مذاکرات فوری فیفا و قطر پس از مصادره کلاه های رنگین کمان ولز | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حوادث مربوط به کارمندان اتحادیه فوتبال ولز و هواداران ولز که کلاه های سطلی رنگین کمانی رنگین کمان را قبل از بازی افتتاحیه گروه B مقابل ایالات متحده مصادره کردند، توسط مقامات مورد بررسی فوری قرار گرفته است.

فیفا و قطری‌ها در روز سه‌شنبه در حال مذاکره در مورد این موضوع بودند، جایی که فیفا به میزبانان خود تضمین‌های قبل از مسابقات را یادآور شد که همه استقبال می‌کنند و پرچم‌های رنگین کمان مجاز خواهند بود.

آبان نیوز همچنین می‌داند که فیفا به شدت نگران چندین حادثه در حول و حوش بازی است، از جمله کارکنان اتحادیه فوتبال ولز و هواداران به دلیل آوردن کلاه‌ها به استادیوم احمد بن علی و برخورد یک هوادار آمریکایی با پرچم رنگین‌کمان در مترو، با نیروهای امنیتی مواجه شدند. انتظار می رود کمیته عالی قطر طی 24 ساعت آینده بیانیه ای صادر کند.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

FAW با انتشار بیانیه ای ناامیدی خود را اعلام کرد. “روز دوشنبه، سیمرو برای اولین بار پس از 64 سال به جام جهانی بازگشت، یک لحظه تاریخی برای تیم، هواداران ارزشمند – دیوار قرمز / Y Wal Goch – و ملت.

با این حال، FAW از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه از اعضای Y Wal Goch، شامل کارکنان FAW، خواسته شده بود تا قبل از ورود به استادیوم احمد بن علی، کلاه‌های سطلی دیوار رنگین کمان خود را برداشته و دور بیندازند، بسیار ناامید شدند. این کلاه های سطلی با مشارکت FAW ساخته شده اند.

FAW اطلاعات مربوط به این حوادث ادعایی را جمع آوری کرده است و این موضوع را مستقیماً با فیفا بررسی خواهد کرد.

کسانی که با آن مواجه شدند عبارتند از پروفسور لورا مک آلیستر، فوتبالیست سابق ولز، از معتمدین FAW Trust و یکی از نامزدهای شورای فیفا، که گفت این یک “پیروزی اخلاقی کوچک” بود که در نهایت توانست کلاه را وارد استادیوم کند.

من به این نکته اشاره کردم که فیفا در مورد حمایت از حقوق دگرباشان جنسی در این مسابقات اظهار نظرهای زیادی کرده است و به آنها گفتم که از کشوری که در آن ما بسیار مشتاق برابری برای همه مردم هستیم، من کلاه خود را از سر برنخواهم داشت. مک آلیستر، استاد سیاست عمومی در دانشگاه کاردیف گفت. آنها اصرار داشتند که تا زمانی که من کلاه را از سرم برندارم، در واقع اجازه ورود به استادیوم را نداریم.

دیگران مجبور شدند کلاه خود را تسلیم کنند. The Rainbow Wall، یک گروه طرفداران LGBTQ+ ولزی، در توییتر نوشت: «نه مردان، فقط زنان. @FIFAcom جدی میگی!!”

پیش از این، گرانت وال، روزنامه‌نگار آمریکایی گفته بود که وی پس از پوشیدن پیراهن رنگین‌کمان در مسابقه توسط کارکنان امنیتی بازداشت شد. یکی از نگهبانان به او گفت که از او در برابر هوادارانی که ممکن است به خاطر پوشیدن آن به او حمله کرده باشند محافظت می کنند.

همچنین گزارش شده است که یک هوادار آمریکایی در مترو که به ورزشگاه می رفت به دلیل حمل یک پرچم کوچک رنگین کمانی تهدید شد – با تهدید متجاوز به “کشتن” مرد زیرا “آن پرچم در این کشور ممنوع است”.

هفته گذشته Gerdine Lindhout، رئیس بازاریابی و ترویج تجربی فیفا، قول داده بود که طرفداران LGBTQ+ در امان باشند. در پاسخ به این سوال که پیام او برای کسانی که می خواهند پرچم های رنگین کمان را در جشنواره هواداران بیاورند چه خواهد بود، او لبخند زد. او گفت: «برو. “این رویداد همه چیز در مورد جشن است.”

در همین حال، مشکلات اپلیکیشن فروش بلیت فیفا که باعث شد صدها نفر از هواداران انگلیس شروع پیروزی 6-2 خود مقابل ایران را از دست بدهند، هنوز برطرف نشده است.

برخی از طرفداران پس از اینکه متوجه شدند که در 24 ساعت گذشته از برنامه خود خارج شده اند، دیگر نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند، برای تهیه بلیط کاغذی در یک مرکز همایش در دوحه صف کشیدند. قابل درک است که این موضوعات هنوز در روز سه شنبه در حال بررسی بودند.

واکنش هواداران ولز به اولین بازی جام جهانی پس از 64 سال – ویدئو

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …