ایالات متحده به شهروندان سیاه پوست خود در قبال سرکوب مهاجران جمهوری دومینیکن هشدار می دهد | جمهوری دومینیکن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات آمریکایی در جمهوری دومینیکن به آمریکایی‌های «تیره‌پوست» هشدار می‌دهند که در سرکوب مهاجران هائیتی در معرض خطر تسخیر شدن هستند.

توصیه های سفارت ایالات متحده در سانتو دومینگو نشان می دهد که مقامات آنجا از ظاهر یک فرد به عنوان معیاری برای بازداشت افرادی که مظنون به حضور غیرقانونی در کشور هستند استفاده می کنند.

جمهوری دومینیکن می گوید 43900 مهاجر عمدتا هائیتی را بین ماه های ژوئیه و اکتبر در عملیاتی که اصرار دارد برای امنیت ملی در بحبوحه ناآرامی های فزاینده، جنایات گروهی و محاصره سوخت در تنها همسایه خود در جزیره هیسپانیولا ضروری است، اخراج کرده است.

بر اساس گزارش یونیسف که توسط CNN گزارش شده است، این اخراج ها شامل صدها کودکی است که بدون والدین خود به هائیتی فرستاده شده اند.

چندین کشور و آژانس های حقوق بشری برنامه دستگیری و اخراج دسته جمعی را محکوم کرده اند، انتقادی که دولت جمهوری دومینیکن می گوید “به شدت آن را رد می کند”.

هشدار سفارت ایالات متحده در بولتنی در مورد “اجرای مداوم مهاجرت دومینیکن” منتشر شد که در آخر هفته صادر شد.

در این بیانیه آمده است: «عامل‌های مهاجرت دومینیکن عملیات گسترده‌ای را با هدف بازداشت افرادی که معتقدند مهاجران غیرقانونی هستند، به‌ویژه افراد هائیتی تبار انجام داده‌اند.

«در برخی موارد، مقامات به وضعیت قانونی یا ملیت این افراد در جمهوری دومینیکن احترام نمی گذارند. این اقدامات ممکن است منجر به افزایش تعامل با مقامات دومینیکن شود، به ویژه برای شهروندان آمریکایی با پوست تیره تر و شهروندان آمریکایی آفریقایی تبار.”

در ادامه به گزارش‌هایی درباره بازداشت‌شدگان هشدار می‌دهد که «بدون توانایی به چالش کشیدن بازداشت خود، و بدون دسترسی به غذا یا امکانات دستشویی، گاهی اوقات برای روزها در یک زمان».

قابل توجه است که رویکرد مقامات آمریکایی به درخواست برای پایان دادن به برنامه اخراج گسترش نمی یابد، زیرا دیگران از جمله Volker Türk، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد انجام داده است.

ایالات متحده برنامه خود را برای اخراج مهاجران هائیتی حفظ می کند که به دلیل آن نیز به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

جمهوری دومینیکن در دفاع از موضع خود در مورد اخراج‌ها می‌گوید «هیچ مدرکی» دال بر نقض سیستماتیک حقوق بشر، همانطور که در بولتن سفارت ایالات متحده پیشنهاد شده است، وجود ندارد.

وزارت روابط خارجی این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت دومینیکن هرگز نمی‌توانست تصور کند که چنین تلقین‌های تند و تند درباره کشور ما انجام شود، حتی کمتر از سوی متحدی که به رفتار بیگانه‌هراسی و نژادپرستانه با مهاجران متهم شده است. در بخش هایی از جمعیت خودش.»

تنش ها بین هائیتی و جمهوری دومینیکن، که 240 مایل (390 کیلومتر) مرز مشترک در جزیره هیسپانیولا دارند، از زمان ترور جوونل مویس، رئیس جمهور هائیتی در سال 2021، بدتر شده است.

اخراج ها از جمهوری دومینیکن از آن زمان افزایش یافته است و دولت این کشور به طور فزاینده ای مرزهای خود را نظامی کرده است و حتی ساخت دیوار مرزی را آغاز کرده است.

رئیس جمهور لوئیس ابیندر هفته گذشته اظهارات تورک، مسئول حقوق بشر سازمان ملل متحد را “غیرقابل قبول و غیرمسئولانه” خواند.

او گفت که کشورش “بیشتر از هر کشور دیگری در جهان از مشکلات هائیتی و مهاجرت مداوم متاثر شده است.”

“شما نمی توانید چیزی بیشتر از جمهوری دومینیکن بخواهید. ما به اخراج‌ها ادامه می‌دهیم و هفته آینده آنها را افزایش خواهیم داد.»

گزارش تکمیلی توسط آسوشیتدپرس

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وزیر امور خارجه: کانادا ارزش ها را در روابط با چین به خطر نمی اندازد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیر امور خارجه این کشور …