دومین مدال طلا برای ازبکستان و برزیل

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در روز ششم مسابقات جهانی جودو، قهرمان محلی، دولت بوبونوف، پس از پیروزی شگفت‌انگیز روز قبل، با مردم دوست‌داشتنی خود ملاقات کرد تا با نسل بعدی جودوکار امضا کند و عکس بگیرد.

او علاوه بر عموم مردم پرستش، مورد استقبال آقای دکتر قرار گرفت. اویبیک قاسیموف، دبیرکل کمیته ملی المپیک جمهوری ازبکستان.

و امروز موفقیت های بیشتری برای ازبکستان وجود خواهد داشت، زیرا مظفربک توروبویف در مسابقات مقدماتی خود پرواز کرد و برخی از بزرگ ترین نام های این رده را در این راه شکست داد. او با استفاده از قد بسیار زیاد خود برای اجرای سبک غیرمتعارف خود، یکی از قهرمانان دسته زیر 100 کیلوگرم، مایکل کورل را شکست داد.

در فینال، او با کایل ریس از کانادا روبرو شد که خود یکی دیگر از فینالیست‌های شگفت‌انگیز بود که مصمم بود اولین قهرمان جهان مرد کانادا شود. او در تمام روز با استفاده از سرعت و جودوی سنتی خود، ظاهراً به راحتی در آتش بود.

پس از یک مسابقه حماسی، استادیوم 11000 نفری برای تشویق توروبویف که فوراً تبدیل به یکی دیگر از قهرمانان ملی ازبکستان شد، به پا خاست.

آقای. عزیزجان کمیلف، رئیس فدراسیون جودو ازبکستان و نایب رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری ازبکستان مدال قهرمان جهان را اعطا کرد.

“در فینال، کل سالن از من حمایت می کرد و این به من قدرت زیادی داد. احساس بسیار بسیار خوبی داشتم و خیلی تلاش کردم تا برنده شوم.” گفت توربویف مغرور.

در دسته زیر 78 کیلوگرم، مایرا آگیار، کهنه کار برزیلی، گرسنه به نظر می رسید تا پس از 5 سال آن لکه قرمز دلخواه را پس بگیرد. جودوی ضدحمله باورنکردنی شاهد عبور او از جانگلدینا از قزاقستان و قهرمان فعلی المپیک، هامادا شوری از ژاپن بود.

در سوی دیگر قرعه کشی ما ژنژائو از چین بود، ورزشکار جوان و قدرتمندی که همیشه خطرناک است.

در فینال آگویار حمله علامت تجاری خود به کوسوتو را اجرا کرد تا سه بار قهرمان جهان شود، علاوه بر این که دو بار دارنده مدال برنز المپیک شد و جایگاه خود را به عنوان یک اسطوره واقعی دسته زیر 78 کیلوگرم تثبیت کرد.

نایب رئیس IJF و رئیس اتحادیه جودوی آسیا، آقای عبید العنزی مدال‌ها را اهدا کرد.

“این کاری بود که من واقعاً می خواستم انجام دهم، برنامه ریزی درستی داشتم تا وقتی به اینجا رسیدم، بدانم که همه چیز را داده ام و همه چیز را انجام داده ام تا بی نقص باشم.” آگیار خوشحال گفت.

ایده روز ما از یلیزاوتا لیتویننکو 18 ساله اوکراینی بود که با حرکتی باورنکردنی و با حداقل تلاش و دستیابی به حداکثر کارایی، قهرمان المپیک را با حرکتی باورنکردنی به زمین زد.

روز پایانی مسابقات جهانی جودو 2022 در ازبکستان فردا برگزار می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …