فائوچی از آمریکایی ها می خواهد که واکسن کووید دریافت کنند، زیرا مطالعه نشان می دهد که تقویت کننده جدید هنوز بهترین است | واکسن و ایمن سازی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنتونی فائوچی در آخرین حضور خود در تریبون کاخ سفید از آمریکایی‌ها خواست تا آخرین واکسن کووید را دریافت کنند زیرا یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که جدیدترین تقویت‌کننده‌ها محافظت بهتری در برابر انواع جدید نسبت به عکس‌های قبلی دارند.

فائوچی پیش از بازنشستگی ماه آینده به عنوان عالی ترین مقام بهداشت عمومی آمریکا ظاهر شد. فاوچی مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی از سال 1984، به عنوان چهره عمومی واکنش دولت ایالات متحده به این همه‌گیری نام آشنا شد.

بنابراین پیام من و پیام نهایی من، شاید آخرین پیامی که از این تریبون به شما می‌دهم، این است که لطفاً برای امنیت خود، برای خانواده‌تان، به محض اینکه واجد شرایط محافظت شدید، واکسن به‌روز شده کووید-19 خود را دریافت کنید. فائوچی گفت: خودتان، خانواده‌تان و جامعه‌تان.

آخرین مطالعه دنیای واقعی در مورد تقویت‌کننده‌های به‌روز شده کووید، که در گزارش هفتگی بیماری و مرگ و میر CDC منتشر شده است، اولین شواهدی را ارائه می‌کند که نشان می‌دهد واکسن‌های جدید Pfizer/BioNTech و Moderna در مقایسه با واکسن‌های اصلی محافظت بهتری دارند.

مطالعه روی بیش از 360000 نفر نشان داد که تقویت‌کننده‌ها محافظت بیشتری در برابر انواع جدید در افرادی که قبلا تا چهار دوز واکسن قدیمی دریافت کرده‌اند، ارائه می‌کنند.

از زمان معرفی آنها در سپتامبر، تقویت‌کننده‌های واکسن، که حاوی سویه‌های ویروسی اصلی و Omicron BA.4/5 هستند، نسبت به افراد در گروه سنی مسن‌تر، مزایای بیشتری برای بزرگسالان جوان 18 تا 49 ساله فراهم کردند.

با فاصله هشت ماهه یا بیشتر، اثربخشی نسبی واکسن تقویت‌کننده‌های جدید در مقایسه با تزریق‌های واکسن اصلی، 56 درصد در میان افراد 18 تا 49 سال، 48 درصد در بین افراد 50 تا 64 سال و 43 درصد در میان افراد 65 سال و بالاتر بود. مطالعه نشان داد.

تفاوت در اثربخشی کمتر بود، در محدوده 28-31٪، زمانی که تقویت کننده ها با فاصله 2 تا 3 ماه از یکدیگر تجویز شدند.

با این حال، نویسندگان این مطالعه هشدار دادند که شرکت‌کنندگان ممکن است وضعیت واکسیناسیون، سابقه عفونت قبلی و شرایط پزشکی زمینه‌ای را به خاطر نیاورده باشند و پذیرش کم تقویت‌کننده‌های دو ظرفیتی می‌تواند نتایج را مغرضانه کند.

تا کنون، حدود 35 میلیون تقویت کننده به روز شده در سراسر ایالات متحده اجرا شده است که حدود 10٪ از کل جمعیت را بر اساس داده های دولت نشان می دهد.

نویسندگان هشدار دادند که این مطالعه ممکن است قابل تعمیم به انواع آینده نباشد، زیرا گونه های غالب در حال تغییر هستند.

تنها در دو ماه گذشته، زیرشاخه‌های BQ.1 و BQ.1.1 به سویه‌های غالب ویروس کرونا در ایالات متحده تبدیل شده‌اند و جایگزین زیرشاخه BA.5 Omicron شده‌اند که بر اساس آن واکسن‌ها به‌روزرسانی شدند.

فائوچی در کنار آشیش جاها، هماهنگ کننده پاسخ به ویروس کرونا در کاخ سفید برای رسیدگی به وضعیت کووید قبل از فصل تعطیلات ظاهر شد.

در حالی که برخی از خبرگزاری ها به طور نفس گیر در مورد یک “سه گانه” بالقوه – افزایش احتمالی همزمان کووید، آنفولانزا و RSV هشدار می دهند – دولت بایدن یک کمپین شش هفته ای جدید را برای تشویق آمریکایی ها به دریافت تقویت کننده ها در آستانه تعطیلات اعلام کرده است.

در مراسم عفو سنتی سالانه یک بوقلمون روز شکرگزاری در روز دوشنبه – که رئیس جمهور همانطور که مرسوم است با “خدایا یاس را دوست دارم” و شوخی های پدربزرگ به طور کامل ارائه کرد – بایدن در یک یادداشت جدی به پایان رسید و آمریکایی ها را تشویق کرد که هم واکسن کرونا و هم آنفولانزا را دریافت کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

توضیح دهنده: چرا قوانین کووید چین اینقدر سختگیرانه است؟

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، پکن — در زمان شیوع بیماری …