رودری اسپانیایی: “در سطح جمعی فکر می کنم ما بهترین تیم ملی هستیم” | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آراودری هرناندز از یک ساختمان قابل حمل در کنار زمین تمرینی 3 در دانشگاه قطر، صندلی را می گیرد و آن را در سایه بیرون می گذارد و از آفتاب ظهر می گریزد تا صحبت کند. در آستانه اولین حضور اسپانیا در جام جهانی است و او مدتی است که چت می‌کند، به لیست علاقه‌مندی‌های مسابقات می‌رود و وقتی آن را می‌گوید، از مظنونان همیشگی – “برزیل، فرانسه، شاید انگلیس” عبور می‌کند. اسپانیا بهترین تیم اینجاست.

این یک بیانیه بزرگ است اما به این شکل ارائه نمی شود. هیچ جسارتی وجود ندارد و کلمه کلیدی این است تیم در عوض، تحلیلی وجود دارد که چیزهای زیادی در مورد رویکرد آن می گوید انتخابایده ای که باقی می ماند؛ رودری یکی را مال خودش می‌داند و به ابتدا برمی‌گردد. به همین دلیل است که وقتی از او می‌پرسند که آیا نظریه یک چیز است، واقعیت چیز دیگری است، اگر واقعاً به کار بردن فلسفه سخت است، او پاسخ می‌دهد: «در مورد ما نه، نه، زیرا سال‌ها گذشته است. تقریباً همه ما در سطوح مختلف تیم ملی را پشت سر گذاشته ایم. ما چیزی را در سطح جوانان به دست آورده ایم.”

رودری قهرمان اروپا در سطح زیر 19 سال و نایب قهرمان زیر 21 سال بود. 12 عضو تیم اسپانیا در سطح زیر 19 سال یا زیر 21 سال قهرمان شده اند. در مورد هفت نفر از کسانی که این کار را نکرده‌اند، بیشتر به این دلیل است که وقت نگرفتند: نیکو ویلیامز، یرمی پینو و آنسو فاتی که 20 ساله هستند، آلخاندرو بالده و پدری، هر دو 19 ساله، و گاوی، که هنوز فقط 18 سال دارند. خیلی سریع به تیم اول رسید که نمی‌توانست به موفقیت‌های غیر بزرگسالان ضربه بزند. سرخیو بوسکتس، با 34 سال سن، مسن ترین بازیکن تیم، در سال 2009 در سن 20 سالگی دعوت شد. او یک سال پس از بازی در رده چهارم، یک جام جهانی را به دست آورد.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

تنها دو دروازه بان پشتیبان، که هر دو دوران حرفه ای باشگاهی خود را در انگلیس آغاز کردند، و مدافع میانی آیمریک لاپورته، که نماینده فرانسه در سطح نوجوانان بود، تا قبل از سطح بزرگسالان برای اسپانیا بازی نکرده اند. این مرحله نهایی یک فرآیند طولانی است. رودری می گوید و به همین دلیل است که کار می کند.

به همین دلیل است که گاوی و پدری می توانند این انتقال را به آرامی انجام دهند، بسیار جوان – به قول رودری “نارس”. «به وضوح یک «بازیافت» وجود داشته است. مدیر هیچ ترسی از قرار دادن آنها ندارد و نتیجه می دهد. آنها همچنین حاشیه زیادی برای پیشرفت دارند – آنها برای تیم ملی بسیار مهم خواهند بود. آنها از خیلی جوان نشان می دهند که توانایی رقابت دارند. اگر زود ببینید که هم تیمی‌ها چه می‌کنند، اگر مفاهیم را درک می‌کنید، وقتی وارد می‌شوید، خودکار است: ایده را درک کنید و به طور طبیعی ظاهر می‌شود.»

دمیدن کلمه رودری استفاده می کند: در لغت به معنای شیر دادن، شیر دادن است. در این مورد، بر روی یک ایده. “همه ما با مربیانی مواجه شده ایم که مشخصات مشابهی دارند، ایده مشابهی دارند. ما داریم مکیده، در مورد آن مطرح شده است. به همین سادگی، وقتی به [senior] تیم ملی، مربی دیدگاه خود را اعمال می کند اما در شرایطی که ما سال هاست این کار را انجام می دهیم. برای ما ذاتی است، به خودی خود اتفاق می افتد. کشورهای دیگر چیزهای دیگری دارند: شاید انگلیس در دوئل ها، توپ های بلند خوب باشد. اسپانیا این مفاهیم را دارد.

رودری (راست) در حال تمرین با مربی خود سرجیو بوسکتس، کارلوس سولر، روبرت سانچز و یرمی پینو در دانشگاه قطر
رودری (سمت راست) در حال تمرین با مربی خود سرجیو بوسکتس، کارلوس سولر، روبرت سانچز و یرمی پینو. عکس: خاویر سوریانو/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

وقتی از دید بازیکنان به آن نگاه می کنید، [there’s] فرانسه، انگلیس: ارزش بازار آنها باورنکردنی است اما صادقانه بگویم در سطح جمعی فکر می کنم ما بهترین تیم ملی هستیم و این برگ برنده ماست.

در فوتبال، خوب بازی کردن و باختن فایده ای ندارد، اما وقتی مکانیزم تیم ما، ساختار، وقتی می بینید که هر بازیکن چگونه در تدافعی و هجومی درگیر است، نحوه درک ما از بازی، آنچه سرمربی می خواهد و چگونه می بینید، وجود ندارد. این ایده به زمین کشیده می شود، پس از نظر من ما بهترین تیم ملی هستیم. من این را از نظر بازیکنان انفرادی نمی گویم، اما فکر می کنم تیم مهم ترین چیز است – همیشه همین طور بود – و این چیزی است که اسپانیا دارد.

این چیزی است که منچسترسیتی نیز دارد که کمک می کند. رودری می‌گوید: «پپ و لوئیس انریکه یک چیز را پیشنهاد می‌کنند: آن‌ها سبک شخصیتی بسیار بسیار مشابهی دارند، می‌خواهند ابتکار عمل را به دست بگیرند، فشار دادن بالا.» “جزئیات کوچکی وجود دارد که متفاوت هستند، اما سازگاری با آن برای من بسیار آسان تر است. این به بازیکنان اطراف شما نیز بستگی دارد. اگر تو داری [Erling] هالند در تیمت، ممکن است توپ را بیشتر وارد محوطه کنی تا اینکه مهاجمی آنقدر قوی نداشته باشی، اگر بازیکنانت ویژگی‌های دیگری داشته باشند، وقتی تا پای خود بازی می‌کنی.»

کمتر کسی مکانیک را بهتر از رودری می فهمد یا توضیح می دهد. مشکل گاهی این بوده است که مردی که شاید این سبک را حتی بیشتر تجسم می‌دهد در جایگاه خود بازی می‌کند، محوری که همه چیز به آن بستگی دارد. بوسکتس – کاپیتان، آخرین بازیکن از سال 2010 – صد و چهلمین بازی خود را با اسپانیا در روز چهارشنبه برابر کاستاریکا انجام خواهد داد. رودری می‌گوید: «مدیر همیشه می‌گوید این یک معضل است، واقعاً سخت، و من این را درک می‌کنم. “اما من خوشحالم زیرا “Busi” بیشتر از من می خواهد.”

رودری، اسپانیا

آیا او نمی تواند هر دو را داشته باشد؟ چگونه خود را وفق می دهید؟ رودری می‌گوید: «از نقطه‌نظر دفاعی، ترجیح می‌دهم با دابل پیوت بازی کنم، زیرا پشتیبانی دفاعی بیشتری دارید، زمین کمتری را پوشش می‌دهید. اما اگر با توپ، دابل پیوت داشته باشید به این معنی است که خطوط پاس کمتری در مقابل شما وجود دارد، پس شاید 50-50 باشد. تا کنون مربی هرگز از دو هافبک عمیق استفاده نکرده است. زمانی که ما با هم بازی می‌کردیم، به‌عنوان یک هافبک داخلی، جلوتر بازی می‌کردم.»

گزینه دیگری در حال ظهور است. لوئیس انریکه رودری را در دفاع میانی امتحان کرده است، و نشانه های فزاینده ای وجود دارد که این گزینه ای است که سرمربی آن را دوست دارد. رودری نیز به آن باز است. من شش یا هفت بار برای سیتی در آنجا بازی کرده‌ام – این موقعیتی است که می‌توانم خیلی خوب بازی کنم. این کاملا شبیه به یک محور است، اگرچه باید بدانید آخرین مرد کجاست. برای من ناشناخته نیست در اصل، من یک محور هستم، اما در تمرینات ما به طور متناوب هستیم – اگرچه سرمربی به هر حال با پست های زیاد دوست دارد این کار را انجام دهد.

در میان آن همه صحبت از 9 نادرست، یک مفهوم جدید می تواند ظهور کند: 4 نادرست. رودری می خندد. اگر نگاه کنید، فرناندینیو تقریبا یک فصل کامل را در دفاع میانی بازی کرد. فابینیو در زمان مصدومیت در آنجا بازی می کرد و آنها هافبک هستند. من فکر می کنم این ساده ترین و منطقی ترین تبدیل است. سپس خاویر ماسکرانو بود که به این نکته اشاره کرد که اگر برای تیمی بازی می‌کنید که پرس بالایی دارد، مدافع میانی همان فضایی را اشغال می‌کند که معمولاً هافبک دفاعی اشغال می‌کند.

رودری می گوید: «کاملاً موافقم. اگر به یک دفاع عمیق حمله می کنید، بیشتر تماسی که قرار است به عنوان مدافع میانی با توپ داشته باشید در منطقه پیوت است. با توپ، تغییر نمی کند. اما بدون توپ، قضیه فرق می کند. عناصر دیگری نیز وجود دارد: شما نمی توانید هر زمان که بخواهید بالا بروید، باید نگه دارید، مراحل “تا کردن” دفاعی را درک کنید، زمانی که در جای خود قرار می گیرید.

“این موقعیتی نیست که شما لزوماً باید بسیار بسیار قوی باشید: اگر بازی را خوب بخوانید، می توانید به موقع به آنجا برسید. اما برای من مهمترین عنصر برای یک مدافع میانی این است نیرومندی [being firm and decisive in every action]. این چیزی است که یک مدافع میانی بیشتر به آن نیاز دارد. اگر می توانید چیزهای دیگری اضافه کنید، عالی است. اما این کلید است. و اگر آنجا بازی کنم، باید روی آن کار کنم.”

او این کار را به تنهایی انجام نخواهد داد. وقتی رودری مکالمه را به سمتی برمیگرداند که تیم در حال کشتن زمان است و در انتظار اولین بازی است، خیلی چیزها مشخص می شود.

رودری درباره لوئیس انریکه می‌گوید: «فکر نمی‌کنم تا به حال ندیده باشم که مربی یک استریمر شود: درست مثل او شجاع است. جالب است، او فالوورهای زیادی پیدا می کند. من شخصاً فکر می کنم او حس شوخ طبعی بالایی دارد. حتی در صحبت های تیمی گاهی اوقات نمی توان نخندید. او همیشه صحبت می کند، یک جوکر، یک برون گرا، بسیار خنده دار. او فضای فوق العاده ای ایجاد می کند اما می داند که چگونه آن را از کار متمایز کند. وقتی مجبور می شود شما را بگیرد و هل دهد، واقعاً شما را بفشارد، این کار را می کند – من این را می دانم بسیار خوب.”

رودری با لوئیس انریکه در تمرین.
رودری با لوئیس انریکه در تمرین. هافبک در مورد سرمربی اسپانیا می گوید: «او همیشه حرف می زند، یک جوکر، یک برون گرا. عکس: خاویر سوریانو/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

رودری می خندد. شما یکی از کسانی هستید که مربی را بیش از همه بر پشت خود دارید؟ او می گوید: “اوه، بله.” «وقتی چیزی برای گفتن دارد، آن را می گوید. و این خوب است.»

پیام واضح است. ما سه تیم از سه قاره داریم و این سه تیم بسیار متفاوت هستند. کاستاریکا، آلمان، ژاپن: فرهنگ های مختلف فوتبال، سبک های مختلف، شرایط فیزیکی متفاوت. قضاوت درباره تیم های ملی که اهل قاره شما نیستند سخت است.

ما اکنون در حال کار بر روی راه هایی برای حمله به کاستاریکا هستیم. ما هنوز ژاپن را زیاد مطالعه نکرده‌ایم، اما فرهنگ فوتبال آنها را می‌دانم: نمونه اولیه یک بازیکن چابک و از نظر فنی بسیار خوب است و آنها بسیار پیشرفت کرده‌اند. فقط به بازیکنان آلمان نگاه کنید. و هر کسی که بازی کند، همیشه می تواند به مراحل پایانی برسد. آنها همیشه نیازی به خوب بازی کردن ندارند، آنها شخصیت رقابتی را دارند. آنها یکی از مورد علاقه ها هستند.

“همیشه عناصر، جزئیاتی وجود خواهند داشت که بسته به اینکه چه کسی مقابل شما قرار دارد و لحظاتی در بازی تغییر می کند و ما روی آن کار کرده ایم. تفاوت های ظریف وجود دارد. ما روی لحظاتی کار کرده‌ایم که جلوتر هستیم، اگر مساوی باشد، چگونه خودمان را تطبیق دهیم، اگر آنها را بسته‌اند، اگر به سراغ ما آمدند مرد به مرد. اما کم و بیش فرقی نمی‌کند که با چه کسی روبرو شویم، ما همیشه می‌خواهیم وزن بازی را از ابتدا تحمل کنیم، توپ را می‌خواهیم، ​​می‌خواهیم بالا بازی کنیم، تمام کارهایی که همیشه انجام می‌دهیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“به هیچ وجه قمار ممنوع”: ساوتگیت اصرار دارد که آمادگی کین را در برابر ایالات متحده به خطر نمی اندازد | انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، گرت ساوتگیت اعتراف کرده است که …