مقامات ایالات متحده با نزدیک شدن زمستان لحن امیدوارکننده ای در مورد کووید ارائه می دهند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات بهداشتی فدرال روز سه‌شنبه ابراز خوش‌بینی کردند که کشور در زمستان امسال نسبت به سال گذشته برای مقابله با افزایش آلودگی‌های کووید-19 آمادگی بیشتری دارد و آنها درخواست خود را از آمریکایی‌ها برای دریافت یک واکسن تقویت‌کننده به‌روز قبل از تعطیلات تجدید کردند.

در حالی که مسیر این ویروس نامشخص است، دکتر آنتونی اس. فائوچی، مشاور ارشد پزشکی پرزیدنت بایدن، گفت که دولت امیدوار است که ترکیب عفونت‌ها و واکسیناسیون‌ها «حفاظت کافی از جامعه را ایجاد کرده باشد که ما شاهد تکرار آن نباشیم». از آنچه که سال گذشته در این زمان دیدیم» زمانی که یک نوع کاملاً جدید، Omicron، ظاهراً خارج از آب ظاهر شد.

در حالی که خانواده‌ها برای روز شکرگزاری جمع می‌شوند، مقامات با ترس و وحشت به دنبال نسخه جدید Omicron، XBB هستند. به نظر می‌رسد این نوع فرعی که موجی از عفونت‌ها را در سنگاپور و هند به راه انداخت، بهتر می‌تواند از آنتی‌بادی‌هایی که در اثر عفونت یا واکسیناسیون قبلی ایجاد می‌شوند، فرار کند. دکتر فائوسی در یک جلسه توجیهی در کاخ سفید گفت: محافظت از آنتی بادی، که اولین خط دفاعی بدن در برابر ویروس را تشکیل می دهد، با XBB چندین برابر کاهش می یابد.

اما او گفت که مقامات از داده‌هایی که نشان می‌دهد افزایش عفونت‌های XBB در کشورهایی مانند سنگاپور با افزایش متناسبی در تعداد بستری‌ها در بیمارستان همخوانی ندارد، تشویق شدند. کارشناسان مدت‌ها گفته‌اند که اگر ویروس از آنتی‌بادی‌ها دوری کند، سایر بخش‌های سیستم ایمنی می‌توانند برای جلوگیری از بیماری‌های شدید وارد عمل شوند.

مقامات فدرال بر اهمیت شوت های تقویت کننده برای کمک به تقویت کشور در برابر افزایش احتمالی موارد تاکید کردند، اما آمریکایی ها تاکنون در پذیرش این روش های جدید کند بوده اند. تقریباً سه ماه پس از ارائه دوزهای به روز شده توسط دولت، تنها حدود 35 میلیون نفر یکی از واکسن های جدید را از Pfizer-BioNTech یا Moderna دریافت کرده اند.

زولان کنو یانگز گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

‘مزدوران’: رهبر ایران معترضان ضد دولتی را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، روز …