بریتنی گرینر: روسیه درخواست تجدیدنظر در مورد حکم 9 ساله زندان را رد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روسیه درخواست تجدیدنظر بریتنی گرینر، ستاره بسکتبال آمریکایی، علیه محکومیت 9 سال زندان او به دلیل حمل مواد مخدر را رد کرد.

این دارنده دو مدال طلای المپیک در ماه آگوست پس از کشف قوطی های ویپ حاوی روغن شاهدانه در چمدانش در فرودگاه شرمتیوو مسکو محکوم شد.

او از یک دادگاه منطقه‌ای در مسکو درخواست کرد که حکم “تروماتیک” خود را کاهش دهد، اما قضات تصمیم گرفتند حکم را بدون تغییر باقی بگذارند.

این مرد 32 ساله روز سه شنبه از طریق تماس ویدیویی از یک بازداشتگاه در نزدیکی مسکو در دادگاه حاضر شد. او از اسفند ماه در زندان است.

دستگیری او در ماه فوریه در بحبوحه تشدید تنش ها بین مسکو و واشنگتن، درست چند روز قبل از حمله روسیه به اوکراین صورت گرفت. ایالات متحده گفته است که این پرونده دارای انگیزه سیاسی است.

گرینر اعتراف کرده است که قوطی ها را در چمدان خود داشته است اما هرگونه قصد مجرمانه را انکار کرده و می گوید که برای درمان درد به او حشیش تجویز شده است.

وکلای ستاره بسکتبال نیز استدلال کرده اند که حکم 9 سال زندان او بیش از حد بوده است.

قبل از محکومیت، مقامات آمریکایی اعلام کردند که گرینر “به اشتباه بازداشت شده است”. روسیه این ادعاها را رد کرده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت که واشنگتن برای آزادی گرینر و پل ویلان تفنگدار سابق آمریکایی که پس از محکوم شدن به اتهام جاسوسی در حال گذراندن 16 سال حبس است، “بحث های فعالی” با مسکو داشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

حمله Ofwat به عدم سرمایه گذاری شرکت های آب برای کاهش تخلیه فاضلاب | اب

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، Ofwat از شرکت های آب …