رئیس جمهور آفریقای جنوبی برای اولین بار از بریتانیا در دوره سلطنت شاه چارلز بازدید کرد | سیریل رامافوزا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی سفر دو روزه‌ای به بریتانیا را آغاز کرده است، اولین سفر پس از روی کار آمدن پادشاه چارلز، در حالی که دولت محافظه‌کار مشتاق تمرکز بر تجارت به جای به چالش کشیدن امتناع آفریقای جنوبی از اعمال تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل حمله به اوکراین است. .

سفر سیریل رامافوسا به دلیل ابتلا به کووید بسیار با تاخیر مواجه شده است و تنها به طور اتفاقی اولین سفر دولتی در دوره سلطنت پادشاه است.

آفریقای جنوبی، همراه با ترکیه، هند و چین، یکی از قدرت‌های بزرگی بوده است که از استفاده از تحریم‌ها علیه روسیه خودداری کرده است، در حالی که شاخه جوانان کنگره ملی آفریقا (ANC) رامافوسا همه پرسی ساختگی را که در اوکراین اشغالی قبل از کاخ کرملین برگزار شد، تایید کرد. الحاق غیرقانونی چهار منطقه

ریشی سوناک، نخست وزیر محافظه کار، قرار است روز چهارشنبه با رهبر آفریقای جنوبی در داونینگ استریت گفتگو کند، اما پیش از این مذاکرات بر این موضوع متمرکز شد که چگونه دو کشور می توانند نیروهای خود را برای “سرمایه گذاری زیرساختی توربوشارژ و رشد اقتصادی با هم” بپیوندند.

بریتانیا بزرگترین مشارکت کننده دولتی در 8.5 میلیارد دلار (7.1 میلیارد پوند) است که توسط شرکای غربی برای کمک به آفریقای جنوبی برای دور شدن از وابستگی خود به زغال سنگ در طرحی که توسط رامافوسا ارائه شده است، متعهد شده است. آفریقای جنوبی مایل است وام ها به کمک های بلاعوض تبدیل شود.

روز افتتاحیه این دیدار بیشتر بر روی نمایش های مجلل و مهمان نوازی خانواده سلطنتی در یک ضیافت دولتی متمرکز است، جایی که شاه توسط شاهزاده و پرنسس ولز که همچنین برای اولین بار در یک دیدار دولتی شرکت می کنند به پادشاه ملحق خواهند شد. در نقش های جدیدشان

شاهزاده و پرنسس رسماً از رئیس جمهور استقبال کردند و روز سه شنبه با او در هتل کورنتیا لندن ملاقات کردند و سپس با او به مراسم رژه گارد اسب رفتند.

به رامافوسا نیز این فرصت داده شده است که در هر دو مجلس پارلمان سخنرانی کند.

همسرش، دکتر تشپو موتسپه، به دلیل عمل جراحی چشم به او نپیوسته است، اما وزیر امور خارجه، دکتر نالدی پاندو، با همراهان سفر کرد و با جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا ملاقات کرد. پاندو برخی از کشورهای اروپایی را متهم به “قلدری حمایتی” در تلاش برای وادار کردن آفریقای جنوبی به انتخاب بین غرب و روسیه نسبت به اوکراین کرده است.

رامافوزا وارد بریتانیا می شود و نیاز به تقویت در داخل و خارج از کشور دارد. از زمان برکناری سلف خود، جاکوب زوما، به عنوان رئیس ANC حاکم در میان انبوهی از رسوایی های فساد پنج سال پیش و سپس پیروزی در انتخابات عمومی، این پیرمرد 70 ساله شاهد تضعیف اقتدار خود از نظر اخلاقی و سیاسی بوده است.

بیکاری 35 درصد تخمین زده می شود و جنایات خشونت آمیز همچنان بومی است، در حالی که رامافوزا برای پاکسازی ANC از اختلاس و ایجاد تغییرات بسیار مورد نیاز که ممکن است اقتصاد در حال رشد را تقویت کند، تلاش کرده است.

رئیس جمهور مجبور شد آخرین سفر خود به لندن – برای تشییع جنازه ملکه در کلیسای وست مینستر در سپتامبر – را برای مقابله با بحران تولید برق در خانه کوتاه کند. قطع برق سراسری تا 10 ساعت در روز باعث فلج شدن مشاغل و تضعیف روند بهبودی در حال حاضر متزلزل از همه‌گیری کووید می‌شود. هفته گذشته، شرکت برق دولتی آفریقای جنوبی که به شدت بدهکار است، اعلام کرد که برای پرداخت هزینه سوخت دیزل پولش تمام شده است و به همین دلیل برنامه قطعی را برای آینده قابل پیش‌بینی اعمال خواهد کرد.

رامافوزا با رئیس وست مینستر، دیوید هویل، در طول بازدید از کلیسای وست مینستر قدم می زند.
رامافوزا با رئیس وست مینستر، دیوید هویل، در طول بازدید از کلیسای وست مینستر قدم می زند. عکس: استفان روسو/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

طرح‌های انتقال به انرژی‌های تجدیدپذیر که در دستور کار لندن قرار دارد، با مقاومت چهره‌های ANC که نسبت به چنین منابع انرژی بدبین هستند و نگران هستند که حزب ممکن است حمایت حیاتی را در میان اتحادیه‌ها یا بازرگانان مرتبط با صنعت استخراج زغال سنگ از دست بدهد، متوقف شده است.

سفر دولتی رامافوزا بیش از یک دهه پس از آخرین سفر یک رهبر آفریقای جنوبی، زمانی که جاکوب زوما از بریتانیا در سال 2010 بازدید کرد، انجام شد.

زوما، پوپولیستی که هنوز با اتهامات متعدد فساد مواجه است، در رسانه های بریتانیا مورد توهین قرار گرفت که منجر به اتهام نژادپرستی ریشه دار از سوی آفریقای جنوبی شد. حساسیت ها باقی می ماند. مقامات آفریقای جنوبی گفته اند که با سخنرانی دولت های غربی به ویژه به دلیل عدم محکومیت حمله روسیه به اوکراین مخالف هستند.

این یک خطر واقعی برای رامافوزا وجود دارد [the visit] نسبت به یک قدرت استعماری بیش از حد قابل احترام تلقی خواهد شد. کریس واندوم، محقق ارشد در اندیشکده چتم هاوس در لندن، می‌گوید آفریقای جنوبی بسیار باید احساس کند که به عنوان یک شریک برابر به آن گوش داده می‌شود، نه اینکه به سادگی حلقه پادشاه جدید را ببوسد.

«انگلیسی ها اغلب روایت را بسیار اشتباه می گیرند. آنها در مورد یک دوستی تاریخی بزرگ صحبت می کنند، اما این رابطه تاریخی اغلب در آفریقای جنوبی بسیار متفاوت دیده می شود.

او افزود: «دلایل آفریقای جنوبی برای بی‌طرفی در اوکراین پیچیده است: روایت‌های حمایت شوروی از آزادی در شبکه‌ای از روابط شخصی بین برخی از رهبران سیاسی و تجاری آفریقای جنوبی و روسیه پیش‌بینی می‌شود. مهمتر از آن، آفریقای جنوبی از پاسخ متزلزل به درخواست‌های کمک از غرب در طول کووید-19، از جمله توزیع و ساخت واکسن در اوج همه‌گیری، ناامید شد.

رامافوسا، یک فعال سابق کارگری که تبدیل به سرمایه دار شده است، چند هفته سخت در جبهه داخلی روبه رو است، با یک تحقیق پارلمانی که قرار است در مورد اتهاماتی مبنی بر اینکه او شخصاً به سوء استفاده از قدرت خود برای سرپوش گذاشتن بر سرقت میلیون ها دلاری که گفته می شود در خانه اش پنهان شده است، گزارش دهد. مزرعه بازی اگرچه او به احتمال زیاد از استیضاح فرار می کند، اتهامات فساد، تلاش او برای ریشه کن کردن فساد در دولت را متوقف کرده است. در اواسط دسامبر، رامافوسا برای انتخاب مجدد به عنوان رهبر حزب، نامزد احتمالی انتخابات عمومی سال آینده، نامزد خواهد شد.

تحلیلگران انتظار دارند که او در هر دو رقابت پیروز شود، اما عمدتاً به این دلیل که تعداد کمی از چهره‌های دیگر می‌توانند ائتلاف موفقی از گروه‌های ذینفع مختلف بسازند. در سطح حزب، کنگره ملی آفریقا انتظار دارد که توسط رای دهندگان به دلیل ناکامی در مقابله با مشکلات عمیق آفریقای جنوبی و خودش مجازات شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با کمک های فدرال روی میز، شرکت های آب و برق به سمت اهداف اقلیمی می روند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آقای بایدن با اشاره به آتش‌سوزی‌های جنگلی …