کاخ سفید توقف پرداخت وام های دانشجویی را تا سال آینده تمدید کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت بایدن روز سه‌شنبه وقفه پرداخت وام‌های دانشجویی فدرال را تمدید کرد و گفت که می‌خواهد به دادگاه عالی مهلت دهد تا درباره طرح دعوی رئیس جمهور بایدن برای لغو میلیاردها دلار بدهی میلیون‌ها وام گیرنده بررسی کند.

میگل کاردونا، وزیر آموزش و پرورش گفت: «تلاش‌های بی‌رحمانه برای جلوگیری از کاهش بدهی‌های دانش‌آموزان در دادگاه‌ها باعث ایجاد عدم اطمینان مالی فوق‌العاده برای میلیون‌ها وام گیرنده شده است. ما توقف پرداخت را تمدید می کنیم زیرا اگر شکایت های بی اساس مقامات جمهوری خواه و منافع خاص نبود، بسیار ناعادلانه خواهد بود که از وام گیرندگان بخواهیم بدهی را بپردازند که مجبور به پرداخت آن نبودند.

وزارت آموزش که مالک و مدیریت سبد بدهی 1.5 تریلیون دلاری دانش‌آموزان دولت است، گفت که پرداخت‌ها تا 60 روز پس از اینکه وزارتخانه به طور قانونی اجازه لغو بدهی وعده داده شده توسط آقای بایدن را داده بود، دوباره شروع نمی‌شود.

این وزارت همچنین گفت که اگر دادگاه تا 30 ژوئن 2023 مشکل را حل نکرده باشد، 60 روز بعد پرداخت ها را از سر خواهد گرفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …