مبارزه این تورنمنت باعث می شود که گرجستان در صدر قرار گیرد و ژاپن به موفقیت ادامه دهد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چهارمین روز هیجان انگیز مسابقات جهانی جودوی ازبکستان در هومو آرنا بود.

مراسم افتتاحیه رسمی، جمعیت محلی را با نمایش چشمگیر استعداد و اشتیاق سرگرم کرد.

آقای ماریوس ویزر رئیس IJF و جناب آقای عبدالله آریپوف نخست وزیر جمهوری ازبکستان رسماً مسابقات جهانی جودو 2022 را افتتاح کردند.

غرور ملت آنها از ابتدا تا انتها درخشید، زیرا شرکت کنندگان از همه نسل ها سرود را با هم خواندند.

ژاپن چهارمین مدال طلا را کسب کرد

برای وزن زیر 63 کیلوگرم، با غیبت کلاریسه آگبگننو، اسطوره جودو، کاترین بوشمین پینار، دارنده مدال برنز المپیک کانادا، به نظر می رسد که مشتاق است تا تاج و تخت خالی را بالا ببرد، با زمینه سازی غالب که او را به فینال رساند.

هوریکاوا مگومی ژاپنی در طرف دیگر قرعه کشی به نظر می رسید که به 4 مدال طلای ژاپن اضافه کند. با جودوی دیدنی، مانند Osoto-gari یک طرفه.

در فینال هوریکاوا کتاب درسی اوچی ماتا را اجرا کرد تا عنوان وزن زیر 63 کیلوگرم را به دست آورد، ورزشکار ژاپنی به وضوح از کسب پچ قرمز قرمز خوشحال شد و خود را به عنوان جودوکار جدید برای تماشا معرفی کرد.

نخست وزیر جمهوری ازبکستان جناب آقای عبدالله آریپوف این مدال ها را اعطا کرد.

اوچی ماتا یکی از قوی‌ترین تکنیک‌های من است، من بسیار خوشحالم که با تکنیک مورد علاقه‌ام در فینال جهانی برنده شدم. گفت: مگومی هوریکاوا هیجان زده.

مبارزه مسابقات

تماشاگران سپس شاهد بودند که تاتو گریگالاشویلی گرجستانی به فینال راه پیدا کرد. دارنده مدال نقره جهان به نظر می‌رسید که قصد دارد یکی بهتر از سال گذشته پیش برود.

او در فینال با نزدیکترین رقیب خود، حریف خود از فینال جهانی سال گذشته، ماتیاس کاس از بلژیک روبرو شد. کاس با حمله لحظه آخری به فینال راه یافت که باعث شد او در برابر فوجیوارای ژاپن پیروزی را از چنگال شکست ربوده باشد.

این یک بازی برگشت حماسی بود و منجر به یکی از بهترین رقابت های مسابقات شد. دو جودوکار باورنکردنی در اوج بازی خود. تمام استادیوم از هیجان هذیان‌آمیز شعله‌ور شده بود، و گرجستان عمیقاً حفاری کرد و پرتاب‌های عظیمی را به ثمر رساند و عنوان قهرمانی جهان را از Casse گرفت، لحظه‌ای باورنکردنی از جودو.

دکتر چونگ وون، رئیس تکواندو جهان، مدال های خود را به برندگان اهدا کرد.

دلیل اینکه در پایان به پیروزی رسیدم روح گرجی ام بود. قلب گرجی من ما جنگجو هستیم، ما یک ملت جنگجو هستیم. قلب گرجی برنده است.» قهرمان پرافتخار تاتو گریگالاشویلی گفت.

برای پایان دادن به یک روز هیجان انگیز، قهرمانان جهان شنبه برای دیدار با هواداران تاکیدی خود آمدند، فرصتی فوق العاده برای مردم پرشور جودو که از راه های دور سفر کرده اند تا با قهرمانان خود امضا بگیرند و با قهرمانان خود عکس بگیرند که از ایجاد لحظه ای فراموش نشدنی خوشحال بودند برای بسیاری از مردم

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خانواده هری دان که به راننده آمریکایی “وحشت زده” گفته شد به دادگاه نروید | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده هری دان گفته اند …