دادگاه FTX به عنوان “فله شخصی” Sam Bankman-Fried اداره می شد | ارزهای رمزنگاری شده

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX به عنوان “فله شخصی” بنیانگذار سام بنکمن-فرید با یکی از واحدهای این شرکت که برای استفاده مدیرانش 300 میلیون دلار برای املاک و مستغلات در باهاما هزینه کرده بود، اداره می شد.

این جلسه در دادگاه ورشکستگی دلاور اولین جلسه پس از اعلام ورشکستگی FTX در اوایل ماه جاری است.

جیمز بروملی، رئیس بخش بازسازی در شرکت حقوقی سالیوان و کرامول، به قاضی جان دورسی گفت: “مقدار قابل توجهی” از دارایی های گروه FTX “یا دزدیده شده یا مفقود شده است”.

بروملی گفت: “FTX تحت کنترل افراد بی تجربه و غیر پیچیده بود و برخی یا همه آنها افراد در معرض خطر بودند.”

اخبار ولگردی و قانونی شکنی املاک باهاما به دنبال گزارشی از رویترز منتشر شد مبنی بر اینکه طبق سوابق رسمی املاک، FTX Bankman-Fried، والدین او و مدیران ارشد صرافی ارزهای دیجیتال حداقل 19 ملک به ارزش نزدیک به 121 میلیون دلار در دو سال گذشته در باهاما خریداری کرده اند.

بروملی به دادگاه گفت که کنگره درخواست کرده است – “بعضی ها می گویند خواسته” – که جان ری سوم، مدیر اجرایی جدید FTX در ماه دسامبر در مقابل آنها ظاهر شود. هر جلسه استماع احتمالاً دارای اتهامات سیاسی است. FTX کمک کننده بزرگی به سیاستمداران دموکرات بود.

«آیا جو بایدن و دموکرات‌هایی که چک‌های بانکمن-فرید را نقد کردند، آن پول را به مردم SBF خواهند داد؟ [Sam Bankman-Fried] پیچید؟» سناتور جمهوری خواه تد کروز هنگام برگزاری جلسه در توییتر نوشت.

بروملی گفت FTX در “ارتباط مستمر” با وزارت دادگستری و دفتر دادستانی ایالات متحده در نیویورک است که تحقیقات جنایی را آغاز کرده است.

طبق اسناد دادگاه، 50 مشتری بزرگ این پلتفرم رمزنگاری شکست خورده پس از سقوط ناگهانی آن، تقریباً 3.1 میلیارد دلار بدهکار هستند. به دادگاه گفته شد که مشتریان FTX عمدتاً در خارج از ساحل در جزایر کیمن و ویرجین مستقر هستند که یک سوم مشتریان بین آنها را تشکیل می دهند. دو پایگاه بزرگ مشتری بعدی چین و بریتانیا بودند.

این شرکت تاکنون تقریباً 1.4 میلیارد دلار پول نقدی را که به گفته آن متعلق به این تجارت است، پیدا کرده است که بیش از دو برابر رقمی است که هفته گذشته به دادگاه گزارش شد.

دورسی موافقت کرد که اسامی مشتریانی را که دارایی هایشان در صرافی مسدود شده بود را ویرایش کند، اما گفت که این تصمیم را دوباره بررسی خواهد کرد.

ری، که بر برخی از بزرگترین ورشکستگی های تاریخ، از جمله فروپاشی غول انرژی انرون نظارت داشته است، شکست FTX را “بی سابقه” توصیف کرده است. شکست آن کل بازار ارزهای دیجیتال را تکان داده است.

او در اسناد دادگاهی که هفته گذشته بایگانی کرد، گفت: «هرگز در حرفه‌ام چنین شکست کامل کنترل‌های شرکتی و فقدان کامل اطلاعات مالی قابل‌اعتماد را ندیده‌ام.

شکایتی علیه Bankman-Fried، این شرکت و افراد مشهور از جمله لری دیوید، نائومی اوزاکا، ژیزل بوندشن و تام بردی که آن را تبلیغ کردند، تشکیل شده است. دادستان ها و رگولاتورها نیز تحقیقات در مورد این شرکت را آغاز کرده اند.

جلسه بعدی در مورد ورشکستگی FTX در 16 دسامبر برگزار خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صعود ایلیمان ندایی از لیگ یکشنبه به ستاره جام جهانی سنگال | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، منلیمان ندای می‌خواست مهارت‌های خود را …