قانونگذار کالیفرنیا 10٪ LGBTQ+ در یک سال رکورد در سراسر کشور است | انتخابات میان دوره ای آمریکا 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در بحبوحه افزایش نفرت ضد دگرباشان جنسی در سراسر ایالات متحده، کالیفرنیا در انتخابات میان دوره ای امسال به نقطه عطفی دست یافت: حداقل 10 درصد از قانونگذاران آن به طور علنی به عنوان LGBTQ+ معرفی می شوند، رقمی که تصور می شود برای هر مجلس قانونگذاری در این کشور اولین است.

با 12 عضو فعلی یا به زودی قانونگذار که به عنوان LGBTQ+ شناسایی می شوند، این نهاد دولتی تقریباً در جهت گیری جنسی و هویت جنسی برابر است – بر اساس سرشماری ایالات متحده، 9.1٪ از مردم کالیفرنیا دگرباشان جنسی هستند.

قانونگذاران، که همگی دموکرات‌ها هستند، می‌گویند که با وجود پیروزی‌ها، کار زیادی در کالیفرنیا و ایالات متحده باقی مانده است، از جمله پیامدهای اقداماتی مانند قانون «نگو همجنس‌گرا» فلوریدا و قوانینی که مراقبت‌های پزشکی تأییدکننده جنسیت برای جوانان را مسدود می‌کند و تراجنسیتی‌ها را محدود می‌کند. مشارکت دانش آموزان در ورزش

این خبر در حالی منتشر شد که ایالات متحده عزادار تیراندازی در یک کلوپ شبانه همجنس گرایان در کلرادو است که منجر به کشته شدن پنج نفر شد. مظنون با اتهامات قتل و جنایات نفرت روبرو است. دموکرات ها و مدافعان به لفاظی های جمهوری خواهان اشاره کرده اند که افراد LGBTQ+، به ویژه درگ کوئین ها را که به هدف کمپین های اطلاعات نادرست دست راستی تبدیل شده اند، شیطانی جلوه داده است.

وقتی صحبت از افراد LGBTQ به میان می‌آید، ما در دو مسیر قرار داریم: یک مسیر این است که از نظر اجتماعی ما برنده هستیم. اسکات وینر، سناتور ایالت کالیفرنیا و عضو گروه LGBTQ روز دوشنبه گفت: مردم به طور کلی با افراد LGBTQ کاملاً خوب هستند، آنها از ما حمایت می کنند، آنها کاندیدهای LGBTQ را می پذیرند و مایل به رای دادن به آنها هستند.

با این حال، او گفت، “علیرغم این واقعیت که ما در حال برنده شدن در نبرد در جامعه به طور کلی هستیم، شما اقلیتی بسیار پر سر و صدا و خطرناک از افراط گرایان دارید که به طور مداوم به جامعه ما حمله می کنند و آنها را شیطانی می سازند.”

سالی رکورددار برای پیروزی های LGBTQ+

آلبرت فوجی، دبیر مطبوعاتی صندوق پیروزی دگرباشان جنسی، گفت که حداقل 519 نفر از کاندیداهای LGBTQ+ امسال در مناصب منتخب در ایالات متحده، از هیئت مدیره مدرسه گرفته تا کنگره و فرماندار، برنده شدند. در کلرادو، جرد پولیس، اولین مرد علنا ​​همجنسگرا که در سال 2018 به عنوان فرماندار یک ایالت انتخاب شد، دوباره انتخاب شد.

به گفته این گروه که همراه با Equality California محاسبه کردند که کالیفرنیا اولین ایالتی است که از آستانه 10 درصد عبور کرده است، این یک رکورد است، نسبت به سال 2020، زمانی که 336 کاندیدای LGBTQ+ برنده شدند.

از 12 عضو فعلی یا به زودی عضو مجلس قانونگذاری کالیفرنیا، هشت نفر قبلاً بخشی از گروه LGBTQ آن بودند، از جمله رهبر سنا و سه سناتور دیگر که دوره آنها تا سال 2024 ادامه دارد. با پیوستن دو عضو جدید مجلس و دو سناتور جدید و افزایش 50 درصدی صفوف مجلس شورای اسلامی. AP هنوز یک نژاد باقیمانده را فراخوانی نکرده است که بتواند یک قانونگذار LGBTQ+ اضافه کند.

به گفته این مؤسسه، نیوهمپشایر و ورمونت هر کدام قانونگذاران LGBTQ+ بیشتری داشته اند، اما به آستانه 10 درصد نرسیده اند زیرا مجالس قانونگذاری آنها بزرگتر از مجلس کالیفرنیا است.

فینکه ژست می گیرد
لی فینکه در مهمانی شب انتخاباتش در سنت پل. عکس: بن هولند/AP

انتخابات میان‌دوره‌ای سال 2022 برای افراد LGBTQ+ برای اولین بار اتفاق افتاد، از جمله انتخاب کوری جکسون، اولین همجنس‌گرای سیاه‌پوست قانونگذار کالیفرنیا، که اشاره کرد آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار، به‌ویژه ترنس‌های سیاه‌پوست، به‌ویژه به حاشیه رانده شده‌اند.

جکسون، یکی از اعضای هیئت مدیره مدرسه از شهرستان ریورساید، گفت: “من فکر می کنم این فرصتی است فقط برای گفتن شماره یک، ما اینجا هستیم، ما چیزی برای کمک داریم و می توانیم با بهترین آنها رهبری و نمایندگی کنیم.”

در همین حال، طبق کمپین حقوق بشر، در آلاسکا و داکوتای جنوبی، ساکنان اولین قانونگذاران LGBTQ+ خود را انتخاب کردند و مونتانا و مینه سوتا اولین قانونگذاران ترنس خود را انتخاب کردند. در نیوهمپشایر، جیمز روزنر، دموکرات، 26 ساله، اولین مرد ترنس بود که به عضویت هر یک از مجلس‌های ایالتی ایالات متحده انتخاب شد.

روزنر گفت که در پاسخ به لایحه ایالتی که تنها با شکست مواجه شد، انتخاب کرده است که مدارس را ملزم می کند تا والدین را از تحولات هویت جنسی و بیان فرزندانشان مطلع کنند. مخالفان می گویند که چنین الزاماتی به حریم خصوصی کودکان تجاوز می کند و می تواند آنها را در معرض خطر آزار در خانه قرار دهد.

لی فینکه، که در مینه‌سوتا انتخاب شد، نیز تحت تأثیر لفاظی‌های رو به رشد ضد تراجنسیتی قرار گرفت. فینکه امیدوار است که به اصطلاح “تبدیل درمانی” را در مینه سوتا ممنوع کند و مانند کالیفرنیا، این ایالت را به پناهگاهی برای کودکان و والدین آنها تبدیل کند که نمی توانند به مراقبت های بهداشتی تأیید کننده جنسیت در جای دیگری دسترسی داشته باشند.

من فقط فکر کردم، “این نمی تواند تحمل کند.” ما باید افراد ترنس را در این اتاق ها داشته باشیم. اگر قرار است حقوقمان را ضایع کنیم، حداقل باید وقتی این کار را می کنند به چشمان ما نگاه کنند.»

ماساچوست و اورگان اولین فرمانداران لزبین این کشور را انتخاب کردند.
مقامات تازه منتخب LGBTQ+ اکثراً دموکرات هستند، اما در نیویورک، جورج سانتوس جمهوری خواه، مرد همجنس گرا و حامی دونالد ترامپ، با شکست رابرت زیمرمن دموکرات، که همجنسگرا است، کرسی مجلس نمایندگان آمریکا را به دست آورد.

پیشرفت در میان لفاظی های خصمانه

افزایش قانون‌گذاران LGBTQ+ در حالی صورت می‌گیرد که برخی از ایالت‌های تحت رهبری جمهوری‌خواهان تلاش می‌کنند نفوذ، دیده شدن و حقوق افراد LGBTQ+ را محدود کنند.

کمپین حقوق بشر آنچه را که به عنوان لوایح ضد LGTBQ+ معرفی شده در 23 ایالت در سال جاری ردیابی کرد و گفت که در 13 ایالت به قانون تبدیل شده است: آلاباما، آریزونا، فلوریدا، جورجیا، آیووا، ایندیانا، کنتاکی، اوکلاهما، کارولینای جنوبی، داکوتای جنوبی، تنسی، یوتا و لوئیزیانا.

در تنسی، ایالتی با یک قانونگذار LGTBQ+، رهبران اکثریت قانونگذاری جمهوری خواه این ایالت گفتند که اولین لایحه جلسه 2023 به دنبال ممنوعیت مراقبت های تایید کننده جنسیت برای خردسالان است. ایالت قبلا ورزشکاران ترنس را از ورزش های دخترانه راهنمایی و دبیرستان منع کرده و حمام هایی را که دانش آموزان و کارمندان ترنس می توانند استفاده کنند را محدود کرده است.

در مقابل، ساموئل گرت-پیت، سخنگوی Equality کالیفرنیا، گفت: «در حالی که انجمن LGBTQ قانونی کالیفرنیا رشد کرده است، این ایالت کشور را در تصویب قوانین پیشگامانه برای حمایت از حقوق مدنی LGBTQ+ رهبری کرده است.

این موارد شامل لایحه پناهگاه کالیفرنیا برای جوانان تراجنسیتی است که توسط قانونگذاران دموکرات در سایر ایالت ها کپی شده است، گسترش دسترسی به داروهای پیشگیری از اچ آی وی در سال 2019، و قوانینی که حقوق کودکان را برای مراقبت های تایید کننده جنسیت اعطا می کند و به نشانگرهای جنسیتی غیر دودویی در شناسایی ایالت اجازه می دهد.

جکسون گفت که به بازگشت انتخابات نه تنها در کالیفرنیا، بلکه در سراسر کشور امیدوار است.

جکسون گفت: “ما اکنون سناتورهای آمریکایی داریم، اکنون فرمانداران داریم، ما در واقع قانونگذاران ترنس اکنون در این کشور داریم.” بنابراین در میان داستان های نفرت و داستان های شیطان سازی، هنوز رنگین کمان های امید را در سراسر کشور ما می بینید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش مورد حمایت سازمان ملل می گوید که دیوار مرجانی بزرگ باید در فهرست میراث جهانی «در خطر» قرار گیرد | دیواره مرجانی بزرگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک ماموریت تحت حمایت سازمان …