افتخار برای ازبکستان! و کرواسی نشان خود را نشان می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در روز پنجم مسابقات جهانی جودو، رئیس جمهور جمهوری ازبکستان، جناب آقای شوکت میرضیایف، در این مراسم حضور یافتند، جایی که با آقای ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون بین المللی جودو دیدار کردند و آنها شاهد لحظه ای تاریخی برای جودو بودند. ازبکستان

دولت بوبونوف تمام روز در آتش بود و تماشاگران میزبان در حمایت از خود کری می کردند – او را تشویق می کردند که او یکی پس از دیگری حریف، از جمله قهرمان فعلی المپیک را پشت سر می گذاشت. با روی صندلی اسطوره جودو، ایلیا ایلیادیس، قهرمان سابق جهان در وزن منهای 90 کیلوگرم، به نظر می رسید که ستاره ها در حال هماهنگ شدن هستند.

پارلاتی ایتالیایی حریف او در فینال خواهد بود، جودوی متفکر او که لوکا مایسورادزه قهرمان اروپای گرجستان را شکست می دهد.

بیرون آمدن در مقابل جمعیتی خروشان، در حالی که رئیس جمهور، نخست وزیر و تمام ملت ازبک پشت سر او بودند. او با حریف ایتالیایی‌اش مبارزه کرد و رئیس‌جمهور، ورزشگاه و تمام ملت را به پا ایستاد و جایگاه خود را به عنوان یک قهرمان در ازبکستان تثبیت کرد.

رئیس جمهور جمهوری ازبکستان جناب آقای شوکت میرضیایف با افتخار مدال طلای خود را به بوبونوف اهدا کرد.

وقتی به فینال رفتم، خود نخست وزیر پیش من آمد تا به من بگوید که رئیس جمهور برای تماشای فینال می آید و وقتی رئیس جمهور مدال را به من داد، کاملا در شوک بودم و فکر می کنم هنوز یک رویا است.بوبونوف هیجان زده گفت.

برندگان مسابقه “پرتاب به تاشکند” IJF به روی صحنه دعوت شدند تا توسط دبیر کل IJF، آقای ژان لوک روژ، خزانه دار کل IJF، آقای ناصر التمیمی، و مدیر کل IJF، ولاد مارینسکو، تبریک بگویند.

دسته منهای 70 کیلوگرم یک موضوع کاملاً کرواسی بود، با باربارا ماتیچ، قهرمان جهان، بازگشت و مصمم به دفاع از عنوان خود. او در مسابقات مقدماتی خود موفق شد تا در دومین فینال متوالی جهانی به مقام قهرمانی برسد.

او با هم تیمی و شریک تمرینی خود، ستاره جوان در حال ظهور کروات، لارا کوجتکو روبرو خواهد شد.

پس از اینکه تمام روز را با هم گرم می کردیم، فینال با زمینۀ خوب اجرا شده برای ماتیچ به پایان رسید و دومین عنوان جهانی او را به دست آورد. او رسماً خود را به عنوان بهترین در این رده برای این چرخه آینده تثبیت کرده است.

مدیر آموزش IJF و رئیس فدراسیون جودو کرواسی دکتر ساندا کوراک این مدال ها را اهدا کرد.

من فکر می کنم که اکنون زمان کرواسی است. کشور پیشرو جدید در وزن 70- کیلوگرم در حال حاضر کرواسی است” باربارا ماتیچ خندان گفت.

یک لحظه زیبای ورزشکاری در مسابقه برنز -70 کیلوگرم شاهد بودیم که سانه ون دایک از هلند، دارنده مدال جهانی و المپیک، به حریف ژاپنی خود کمک کرد تا از تشک خارج شود و ارزش های واقعی جودو را به نمایش بگذارد.

و آقای کور وان در گیست دان هشتم خود را توسط آقای ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی بین المللی فوتبال در مقابل جمعیت محترم، اهدا کرد.

هواداران هیجان‌زده جودو از سراسر جهان گرد هم آمدند تا بار دیگر قهرمانان جودوی جهان ما را ببینند، زیرا تاتو گریگالاشویلی، قهرمان منهای 81 کیلوگرم جهان، با هوادارانی ملاقات کرد که الهام‌بخش نسل بعدی جودوکار در ورزشگاه هومو آرنا بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اشاره به شورش محافظه‌کاران در ممنوعیت مزرعه بادی خشکی که منجر به دور برگشتی می‌شود | قدرت باد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیران در روزهای آینده در …