پیشنهاد بودجه جدید ملونی، نخست وزیر ایتالیا، بیشتر از آنچه که انتظار می رفت، مناسب اتحادیه اروپا است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت جدید ایتالیا به ریاست نخست وزیر جورجیا ملونی، روز سه شنبه بودجه جدیدی را با یک برنامه هزینه ای 35 میلیارد یورویی و سیاست های مالی امضا کرد که به نظر می رسد قصد دارد از برخورد با بروکسل جلوگیری کند.

نخست‌وزیر اخیراً منصوب شده امیدوار است که افزایش هزینه‌ها باعث بهبود سریع‌تر در سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو شود، که وزارت خزانه‌داری پیش‌بینی کرده است که در سه‌ماهه جاری و سه‌ماهه اول سال آینده کاهش خواهد یافت.

دفتر ملونی گفت که برنامه های بودجه جدید در ساعت 00:30 روز سه شنبه پس از یک کنفرانس سه ساعته توسط کابینه ملونی تصویب شد. این لایحه اکنون در مجلس به رای گذاشته می شود و مجلس باید تا پایان سال به تصویب برسد.

پس از انتخاب ملونی در مؤسسات اتحادیه اروپا ابروها برافراشته شده بود – نخست وزیر اغلب به عنوان یک آتش گیر “اروپاسکوپتیک” توصیف می شود، برچسبی که او آن را رد کرد. در مصاحبه با یورونیوز اوایل امسال

با این حال، برخی نگرانی‌ها اکنون کاهش یافته است زیرا به نظر می‌رسد دولت او مایل به محدود کردن برنامه‌های مخارج خود و انطباق با یک خط دوستدار بروکسل است.

بخشی از برنامه های بودجه شامل کاهش مالیات برای افراد خوداشتغال از طریق افزایش نرخ مالیات واحد 15 درصدی از درآمد سالانه 65000 یورو به 85000 یورو، کاهش مالیات بر ارزش افزوده برخی کالاهای ضروری به نصف و کاهش مشروط سن بازنشستگی به 62 سال است. مشروط بر اینکه افراد حداقل 41 سال حق بیمه را پرداخت کرده باشند.

مهار افزایش شدید قیمت انرژی در میان لیست های اولویت ملونی در طول مبارزات انتخاباتی بالا بود و بخش مرکزی این بسته است. سال آینده بیش از 21 میلیارد یورو برای کمک به شرکت ها و خانوارها در پرداخت صورتحساب ها اختصاص خواهد داد.

این طرح علاوه بر این، طرح فقرزدایی موسوم به «درآمد شهروندان» را که به شدت توسط حزب پوپولیستی جنبش پنج ستاره تأیید شده بود، با هدف لغو کامل آن در سال 2024 کاهش می‌دهد.

ملونی و دیگران در ائتلاف او اغلب این برنامه را مورد تحقیر قرار داده اند و آن را با متادون – مسکن محبوب – مقایسه کرده و آن را به تقویت تنبلی متهم می کنند.

از جمله موارد بحث برانگیزتر در مورد اقدامات بودجه ای، طرح هایی برای راه اندازی مجدد یک شرکت دولتی است که هدف آن ایجاد پلی بین سیسیل و سرزمین اصلی ایتالیا است – یک آرزوی دیرینه جناح راست که 16 سال پیش توسط پارلمان رد شده بود.

رم در نظر دارد حدود 60 درصد از بسته 35 میلیارد یورویی را با افزایش کسری بودجه سال آینده به 4.5 درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) از 3.4 درصد پیش بینی شده در سپتامبر و همچنین از مالیات بادآورده بر شرکت های انرژی تامین کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …