زمین لرزه اندونزی: ده ها نفر همچنان ناپدید هستند زیرا تلاش های نجات در جاوه ادامه دارد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از زلزله ای به بزرگی 5.6 ریشتر که روز دوشنبه جزیره جاوه اندونزی را ویران کرد، ده ها نفر همچنان مفقود هستند.

تعداد قربانیان زمین لرزه روز سه شنبه به 268 نفر افزایش یافت و بیش از 150 نفر دیگر هنوز اعلام نشده اند.

رضوان کمیل، فرماندار جاوه غربی، گفت که بسیاری از کشته شدگان دانش‌آموزان مدرسه‌ای بودند که در هنگام فروریختن ساختمان‌ها در کلاس‌های اضافی شرکت می‌کردند.

امدادگران از دست خالی خود برای جابجایی آوار ساختمان های مسطح در برخی از بدترین مناطق آسیب دیده استفاده کرده اند.

رئیس سازمان ملی کاهش بلایا به خبرنگاران گفت: 1083 نفر مجروح و حداقل 151 نفر مفقود شده اند. برخی از قربانیان این زلزله هنوز شناسایی نشده اند.

بیمارستان‌های نزدیک به مرکز زمین‌لرزه جاوه در حال حاضر غرق شده‌اند، در حالی که برخی از مناطق دورافتاده در اندونزی هنوز غیرقابل دسترس هستند.

عملیات نجات در حدود ده ها مکان در Cianjur متمرکز شد – منطقه ای با بیش از 2.5 میلیون نفر – که گمان می رود هنوز بسیاری از آنها گرفتار شده اند.

این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داد و همچنین باعث وحشت در پایتخت جاکارتا شد، جایی که ساختمان های بلندمرتبه تاب خوردند و برخی از مردم تخلیه شدند.

تلاش‌های اولیه برای نجات به دلیل آسیب‌دیدگی جاده‌ها و پل‌ها و قطعی برق و کمبود تجهیزات برای کمک به جابجایی آوارهای سنگین با مشکل مواجه شد.

تا روز سه شنبه، منابع برق و ارتباطات تلفنی شروع به بهبود کردند، در حالی که برخی از جاده های اصلی از آوار پاکسازی شدند. بیش از 13000 نفر به مراکز تخلیه منتقل شده اند.

کامیون‌های باری حامل مواد غذایی، چادر، پتو و سایر لوازم از جاکارتا، پایتخت، بامداد روز سه‌شنبه در پناهگاه‌های موقت وارد شدند.

اندونزی به دلیل قرار گرفتن در حوضه اقیانوس آرام که به عنوان حلقه آتش شناخته می شود، اغلب تحت تأثیر زلزله، فوران های آتشفشانی و سونامی قرار می گیرد.

بسیاری از زمین‌لرزه‌های قبلی قوی‌تر از روز دوشنبه بوده‌اند، اما کارشناسان می‌گویند کم عمق بودن این زمین‌لرزه و زیرساخت‌های ناکافی به خسارات شدید کمک کرده است.

رئیس جمهور جوکو ویدودو روز سه شنبه از سیانجور بازدید کرد و متعهد شد که زیرساخت ها را بازسازی کند، از جمله پل اصلی که سیانجور را به شهرهای دیگر متصل می کند.

ویدودو گفت: «از طرف خودم و از طرف دولت، مایلم تسلیت عمیق خود را به قربانیان و خانواده‌های آنها در این زلزله سیانجور ابراز کنم.

دولت همچنین اعلام کرده است که تا سقف 50 میلیون روپیه (3100 یورو) به هر ساکنی که خانه وی آسیب دیده است کمک خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

‘مزدوران’: رهبر ایران معترضان ضد دولتی را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، روز …