طرح کاهش دسترسی به مستمری از کارافتادگی به دلیل شرایط مرتبط با مواد مخدر و الکل توسط نیروی کار کنار گذاشته می شود | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت آلبانی از یک پیشنهاد بحث برانگیز که دسترسی افراد مبتلا به مواد مخدر و مشروبات الکلی به مستمری حمایت از معلولیت را دشوارتر می کرد، عقب نشینی کرد.

اما همچنان با درخواست‌هایی برای انجام کارهای بیشتر برای رسیدگی به مشکلات دیرینه طراحی مستمری از کارافتادگی مواجه است، در حالی که سطح بی‌سابقه افراد جویای کار با معلولیت زندگی می‌کنند.

دولت “جدول نقص” جدیدی را پیشنهاد کرده است که واجد شرایط بودن برای بازنشستگی را تحت یک فرآیند مشاوره و بررسی هر دهه یک بار کنترل می کند.

طبق قوانین سختگیرانه، یک فرد به طور کلی باید یک رتبه “شدید” 20 امتیازی را تحت معیارهای یکی از جداول نقص کسب کند.

مدافعان گفته‌اند که اصلاحات پیشنهادی – که توسط گروه‌های رفاهی به دلیل مسدود کردن تعداد زیادی از مردم از حمایت مورد انتقاد قرار گرفته است – یک کیسه مختلط است. تغییرات مثبت شامل دسترسی بهتر برای افراد مبتلا به سرطان و شرایط سلامت روان است، اگرچه سبزها استدلال می‌کنند که فقط «ترفندهای جزئی» دارد.

در جلسات مشاوره، چندین سازمان هشدار را در مورد طرحی برای حذف جدول اختلالات خاص برای افراد مبتلا به شرایط شدید مواد مخدر و الکل به صدا درآوردند و گفتند که این بدان معناست که برخی از آسیب پذیرترین متقاضیان مجبور به مراجعه به جویای کار خواهند شد.

روز سه‌شنبه، سخنگوی وزارت خدمات اجتماعی فاش کرد که آماندا ریشورث، وزیر خدمات اجتماعی، «معیار حذف جدول شش را معکوس کرده است».

این سخنگوی گفت که به عنوان بخشی از فرآیند بودجه 2022-2023 معکوس شد. این تصمیم به طور عمومی اعلام نشد و مواد مشورتی وزارت همچنان شامل پیشنهاد حذف جدول مواد مخدر و الکل بود.

سخنگو گفت: «لغو این اقدام یک لوح پاک در این موضوع است، زیرا این اداره به بررسی جداول نقص مستمری حمایت از کارافتادگی ادامه می دهد.

در سال 2018، دولت ائتلافی سابق جدول 6 حذف را نیز پیشنهاد کرده بود – اگرچه قصد نداشت به افرادی که شرایط مرتبط با الکل و مواد مخدر دارند اجازه دهد از طریق جداول دیگر درخواست دهند. انتظار می رود سالانه حدود 450 نفر تحت تأثیر این بیماری قرار گیرند. این اقدام توسط سنا رد شد.

ایان تورتون، از مرکز حقوقی ایلاوارا، گفت که او همچنان نگران است که زبان برخی از جداول جدید نقص برای برخی از متقاضیان مشکل ساز باشد.

او گفت: «اغلب کلمه «ناتوان» در اصلاحات پیشنهادی ظاهر می‌شود، نه اینکه «در اجرا با مشکل شدید مواجه می‌شود».

“اینها برای ارزیابی توانایی آنها در کار است. در محل کار، مسئله توانایی انجام کاری یک بار و سپس استراحت نیست. این “آیا این شخص می تواند وظایفی مانند این را در یک محیط کار انجام دهد؟” برخی از جداول هنوز یک تست “همه یا هیچ” هستند. من وکلای Centrelink را دیده‌ام که می‌گویند: «این مشتری یک خودکار برداشت، یعنی می‌تواند به جلو خم شود و یک شی سبک را بردارید»، که یکی از آزمایش‌های موجود در جداول است. لحظات نابسامان زیادی در تغییرات وجود دارد.”

کاساندرا گلدی، مدیر اجرایی شورای خدمات اجتماعی استرالیا، از برخی از پیشرفت‌ها مانند “شناخت بهتر شرایط یا ناتوانی‌های مختلف، از جمله تنوع عصبی” استقبال کرد.

گلدی گفت: «در نهایت، با این حال، اصلاحات در جداول کاهش ارزش تنها می تواند تا آنجا پیش برود. “مشکلات واقعی دسترسی به DSP هنوز باید برطرف شود.”

کریستین اوکانل، گیرنده DSP و سخنگوی مرکز ضد فقر، گفت که طرفداران مدت‌هاست از مردم شکایت داشتند که باید 20 امتیاز را در یک جدول به جای جدول‌ها رعایت کنند. کسانی که در چندین جدول به 20 امتیاز می رسند – یعنی دارای چندین شرایط متوسط ​​هستند – برای دسترسی به مستمری از کارافتادگی باید یک “برنامه حمایتی” که اساساً تا 18 ماه جستجوی کار است را تکمیل کنند.

یک تحقیق سنا در سال گذشته نشان داد که مستمری حمایتی از کارافتادگی دارای “نقص جدی در … چارچوب سیاست اساسی آن، نحوه اداره آن و نحوه دسترسی متقاضیان به آن” است.

رئیس آن تحقیق، جنت رایس، سناتور سبزها، گفت که بررسی جدول اختلالات “فقط چند تغییر جزئی” را پیشنهاد می کند.

رایس گفت که دولت “30 توصیه تحقیق را بر اساس شواهد اعضای جامعه، سازمان های مدافع و پزشکان نادیده گرفته است” و به همین دلیل “هزاران نفر در سراسر استرالیا را که قادر به دسترسی به حمایت درآمدی مورد نیاز خود نیستند” نادیده گرفته است.

اکثریت متقاضیان هر ساله از دسترسی به مستمری حمایتی از کارافتادگی محروم می شوند، تا حدی به دلیل این که شرایط یک فرد “به طور کامل تشخیص داده شود، به طور کامل درمان شود، و کاملاً تثبیت شود”.

این امر باعث شد تا سطح افرادی که دارای معلولیت هستند، در پرداخت های جویای کار ثبت شوند.

طبق جداول پیشنهادی، این معیار به «تشخیص داده شده، معقول درمان شده و تثبیت شده» تغییر خواهد کرد که تورتون و سایر طرفداران از آن استقبال کردند.

اما رایس و اوکانل هر دو گفتند که این قانون باید به طور کامل لغو شود. “اگر از نظر عملکردی شما را دچار اختلال می کند، چرا باید آن معیارها را برآورده کنید؟” اوکانل گفت و افزود که این مانعی برای افراد فقیر است زیرا درمان آن گران تمام می شود.

انتظار می‌رود تغییرات دیگری دریافت حقوق بازنشستگی را برای افراد مبتلا به سرطان آسان‌تر کند، در حالی که مهمتر از همه، افرادی که شرایط سلامت روانی دارند می‌توانند به جای یک روانشناس بالینی، از شواهد یک روانشناس ثبت شده استفاده کنند.

سخنگوی دپارتمان خدمات اجتماعی گفت: «تغییرات پیشنهادی در جداول آسیب برای بهبود سازگاری، توجه به پیشرفت‌ها در فن‌آوری و اصطلاحات پزشکی، ارائه راهنمایی‌های واضح‌تر و بهبود دسترسی است. هدف این تغییرات اطمینان از شفافیت بهتر در مورد واجد شرایط بودن برای بازنشستگی حمایت از معلولیت است.”

آنها خاطرنشان کردند که بازخوردهای دریافت شده از طریق رایزنی های عمومی اخیر در نهایی کردن ابزار جداول کاهش ارزش قبل از ارائه در مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.

این سخنگو گفت که برنامه حمایتی خارج از محدوده بررسی جداول کاهش ارزش است.

برای اظهار نظر به ریشورث مراجعه شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …