جودو برای صلح در ابوظبی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در روز دوم گرند اسلم ابوظبی، یک پروژه حیاتی جودو برای صلح شاهد بودیم.

بیست و یک جودوکار جوان یهودی و مسلمان از اسرائیل بین سنین دوازده تا هفده سال به ابوظبی سفر کردند تا دوستی و مشارکت خود را نشان دهند. ابتکاری برای ادامه روابط بین امارات متحده عربی و اسرائیل و نمایش ارزش های جودو.

لوسی رنشال از بریتانیا در وزن 63- کیلوگرم مسابقات مقدماتی خود را با جودوی زیبا در طول روز پشت سر گذاشت و در هر مسابقه خود در راه رسیدن به فینال گلزنی کرد.

در فینال رنشال یک پرتاب بزرگ باسن مقابل باربارا تیمو پرتغالی انجام داد تا دومین مدال طلای خود را در گرند اسلم ابوظبی کسب کند. کسب پنجمین مدال طلای گرند اسلم در مجموع. نمایش چشمگیر جودو.

سهیل علاریفی مدیر اجرایی بخش رویدادهای شورای ورزش ابوظبی این مدال ها را اهدا کرد.

“_من اینجا را دوست دارم، من اولین مدال خود را در جهان نوجوانان اینجا به دست آوردم، یک مدال برنز در این سالن و سپس دو مدال گرند اسلم قبل از این یک گرفتم، بنابراین بله، اینجا اتفاق خوبی در حال رخ دادن است.” لوسی رنشال هیجان زده گفت. .

در دسته منهای 73 کیلوگرم جودوکار شیک سوئیسی، نیلز استامپ جودوی با کیفیت خود را در تمام طول روز به نمایش گذاشت. پرتاب تمام حریفان خود با استفاده از همان تکنیک، sasae-tsuri-komi-ashi.

در فینال استامپ با جیووانی اسپوزیتو ایتالیایی روبرو شد و مدال طلا را برای سوئیس به شکلی تماشایی به دست آورد. همچنین اولین مدال طلای او در تور جهانی جودو بود! یک روز بزرگ برای او

مدال های منهای 73 کیلوگرم توسط آقای اویبک قاسیموف دبیر کل کمیته ملی المپیک ازبکستان اهدا شد.

در وزن 70- کیلوگرم، الیزوت تلتسیدو از یونان صبحی فوق العاده داشت و راهی فینال شد و در مقابل گابریلا ویلمز از بلژیک که در یک پیروزی تاکتیکی بر آن غلبه کرد، غلبه کرد.

مدال های منهای 70 کیلوگرم توسط تنیس باز حرفه ای خانم سورنا سیرستا اهدا شد.

نیکلاس چیلارد فرانسوی در وزن 81- کیلوگرم در برابر خوزه ماریا مندیولا ایزکیتا از اسپانیا با ارسالی چشمگیر که از یک خفه کردن هوشمندانه به دست آمد، مدال طلا را به دست آورد.

مدال های منهای 81 کیلوگرم توسط رئیس ورزش IJF آقای ولادیمیر بارتا اهدا شد

یک او سوتو گاری شگفت انگیز از قهرمان میزبان، اماراتی، نوگزار تاتالاشویلی، لحظه لحظه ما بود و استادیوم را وحشی کرد! تکنیکی باورنکردنی که تماشاگران و جودوکار جوان را برانگیخت.

پس از یک روز باورنکردنی دیگر، آینده جودو در ابوظبی روشن است!

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …