دیدگاه گاردین در مورد معامله تجاری کارگر: مهاجرت بیشتر برای حقوق بیشتر کارگران | سرمقاله

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مناگر انتخابات بعدی صرفاً یک همه پرسی در مورد سابقه محافظه کار از سال 2010 بود، رای دهندگان ریشی سوناک را از شماره 10 بیرون می کردند. البته رای ملی بعدی یک همه پرسی نخواهد بود. این یک انتخاب بین دو حزب بزرگ خواهد بود. اما رکود اقتصادی بسیاری از مسائل دیگر سیاست را به حاشیه می برد. هشدار سازمان همکاری اقتصادی و توسعه مبنی بر اینکه بریتانیا دوره رکودی را تجربه خواهد کرد که هیچ کشور صنعتی پیشرو دیگری در دو سال آینده تجربه نخواهد کرد، باید حزب کارگر را حتی بیشتر از امروز در نظرسنجی ها جلوتر ببیند.

خزانه داری و بانک انگلستان در حال کاهش هزینه های عمومی و افزایش نرخ بهره برای کاهش تقاضا در اقتصاد هستند. هر دوی این نهادها فکر می کنند که این امر تورم را کاهش می دهد، اما به قیمت افزایش بیکاری و فقر. با این حال تورم احتمالا به اوج خود رسیده است. از آنجایی که کارگران قادر به افزایش دستمزد واقعی خود نیستند، هیچ راهی برای تداوم موج شوک عرضه ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین فراتر از انفجار اولیه آن وجود ندارد. دفتر مسئولیت بودجه پیش بینی می کند که بریتانیا از سال 2024 به مدت دو سال کاهش تورم را تجربه خواهد کرد.

دردی که مردم متحمل خواهند شد را می توان با اقدام دولت برای کاهش هزینه جابجایی کالا از طریق زنجیره تامین و کاهش قبوض خانوار کاهش داد. محافظه‌کاران هزینه‌ها را برای هر واحد انرژی محدود می‌کنند. اما آقای سوناک که از مدارس خصوصی و پزشکی خصوصی استفاده می‌کند، بیشتر به مکانیسم‌های بازار ایمان دارد تا اقدامات دولت. به همین دلیل است که حمایت های انرژی در سال آینده کمتر سخاوتمندانه می شود. اما حتی بدتر از یک دولت هیچ کاری، مخالفت ظاهراً هیچ کاری نیست. در مورد برگزیت و ریاضت اقتصادی به نظر می رسد که حزب کارگر، به طور سطحی، سیاست های محافظه کارانه را ارائه می دهد. افسوس، به نظر می رسد که این احتیاط تا کنون شامل مدارس و NHS نیز می شود. همچنین، متأسفانه، تحلیل بسیار کمی توسط حزب کارگر در مورد علل سطوح بالای نابرابری بریتانیا وجود دارد – به دلیل ترس از قرار گرفتن خود در معرض مسائل مربوط به مالکیت و کنترل در اقتصاد.

با این وجود، سخنرانی سر کیر استارمر در کنفدراسیون صنعت بریتانیا، سخنرانی‌ای نبود که یک نخست‌وزیر محافظه‌کار ایراد کند. پیشنهاد او برای مشارکت بین اتحادیه های کارگری، دولت و تجارت ایده خوبی است. حزب کارگر همچنین با طرح‌های بی‌ملاحظه وزیران پس از برگزیت مبارزه کرده است تا اجازه دهند بسیاری از حفاظت‌های محیط کار و حفاظت از محیط‌زیست در سال آینده از بین بروند. سر کیر می‌داند که بسیاری از کارفرمایان از حرکت آزادانه مردم حمایت نمی‌کنند، آنها از حرکت آزادانه افراد بدون حقوق حمایت می‌کنند. به همین دلیل است که او به تجارت می پردازد: کارفرمایان در ازای اینکه بتوانند نیروی کار ماهر وارد کنند، باید به کارگران آموزش بیشتری بدهند، همچنین حقوق و شرایط بهتری داشته باشند و در فناوری جدید سرمایه گذاری کنند. برنامه های حزب کارگر برای فعال کردن چانه زنی جمعی در سراسر بخش های اقتصادی به طور بالقوه یک شکست قطعی از یک مدل اقتصادی شکست خورده است. برای سر کیر چیزهای بیشتری از آنچه به چشم می آید وجود دارد. این فقط کمتر از چیزی است که یک نفر به آن امیدوار است.

رهبری حزب کارگر ممکن است فکر کند که هزینه سیاسی نشان دادن دست خود بیشتر از هزینه سیاسی عدم انجام این کار است. اما با حمایت از ملی‌سازی و توزیع مجدد در سطوح بی‌سابقه، سر کیر فرصتی را از دست می‌دهد تا سیاست را به سمت قلمرو مساعد حزب کارگر سوق دهد. پس از یک دهه ریاضت اقتصادی، افزایش هزینه‌های یک جامعه پیر و تقاضاهای فزاینده اقتصاد سبز، نیاز به یک دولت بزرگ‌تر و فعال‌تر را برجسته می‌کند. جست‌وجوی روحی سر کیر در مورد «پول سالم» در زمانی که بسیاری از افراد با چشم‌انداز اقتصادی تیره‌ای مواجه هستند، بدنه سیاست را به بدبینی آلوده می‌کند و این به ضرر کارگران – و کشور است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اشاره به شورش محافظه‌کاران در ممنوعیت مزرعه بادی خشکی که منجر به دور برگشتی می‌شود | قدرت باد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیران در روزهای آینده در …