صاحبخانه اعتراف می کند که در مورد خانواده در آپارتمان کپک زده روچدیل فرضیاتی داشته است | مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صاحبخانه آپارتمانی که پسر دو ساله ای در آن زندگی می کرد و به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض کپک جان خود را از دست داد، اعتراف کرد که وقتی شکایت هایی را مطرح کردند، در مورد سبک زندگی خانواده اش فرضیات نادرستی ایجاد کرده است.

والدین آواب ایشاک که اصالتاً از سودان آمده بودند، هفته گذشته مسکن Rochdale Boroughwide (RBH) را به دلیل برخورد با رطوبت و قارچی که با آن مواجه بودند به نژادپرستی متهم کردند. صاحبخانه علیرغم شکایت ها نتوانست قالب را تعمیر کند یا تهویه هوا را بهبود بخشد و پیشنهاد کرده بود که مسائلی مانند عادات حمام کردن و تکنیک های پخت و پز ممکن است دلیلی باشند در حالی که چنین نبودند.

یک هفته پس از اینکه پزشکی قانونی اعلام کرد که نوزاد به دلیل بیماری شدید تنفسی ناشی از کپک در آپارتمان اجتماعی جان خود را از دست داده است، RBH گفت: «ما فرضیاتی در مورد سبک زندگی ایجاد کردیم و قبول داریم که اشتباه کرده‌ایم. ما آموزش های بیشتر را در کل سازمان اجرا خواهیم کرد. ما از نژادپرستی به هر شکل یا شکلی بیزاریم و می دانیم که در قبال همه جوامع خود مسئولیت داریم.»

مایکل گوو، وزیر امور خارجه در امور ارتقاء سطح، مسکن و جوامع، هفته گذشته در پارلمان گفت که او موافق است که خانواده “با تعصب” مواجه شده اند. پدر آواب، فیصل عبدالله، یک پناهجو از سودان، در سال 2017 قبل از تولد اواب، مشکل کپک را در آپارتمان در املاک Freehold در روچدیل مطرح کرده بود. به او گفته شد که روی آن نقاشی بکشد، که در موارد متعددی این کار را انجام داد. با ادامه این مشکل، او درخواست کرد که خانواده در سال 2018 اسکان داده شوند. در سال 2020 یک بازدیدکننده بهداشتی نگرانی در مورد قالب را مطرح کرد و یک مدیر تعمیر آن را بازرسی کرد، اما هیچ کاری انجام نشد. تنفس آواب بدتر شد و او در دسامبر 2020 درگذشت.

اعتراف به فرضیات نادرست پس از آن صورت می‌گیرد که صاحبخانه در آخر هفته، گرت سواربریک، مدیر اجرایی خود را پس از اینکه چند روز پیش از آن گفته بود که RHB «پشتیبانی کامل» از او کرده بود، اخراج کرد.

صاحبخانه در آخرین عذرخواهی خود که از طریق مجموعه ای از توییت ها منتشر شد، گفت: “ما می خواهیم دوباره با بیان اینکه چقدر برای از دست دادن آواب متاسفیم شروع کنیم. ما می دانیم که سخنان ما درد خانواده او را از بین نخواهد برد، و همچنین آسیب و قدرت احساسی را که به طور موجه در روچدیل و در سراسر کشور احساس می شود، التیام نخواهد بخشید.

وی افزود: «کل سازمان ما، که از همکاران دلسوز و پرشور تشکیل شده است، کاملاً بر روی درست کردن کارها برای مشتریانمان، مردم روچدیل و جامعه و بخش وسیع‌تر متمرکز است. با این حال، می دانیم که به شدت اشتباه کرده ایم.»

این سازمان اعلام کرد که شروع به انجام اقداماتی کرده است و به طور قابل توجهی بازرسی از هر خانه ای را برای نم و کپک تسریع می کند و در صورت نیاز اقدامات فوری انجام می دهد.

رگولاتور مسکن اجتماعی روز سه‌شنبه به همه صاحب‌خانه‌های دارای بیش از ۱۰۰۰ خانه دستور داد تا آخرین ارزیابی خود را از میزان خطرات رطوبت و کپک، اقداماتی که برای رفع آن انجام می‌دهند و جزئیات فرآیندی را که برای شناسایی و برخورد سریع با رطوبت انجام می‌دهند، گزارش کنند. و مواردی که توسط مستاجران پرورش می یابند قالب می گیرند.

فیونا مک گرگور، مدیر اجرایی رگولاتور، گفت: «مورد غم انگیز Awaab Ishak به درستی توجه را بر مسئولیت همه ارائه دهندگان ثبت شده برای اطمینان از اینکه خانه هایی که ارائه می دهند به خوبی نگهداری می شوند و از استاندارد مناسبی برخوردار هستند، متمرکز کرده است. این مورد نشان می‌دهد که وجود رطوبت و کپک در خانه‌ها می‌تواند بر سلامت مردم تأثیر جدی بگذارد و بار دیگر اهمیت گوش دادن به نگرانی‌های مستاجران، درک نیازهای متنوع آنها، رفع موانع دسترسی به خدمات و پاسخگویی فوری توسط ارائه‌دهندگان خدمات را نشان می‌دهد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دستکم هفت نفر در انفجار اتوبوس در شمال افغانستان کشته شدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس اعلام کرد که دست کم …