روز سوم گرند اسلم ابوظبی 2022: زمان مسابقات سنگین وزن

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

با طلوع خورشید در سومین روز از مسابقات گرند اسلم ابوظبی، وزنه های سنگین جودو آماده حضور بودند. قهرمانان مستر، مدال آوران جهان و قهرمانان المپیک از جودوکاران باتجربه امروز بودند.

بکا گونیاشویلی شماره 4 جهان گرجستان در وزن منهای 90 کیلوگرم روز بسیار خوبی را پشت سر گذاشت و در راه صعود به فینال جودوی بسیار خوبی به نمایش گذاشت. در آنجا با لوریس تاسیه تازه وارد فرانسوی روبرو شد که برای اولین بار در فینال گرند اسلم می جنگید.

گونیاشویلی از اشتباه حریف خود استفاده کرد و برای وازا-آری مستقیماً به زمین مسابقه پرتاب کرد و بیست و هفتمین مدال خود در تور جهانی جودو را به دست آورد. به دنبال آن لحظه ای عالی از دوستی با جوان فرانسوی، ارزش های واقعی جودو به نمایش گذاشته شد.

محمد بن ثعلوب الدری رئیس فدراسیون کشتی و جودو امارات مدال ها را اهدا کرد.

در وزن 78- کیلوگرم، ما ژنژائو بیانیه بزرگی برای چین در تور جهانی جودو انجام داد. در طول روز Ma به شکست دادن بهترین های جهان در دسته منهای 78 کیلوگرم ادامه داد. در فینال او ناتالی پاول برنده گرند اسلم ابوظبی 2017 از بریتانیا را با یک تانیوتوشی زیبا شکست داد و اولین قهرمانی گرند اسلم خود را جشن گرفت.

مدال های منهای 78 کیلوگرم توسط خزانه دار کل IJF آقای ناصر التمیمی اهدا شد.

کایل ریس دارنده مدال نقره جهان در وزن ۱۰۰- کیلوگرم با نیکولوز شیرازادیشویلی باتجربه روبرو شد. پس از یک مبارزه سخت، ریس به پیروزی رسید و اولین طلای خود را در تور جهانی جودو کسب کرد. آقای فلورین دانیل لاسکائو، مدیر داور IJF، برای اهدای مدال ها حضور داشت

چین در وزن +78 کیلوگرم زنان یک پیروزی بزرگ دیگر به دست آورد. در فینال، سو شین یک وازا آری به ثمر رساند و در مقابل سوفیو سامخیشویلی از گرجستان به شکست ادامه داد و وازاآری دیگری را برای جشن گرفتن طلا به دست آورد. این مدال ها توسط دکتر لیزا آلن، عضو کمیته بین المللی IJF اهدا شد.

در رده سنگین وزن مردان قهرمان المپیک، لوکاس کرپالک از جمهوری چک به مصاف ژور اسپیکرز قهرمان اروپا رفت. پس از انتقال سریع به ne-waza Krpalek حریف خود را مهار کرد و سومین طلای گرند اسلم خود را به دست آورد. آقای نورالله لویقوف رئیس فدراسیون جودوی تاجیکستان این مدال ها را اعطا کرد.

جودوکار اماراتی، کوستایف، با یک لحظه خیره کننده جودو، به هواداران میزبان چیزی برای تشویق داد!

الهام بخش جودوکار جوان در سراسر امارات

چه رویداد شگفت انگیزی بوده است و ابوظبی سال آینده دوباره از جودو استقبال خواهد کرد!

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناسان می گویند استراتژی EV کارگر فوراً مشکلات عرضه استرالیا را برطرف نمی کند | وسایل نقلیه الکتریکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته کارشناسان صنعت، علیرغم …