سکه های طلای سلتیک به ارزش “چند میلیون یورو” از موزه آلمان به سرقت رفت | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دزدان پس از اینکه ظاهراً اتصال تلفن و اینترنت محلی را مختل کرده بودند، انباری از سکه های سلتیک به ارزش چندین میلیون یورو را از یک موزه آلمان به سرقت بردند.

پلیس محلی به خبرگزاری فرانسه گفت، کارمندان موزه در منچینگ روز سه‌شنبه متوجه شدند که یک ویترین شکسته و مجموعه 450 سکه به سرقت رفته است.

بازرسان جزئیات دیگری در مورد شرایط مربوط به سرقت ارائه نکردند، اما مقامات محلی بر اختلال در خدمات تلفن و اینترنت تاکید کردند.

هربرت نرب، شهردار، به Sueddeutsche Zeitung گفت: «آنها کل منچینگ را قطع کردند. «موزه در واقع یک مکان با امنیت بالا است. اما تمام ارتباطات با پلیس قطع شد.»

نرب افزود: “حرفه ای ها در اینجا مشغول به کار بودند.” او گفت که ناپدید شدن گنج یک “فاجعه کامل” برای شهر باواریا بود.

مجموعه سکه های طلا یکی از نقاط برجسته موزه سلتیک و رومی در منچینگ بوده است. به گفته پلیس، این سکه‌ها که در سال 1999 کشف شدند، به قرن سوم قبل از میلاد برمی‌گردند و ارزش آنها «چند میلیون یورو» است.

سرقت سکه جدیدترین مورد از مجموعه سرقت های برجسته موزه در آلمان است.

در سرقت سکه‌شناسی دیگری، “برگ افرای بزرگ” که دومین سکه بزرگ طلای جهان به حساب می‌آید، در سال 2017 از موزه معتبر Bode برلین ربوده شد.

سارقان همچنین 21 قطعه جواهرات و سایر اشیاء قیمتی را در یورش وقیحانه شبانه به موزه Green Vault در کاخ سلطنتی درسدن در نوامبر 2019 بردند.

مقامات معتقدند اعضای یک خانواده جنایتکار بدنام این سرقت را انجام داده اند. هیچ اثری از جواهرات باقی نمانده است که شامل یک شمشیر با قبضه الماسی و یک قطعه شانه حاوی الماس سفید 49 قیراطی است.

کارشناسان بیمه می گویند غارت گرین Vault حداقل 113.8 میلیون یورو (98.6 میلیون پوند) ارزش دارد و رسانه های آلمانی آن را بزرگترین سرقت هنری در تاریخ مدرن می دانند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

والنسیا: پایتخت هوشمند اروپا میزبان کنفرانس Smart Destinations است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیا می دانستید که والنیکا پایتخت …