زندگی حرفه ای بین المللی لیونل مسی هرگز به فراموشی نزدیک نشده است | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاینجا زمان بیشتری بود وقتی لیونل مسی هستید، همیشه زمان بیشتری وجود دارد. یک ثانیه دیگر برای پخش پاس. یکی دیگر از ضربات منتظر بمانید تا فضا باز شود. یک سال دیگر برای ایجاد یک چالش. یک جام جهانی دیگر برای مبارزه. و اینجا، در یک روز گرم و درخشان در ماه نوامبر، با توجه به ساعت‌ها 13 دقیقه از وقت مصدومیت، هنوز چند ثانیه دیگر برای آرژانتین باقی مانده بود تا اوضاع را درست کند.

مسی در کانال سمت راست پیشروی کرد و توپ را همراه با ضربه های بی حوصله به سمت چپ خود به بیرون هدایت کرد. در خط هافبک عربستان فضای کمی جلوی او باز شده بود. آنخل دی ماریا در جناح راست در حال اجرا بود. بین او و دروازه سه مدافع ایستادند. به طور خلاصه، به طرز هیجان انگیزی، می توانید چرخ دنده ها را ببینید که مسی به فکر بردن همه آنها و نجات بازی به تنهایی بود. در عوض، پاس به سمت دی ماریا رفت و پاس به جایی نرسید. همیشه زمان بیشتری وجود دارد.

شاید اینجا نه، اما بعداً. دو بازی در این گروه باقی مانده است، فرآیندهایی که باید اعتماد کرد، ایمانی که باید حفظ شود. حتی پس از فاجعه‌ای در این مقیاس لرزه‌ای و خیره‌کننده، روش‌هایی که آرژانتین را به عنوان یکی از برگزیدگان مسابقات در 36 بازی شکست‌ناپذیر به قطر رساند، باید دست نخورده باقی بماند، البته فقط به این دلیل که آنها انتخاب دیگری ندارند. خطرات همیشه اینقدر زیاد بود. حاشیه های شکست همیشه این تنبیه بود.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

اشتباه مهلک آرژانتین در اینجا در فریب دادن خود در غیر این صورت بود. بزرگترین شوک جام جهانی قرن بیست و یکم بلافاصله خود را نشان نداد. در حالی که هواداران عربستانی و آرژانتینی روی قایق طلایی غول پیکر استادیوم Lusail در زیر آسمان های بدون ابر در ظهر به هم رسیدند، جو تقریباً جشن بود: سلفی در مترو، در آغوش گرفتن در میدان ها، عربستانی ها با پیراهن مسی، قطری ها با پیراهن مسی، گردشگران استرالیایی با مسی. پیراهن

به نظر نمی رسید هیچ چیز در نیمه اول زنده و سرگرم کننده آن هوای غیر رسمی را تکان دهد. 1-0 بود، اما توپ آنقدر به تور عربستان خورده بود که انگار 1-0 نبود. در حقیقت چیزی که در حال رخ دادن بود این بود که خط دفاعی بی‌نقص هروه رنار کاملاً ترکیب آرژانتین را مختل می‌کرد و آن‌ها را مجبور می‌کرد کمی بیشتر تلاش کنند تا پاس را کمی زودتر یا دیرتر از آنچه می‌خواستند بازی کنند. اینگونه بود که آرژانتین سه گل آفساید خود را به ثمر رساند – یا نخورد.

“مسی، کجایی؟”: هواداران سعودی پیروزی شوکه کننده مقابل آرژانتین را جشن می گیرند – ویدئو

به نظر نمی رسید که هیچ کس بیش از حد از این موضوع ناراحت باشد. به هر حال، همیشه زمان بیشتری وجود داشت.

مسی چی؟ خوب، او به گل خود رسید، یک ترفند اعتماد به نفس لذت بخش از پنالتی در دقیقه 10. اما در بیشتر موارد او نیز در مسابقات آرام می گرفت، هوا را بو می کشید و سعی می کرد همه چیز را پنهان کند. البته ما قبلاً این را در مورد او می دانستیم: روشی که او دوست دارد دقایق ابتدایی را فقط به راه رفتن و تماشا کردن بگذراند، شکل و وزن بازی را بشناسد، کار کند که در کجا ممکن است فضاها باز شوند. مسی احتمالا تنها مردی در جهان است که در واقع تمام شرایط و ضوابط را می خواند.

اما در همان زمان آرژانتین کمی نرم شد، متقاعد شد که تنها کاری که باید انجام می داد مدیریت بازی تا پایان اجتناب ناپذیرش بود. حملات آنها بیشتر و بیشتر شروع به شکستن یا تبدیل شدن به طلسم های بی ضرر از مالکیت کرد. در همین حال، فیزیکی دقیق نیروهای عقب‌نشین دفاعی سعودی شروع به مختل کردن آنها کرده بود. هر بازیکن عربستانی حداقل یک تکل انجام داد. هشت نفر از آنها یک ضربه را مهار کردند. آنها شجاعانه و مستقیم حمله کردند، فراس البوریکان و سالم الدوسری مانند سربازان تنهای که در سراسر سرزمین غیرقابل دویدن هستند، از جناحین بالا می رفتند. عربستان سعودی کم کم و درجاتی داشت بازی را تا حدی تندتر می کرد.

با این حال، وقتی گل تساوی عربستان سعودی رسید، باز هم چیزی شبیه به یک معجزه بود، و با دیواری کر کننده از غرور سعودی و آهنگ های سعودی، مردان سعودی و مردان سعودی بیشتر مورد استقبال قرار گرفت. مطمئناً آرژانتین از خشونت و ناگهانی حمله مات و مبهوت به نظر می رسید. به ندرت، اگر هرگز، می‌توانستند یک بازی جام جهانی را در یک استادیوم بی‌طرف انجام دهند و احساس کنند که این‌قدر از تعدادشان بیشتر است، فریاد زده می‌شوند، و همتایشان نیست. و در همان چند دقیقه بدنام بود که بازی شکست خورد. پرده های گوش هنوز می سوزد، قلب ها همچنان می کوبند، سرها همچنان می تپند، نواف العابد یک شوت کرلینگ را امتحان کرد، دی ماریا و لئاندرو پاردس ناامیدانه در ریباند پرتاب شدند، و داوساری با فریادهایی از ناراحتی و ناباوری توپ را به گوشه بالا شلیک کرد.

آرژانتین چه چیزی باقی مانده است؟ با انباشته شدن تکل‌ها، باریدن سانترها روی دروازه محمد العویس، زمانی که سعودی‌ها در میان جمعیت اعصابشان را خرد کردند، شاید این همان چیزی است که لیونل اسکالونی را بیشتر نگران می‌کند. ترکیبی از اضطرار و خونسردی که مشخصه همه تیم‌های بزرگ است در اینجا کاملاً غایب بود: در نیمه اول بسیار بی‌خون و در نیمه دوم بیش از حد سردرگم. عقب نشینی پاردس آنها را در خط هافبک نامتعادل کرد و در یک سوم پایانی بدون اینکه توپ را به مسی بدهند، آنها بی فکر بودند.

این تیمی نیست که یک شبه بیات شده باشد. اما هر چه آرامش، ثبات یا حرکتی که در سه سال گذشته ایجاد کرده بودند، از بین رفته است. هر دقیقه باقیمانده از جام جهانی آنها اکنون با چاقویی بین دندانهای آنها بازی می شود که در نهایت می تواند آنها را جعل کند یا آنها را بشکند. حرفه بین المللی خود مسی هرگز به فراموشی نزدیک نشده است. هنوز وقت هست. اما به سرعت در حال اتمام است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …