جوایز F1 2022: ورشتاپن و ردبول بیش از حد خوب به عنوان رقبای معکوس گیر کرده اند | فرمول یک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

راننده سال

پس از جنجال بر سر اولین قهرمانی فرمول یک جهان در سال 2021، مکس ورشتاپن هیچ سوالی در مورد صعود شایسته خود این بار باقی نگذاشت. این مرد هلندی در ارائه خود بسیار متین بوده است و به سختی در کسب 15 پیروزی از 22 مسابقه اشتباه کرده است. شکست های مکانیکی با وجود آن می توانست بیشتر باشد. علاوه بر این، او این کار را با کمی قدرت انجام داد. پیروزی‌های مستقیمی وجود داشت، اما برخی تظاهرات عالی و مقتدرانه انسان و ماشین در هماهنگی کامل وجود داشت. فراری می‌دانست که بازی زمانی پیش می‌رود که ورشتاپن سه بار از جایگاه‌های پایین گرید پیروز شد، از رتبه دهم مجارستان، چهاردهم در بلژیک و هفتم در ایتالیا بازگشت. آنها درایوهای قدرتمند و بی عیب و نقصی بودند که فقط می توان آنها را تحسین کرد. پس شرم آور است که امتناع او از اطاعت از دستورات تیم در پایان فصل، موفقیت او را تا حدودی آزاردهنده انداخت، به ویژه در درخواست های غیرمنطقی او مبنی بر اینکه این موضوع به دلیل ناشناخته نبودن حقایق و در عین حال امتناع از بحث در مورد موضوع متوقف شود. حقایق گفته شده را فاش کنید

مکس ورشتاپن در ابوظبی دور پیست مسابقه می دهد.
مکس ورشتاپن در ابوظبی دور پیست مسابقه می دهد. عکس: مارک تامپسون/گتی ایماژ

مسابقه سال

نبرد قهرمانی ممکن است جذاب نبوده باشد، اما مسابقاتی با کیفیت بالا وجود داشت، البته بیشتر آن در پی ورشتاپن بود. گرندپری بریتانیا در سیلورستون یکی از این قهرمانان بود. پس از یک افتتاحیه وحشتناک زمانی که ژو گوانیو از آلفارومئو دچار یک تصادف بزرگ شد و در نهایت در حصار گیر معکوس شد، یک فیلم هیجان انگیز رخ داد. چیزی برای تماس وجود نداشت، زیرا بارها و بارها بین ورشتاپن، لوئیس همیلتون، چارلز لکلرک و کارلوس ساینز دست به دست شد. مدار سریع و فراگیر با پیکربندی جدید هوای خودروها و توانایی بهبود یافته آنها در عبور از یکدیگر مناسب است. ورشتاپن آسیب دید و او را از رقابت خارج کرد زیرا همیلتون به مصاف فراری ها رفت. یک مداخله دیرهنگام خودروی ایمنی، سپس مبارزه را دوباره تنظیم کرد. ساینز پیشتاز شد، زیرا سرجیو پرز، همیلتون و لکلرک برای جایگاه‌های سکو به چرخ دیگر رفتند. سیلوراستون مسابقه‌ای را که مدت‌هاست آرزویش را داشت، ارائه می‌کرد، جذاب بود.

بهترین سبقت

به عنوان بخشی از آن رویارویی الکتریکی در گرندپری بریتانیا، یک سکانس مسابقه واقعاً برجسته بود. در حالی که ساینز در مقابل پرز راحت بود، نبرد همیلتون و لکلرک ادامه داشت. پس از یک فصل مبارزه با ماشینی که عملکرد ضعیفی نداشت، همیلتون با W13 خود در حال و هوای هیجان انگیزی بود و سرانجام به او فرصتی برای مسابقه داد. در حالی که پرز و لکلرک در کلاب به طور گسترده با هم می جنگیدند، همیلتون از کنار هر دوی آنها گذشت تا غرشی از سکوهای سیلورستون با ابعاد حماسی برانگیزد، که اهمیتی نمی داد که او نمی تواند جایگاه را حفظ کند و دوباره در همان دامان پاس داده شد. پرز از زمین خارج شد و لکلرک و همیلتون را در موقعیت سوم قرار داد و پاسی که نفس را بند آورد. همیلتون در لوفیلد از لکلرک سبقت گرفت تا راننده فراری به بیرون از گوشه فوق‌العاده سریع کپس بازگردد. این یک مانور مطلق توپ‌آوت با سرعت 185 مایل در ساعت بود که برای مدت کوتاهی به نظر می‌رسید که زمان را در نقطه‌ای کاهش می‌دهد که هر دو راننده می‌دانستند همیلتون و ورشتاپن در سال گذشته با یکدیگر برخورد کرده‌اند و ورشتاپن با سرعت زیاد با دیوار برخورد کرده است. این بار تمیز و یک قطعه مسابقه خیره کننده بود.

چارلز لکلرک فصل را خوب شروع کرد، اما اشتباهات و یک ماشین غیرقابل اعتماد باعث شد تا قهرمانی واقع بینانه برای مرد فرانسوی به ارمغان بیاید.
چارلز لکلرک فصل را خوب شروع کرد، اما اشتباهات و یک ماشین غیرقابل اعتماد باعث شد تا قهرمانی واقع بینانه برای مرد فرانسوی به ارمغان بیاید. عکس: Robert Szaniszlo/NurPhoto/Shutterstock

جنجال سال

F1 هرگز ظاهر خوبی برای یک ورزش برای فرو بردن در کشمکش های مالی نبود، اما در اولین سال تحمیل محدودیت بودجه، یک هجوم مطلق ایجاد کرد. این روند در رسیدن به نتیجه بسیار کند بود، نتایج ارزیابی‌های سال 2021 از هزینه‌ها در نهایت در اکتبر فاش شد. علاوه بر این، قبل از انتشار، افشای اطلاعات ردبول را به دلیل هزینه‌های بیش از حد در کانون توجه قرار داده بود و اتهامات و اتهامات متقابل بدون هیچ مدرکی پخش می‌شد. دعوا ادامه پیدا کرد و قهرمانی ورشتاپن در ژاپن را تحت الشعاع قرار داد و وقتی ردبول به نظر می رسد که کلاه خود را شکسته است، هیچ کس راضی نبود. ردبول مجازات خود را سخت‌گیرانه توصیف کرد، سایر تیم‌هایی که به کلاه خود چسبیده بودند احساس کردند که به راحتی از زمین خارج شده‌اند. همچنین مدیریت ضعیفی در این ماجرا وجود داشت و کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول، با محمد بن سلیمان، رئیس FIA، جلساتی داشت. این تقصیر هورنر یا ردبول نبود، رئیس جمهور مطمئناً باید خود را به طور کامل از این روند کنار می‌گذاشت تا از اتهامات نفوذ نامطلوب که به ناچار ظاهر شد، جلوگیری می‌کرد. این یک امر بداخلاق و غیر قابل اصلاح بود و فرمول یک باید روند را برای فصل بعد اصلاح کند تا مبادا تکرار شود.

تیم سال

هزینه های بیش از حد، موفقیت ردبول در کسب اولین دوبل قهرمانی رانندگان و سازندگان از سال 2013 را تحت الشعاع قرار داد، اما نباید موفقیت آنها را کم اهمیت جلوه داد. بر اساس قوانین جدید، هیچ کس کاملا مطمئن نبود که چه کسی در صدر قرار می گیرد و بدون شک این ردبول بود که ترکیب برنده را داشت. RB18 پس از مشکلات مربوط به قابلیت اطمینان که مانع از مسابقات اولیه آنها شد، ثابت کرد که یک کشتی موشکی است. سریع، باثبات، متعادل و در یک خط مستقیم سریع بود. همانطور که آنها آن را توسعه دادند، وزن اضافی از بین رفت و آنها تنظیمات را مطابق میل ورشتاپن برای یک قسمت جلویی نوک تیز تنظیم کردند. زمانی که او آن را داشت، غیرقابل توقف بود. این تیم همچنین به صورت عملیاتی تحویل داده شد، استراتژیست های آنها هانا اشمیتز و ویل کورتنی بارها و بارها تماس های مناسب را برقرار می کردند و خدمه آنها در آخر هفته های مسابقه مانند ساعت کار می کردند. کنترل آرامی در تیمی وجود داشت که با تیم ورشتاپن در مسیر مطابقت داشت و هیچ مدیونی به هیچ هزینه‌ای اضافه نمی‌کرد.

جورج راسل مرسدس پس از قهرمانی در گرندپری برزیل با هواداران سلفی می گیرد
جورج راسل مرسدس پس از قهرمانی در گرندپری برزیل با هواداران سلفی می گیرد. عکس: مارسلو چلو/AP

ناامیدی سال

تصور اینکه فصلی که برای فراری با چنین وعده‌هایی آغاز شده بود، بسیار سخت بود. از آزمایش، ماشین آنها ترسناک به نظر می رسید و در راندهای ابتدایی این امر ثابت شد. لکلرک از سه مسابقه ابتدایی دو برد به دست آورد و با مشکلات اطمینان ردبول، 46 امتیاز از ورشتاپن پیشی گرفت. اسکودریا آنقدر قوی به نظر می‌رسید که سوال این بود که آیا ورشتاپن می‌تواند این تعداد امتیاز را پس بگیرد. مجموعه ای از خطاها، تماس های استراتژی ضعیف، مسائل مربوط به قابلیت اطمینان و سپس عدم تطابق با سرعت توسعه ردبول، امیدهای آنها را از بین برد. موتورهای منفجر شده، تاکتیک‌های ضعیف تایرها و حتی خطای پرهزینه لکلرک در سقوط در فرانسه وجود داشت. توسط اسپا، هر مزیتی که فراری در سرعت اولیه داشت، ناپدید شد، زیرا آنها با پیروزی ورشتاپن در هیجان بودند. زمانی که هلندی در ژاپن عنوان قهرمانی را به دست آورد، لکلرک 114 امتیاز از او عقب بود و هر امیدی برای یک نبرد قهرمانی قدرتمند مدت ها بود که به خاکستر تبدیل شده بود.

بزرگترین پله

جورج راسل حق داشت برای پیوستن به تیم مرسدس با هشت قهرمانی متوالی سازندگان، بسیار خوشبین باشد. وقتی او در نهایت به پیست رفت چه استقبالی کرد، کاملا غیرمنتظره بود. ماشین از سرعت خارج شده بود، هیولایی برای راندن، با هندلینگ و تعادل ضعیف و بدترین گراز دریایی را در شبکه متحمل می شد. از پیش‌بینی رقابت برای پیروزی، این جوان 24 ساله باید به سرعت با حل مسئله، توسعه و تجزیه و تحلیل در پرواز سازگار می‌شد. مسابقات به تجربیات یادگیری تبدیل شد زیرا تیم به شدت سعی در درک و مدیریت خودروی سرکش خود داشت. راسل یک درخواست بزرگ حتی برای یک راننده باتجربه، آن را با آرامش، لطف و عزم چشمگیر انجام داد. او یک پیروزی خوب در برزیل به دست آورد و از همیلتون پیشی گرفت، البته با توجه به این که در نیم فصل اول قهرمان هفت دوره تمرینات آزمایشی بیشتری برای رانندگی در اختیار داشت زیرا تیم به دنبال کمک به باز کردن عملکرد ماشین خود بود. با این وجود این یک غسل تعمید آتش باقی ماند و راسل با تمایز ظاهر شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلغارستان گزارش رسانه ها مبنی بر تیراندازی مهاجران در مرز ترکیه را رد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت بلغارستان ادعاهایی مبنی بر تیراندازی …