فوتبال «دست خدا» نمادین دیگو مارادونا در لندن به حراج گذاشته می شود

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

توپی که دیگو مارادونا اسطوره فقید فوتبال آرژانتین با آن گل بدنام “دست خدا” خود را به ثمر رساند قرار است ماه آینده در حراجی لندن فروخته شود.

این کالای کمیاب که انتظار می‌رود بین 2.9 میلیون یورو تا 3.3 میلیون یورو فروخته شود، تنها در 16 نوامبر – تنها چهار روز قبل از شروع جام جهانی فوتبال در قطر – به فروش می‌رسد.

این توپ متعلق به علی بن ناصر، داور تونسی است، که داور مسابقه را قضاوت کرد که منجر به حذف انگلیس از مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 1986 در استادیو آزتکا در مکزیکوسیتی شد.

مارادونا در آن روز با کوبیدن توپ به دروازه بان انگلیس پیتر شیلتون دروازه بان تیم ملی انگلیس را باز کرد و بعداً گفت: “کمی با سر مارادونا، کمی با دست خدا”.

بلافاصله پس از آن، مارادونا با سرعت از کنار پنج مدافع انگلیسی و شیلتون گذشت و در یک نظرسنجی فیفا در سال 2002 به عنوان “گل قرن” انتخاب شد.

در ماه می گذشته، پیراهن شماره 10 مارادونا در یک چهارم نهایی به قیمت بیش از 9 میلیون یورو فروخته شد – یک رکورد جهانی جدید برای هر قطعه یادگاری ورزشی.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارایوو آلوده ترین شهر جهان را رتبه بندی کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آمار شرکت فناوری کیفیت …