دادگاه استیناف جورجیا حکم رای گیری زودهنگام در روز شنبه را تایید کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رأی گیری زودهنگام در روز شنبه در دور دوم انتخابات سنا جورجیا پس از رد استدلال دادگاه تجدید نظر مبنی بر منع قانون ایالتی انجام خواهد شد.

دادگاه استیناف جورجیا در یک حکم کوتاه روز دوشنبه درخواست ایالت برای توقف حکم صادر شده توسط قاضی شهرستان فولتون در روز جمعه را رد کرد و رأی گیری در روز شنبه را مجاز دانست. این به تک تک شهرستان ها بستگی دارد که آیا واقعاً در آن روز رأی گیری زودهنگام ارائه دهند یا خیر.

دور دوم میان سناتور رافائل وارنوک، یک دموکرات، و رقیب جمهوریخواه او، هرشل واکر، در 6 دسامبر برگزار می شود و قانون جورجیا مستلزم پنج روز رای گیری زودهنگام از دوشنبه، 28 نوامبر، تا جمعه، 2 دسامبر است. شهرستان ها مجاز هستند. ، اما لازم نیست، حداکثر سه روز دیگر رای گیری زودهنگام ارائه دهد، و برخی از آنها – از جمله شهرستان فولتون، که آتلانتا را در بر می گیرد و پایگاه دموکرات ها است – برنامه ریزی کرده اند که شنبه، 26 نوامبر را ارائه دهند.

براد رافنسپرگر، وزیر امور خارجه، جمهوری خواه، استدلال می کند که رأی گیری زودهنگام در آن روز بر اساس قانون جورجیا مجاز نیست، زیرا اگر پنجشنبه یا جمعه قبل تعطیلات دولتی باشد، آن را در دومین شنبه قبل از انتخابات ممنوع می کند. پنجشنبه روز شکرگزاری است، و جمعه تعطیلات جورجیا است که زمانی به افتخار رابرت ای لی، ژنرال کنفدراسیون، احترام می گذاشت.

آقای وارناک، حزب دموکرات جورجیا و کمیته مبارزات انتخاباتی سناتورهای دموکرات شکایت کردند و استدلال کردند که این محدودیت برای دور دوم اعمال نمی شود. دادگاه ها موافقت کردند.

شاکیان در بیانیه مشترکی از مدیر ستاد انتخاباتی آقای وارناک گفتند: «این حکم یک پیروزی برای هر رأی‌دهنده جورجیا است، و ما مشتاقانه منتظریم که شهرستان‌های سراسر ایالت فرصت رای‌دهی را در روز شنبه، 26 نوامبر برای رأی‌دهندگان فراهم کنند». کوئنتین فولکس; مدیر اجرایی DSCC، کریستی رابرتز؛ و مدیر اجرایی حزب دموکرات جورجیا، ربکا دی هارت.

دفتر آقای Raffensperger نشان داد که او حکم دادگاه تجدید نظر را خواهد پذیرفت.

مایک هاسینجر، سخنگوی دفتر وزیر امور خارجه گفت: «دادگاه به اراده خود عمل کرده است. “ما معتقدیم این چیزی است که مجمع عمومی باید در مورد شفاف سازی برای جلوگیری از سردرگمی در آینده فکر کند. امیدوارم که کارگران انتخاباتی بتوانند علیرغم این تصمیم از تعطیلات تا حدودی آرام لذت ببرند.»

قانون رای گیری سال 2021 گرجستان، زمان برگزاری دور دوم را کوتاه کرد، که اگر هیچ نامزدی اکثریت آرا را در انتخابات عادی کسب نکند، ایالت آن را ملزم می کند. به دلیل همین کوتاه شدن است که دوره رای گیری زودهنگام با آخر هفته شکرگزاری همزمان می شود.

دموکرات‌ها قبلاً کنترل محدود خود را بر سنا حفظ کرده‌اند، اما دور دوم بین آقای وارناک و آقای واکر تعیین می‌کند که آیا آنها یک کرسی به دست می‌آورند – به آنها 51 کرسی در مقابل 49 نفر از جمهوری‌خواهان می‌دهد – یا اینکه مجلس با 50 به 50 تقسیم می‌شود و معاون باقی می‌ماند. پرزیدنت کامالا هریس روابط خود را قطع می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …