژی و برش به ارمغان آورد. مانت همچنین توپ را به خوبی به ارمغان آورد، بازیکنان را به بازی گرفت، تکل های ایرانی را کشید و اغلب خطاها را انجام داد. عبور او تند بود.

این آگاهی مانت بود که تفاوت را ایجاد کرد. با توجه به اینکه بلینگهام می‌خواست به جلو بمباران کند و هری کین از موقعیت شماره 9 خود عقب نشینی می‌کرد تا آن پاس‌ها و سانترها را انتخاب کند، مانت باید جیب‌های اطراف آنها را پیدا می‌کرد تا چیزها را به هم ببندد.

ماونت گفت: “خارج از توپ، من برای پرس کردن کمی بالاتر بودم و چهار نفر برای پرس کردن در آنجا بودند.” سپس روی توپ … کمی بیشتر به سمت چپ دریفت شد و جود در سمت راست کمی بالاتر از دسامبر بود. [Rice] در وسط.

فیل فودن، میسون ماونت، دکلن رایس و جک گریلیش از انگلیس پیروزی برتر روز دوشنبه برابر ایران را جشن می گیرند.
فیل فودن، میسون ماونت، دکلن رایس و جک گریلیش از انگلیس پیروزی برتر روز دوشنبه برابر ایران را جشن می گیرند. عکس: Eddie Keogh/FA/Getty Images

این فقط تلاش برای یافتن آن فضا در پشت خط میانی آنها بود، زیرا می‌دانستیم که آنها می‌پرند و سعی می‌کنند چهار پشت ما را پرس کنند. ما به خوبی با آن برخورد کردیم. چرخش با وینگرها و مدافعان کناری ما با حرف H [Kane] زمانی که او وارد زمین می‌شود و همه پشت موقعیت‌های خلق می‌شوند… بازی لذت‌بخشی بود. من هر دقیقه اش را دوست دارم.”

برتری انگلیس ریشه در تسلط آنها بر توپ داشت – 72 درصد مالکیت توپ. 809 پاس به 224 پاس ایران که 730 پاس انجام شد. ساوت‌گیت احساس می‌کرد که هاف‌های میانی، هری مگوایر و جان استونز، بستری را برای انگلیس فراهم کردند تا روی پای جلویی قرار بگیرد و از پشت دویدن کند. آنها موقعیت های شروع را تعیین کردند و توزیع آنها درست بود.

استونز 99% درصد پاس‌های کامل را داشت و مگوایر با توپ جلوی پایش، گاه به ثمر رساند. این پاس مگوایر از میان خطوط بود که منجر به گل افتتاحیه شد، با ضربه سر بلینگهام پس از ارسال لوک شاو از سمت چپ.

ضربه مگوایر زمانی رخ داد که علی قلی زاده، بازیکن تعویضی ایران، یک پاس را پشت سر او برای مهدی طارمی 4-1 کرد و استونز پس از کشیدن یک ثانیه به پیراهن طارمی، پنالتی دیرهنگام را 6-2 کرد. امتیازات به وضوح باعث خشم دروازه بان، جردن پیکفورد، شد و منجر به سخنرانی ساوت گیت در مورد تمرکز شد.

ماونت گفت: «نحوه ای که بازی را با پرس بالا شروع کردیم و نحوه بازی ما با توپ واقعاً لحن را ایجاد کرد. نحوه حرکت ما با توپ و ترکیبی که با آن بازی کردیم، چیزی است که در پنج روز قبلی که اینجا بودیم، روی آن کار کردیم.

اما می بینید که ما باید هجومی بیشتری داشته باشیم… در تورنمنت های بزرگ نمی توانید گل بخورید. آن وقت است که با جلوتر رفتن، شروع به باخت بازی ها می کنید. پس باید روی آن تمرکز کنید. این همان کاری است که ما نیز انجام داده ایم. چقدر می توانیم از نظر دفاعی محکم باشیم.»

جشن میسون مانت انگلیس با خانواده و دوستان پس از پیروزی مقابل ایران.
جشن میسون مانت انگلیس با خانواده و دوستان پس از پیروزی مقابل ایران. عکس: Alex Livesey/Danehouse/Getty Images

ماونت نمی خواست در مورد بیانیه ای برای بقیه مسابقات با پیروزی صحبت کند. بلکه تمرکز را به سمت داخل معطوف کنید. در سطح شخصی، فصل او در چلسی به آرامی شروع شد، قبل از اینکه فرم او افزایش یابد و سپس دوباره کاهش یابد. در همین حین، انگلیس زیر ابر کمپین غم انگیز خود در لیگ ملت ها کار کرده بود. آنها به بالا برگشته اند.

«شش بازی قبلی [in the Nations League] مانت گفت: ما یک برد نداشتیم و بنابراین با ورود به بازی ایران، می توانید این فکر را در ذهن خود داشته باشید که ما باید یک گل زودهنگام بگیریم وگرنه می تواند یک گل سخت و چسبنده باشد. اما روشی که ما تمرین کردیم و میل به بیرون رفتن و اجرا کردن از سوی همه پسرها در سطح بالایی قرار داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رای دهندگان جورجیا در دور دوم مجلس سنا وارناک-واکر به پای صندوق های رای می روند – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، روز انتخابات در جورجیا است، …