ایالات متحده فشار برای تقویت کننده های COVID را تجدید می کند زیرا داده ها نشان می دهد که آنها محافظت می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات بهداشتی ایالات متحده روز سه‌شنبه گفتند، آمریکایی‌هایی که واکسن‌های تقویت‌کننده کووید-۱۹ به‌روزرسانی کرده‌اند، بهتر از کسانی که این واکسن‌های تقویت‌کننده کووید-۱۹ را دریافت کرده‌اند، در برابر عفونت علامت‌دار محافظت می‌شوند – حداقل در حال حاضر.

تقویت‌کننده‌های به‌روزرسانی شده توسط فایزر و رقیب مدرنا در ماه سپتامبر برای آمریکایی‌های خسته از واکسن فروش سختی داشته است. تنها حدود 13 درصد از بزرگسالان ایالات متحده تاکنون یک واکسن “دو ظرفیتی” دریافت کرده اند که سویه omicron و همچنین کروناویروس اصلی را هدف قرار می دهد. روز سه‌شنبه، مقامات کاخ سفید از تلاش مجدد برای آمریکایی‌های بیشتر برای دریافت آخرین عکس‌ها خبر دادند.

در اولین نگاه به اثربخشی عکس‌های جدید در دنیای واقعی، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، افرادی را که علائم مشابه کروناویروس داشتند را که بین سپتامبر تا اوایل نوامبر به دنبال آزمایش در داروخانه‌های سراسر کشور بودند، ردیابی کردند. محققان وضعیت واکسیناسیون افرادی که مبتلا به کووید-19 شده بودند را با کسانی که نداشتند مقایسه کردند.

CDC به این نتیجه رسید که تقویت‌کننده جدید هدف‌گیری omicron، بسته به تعداد واکسن‌های قبلی، مدت زمان قبل و سن افراد، 30 تا 56 درصد محافظت در برابر عفونت علامت‌دار اضافه می‌کند.

دکتر روث لینک-گلس، سرپرست این مطالعه، گفت: افرادی که بیشترین سود را دریافت می‌کنند، کسانی هستند که هرگز یک تقویت‌کننده قبلی نداشته‌اند، فقط دو دوز از واکسن اصلی کووید-19 حداقل هشت ماه قبل از آن.

او گفت، اما حتی افرادی که قبل از جستجوی فرمول جدید پاییزی یک تقویت کننده واکسن اصلی در تابستان دریافت کردند، 30 تا 40 درصد بیشتر از این واکسن جدید محافظت می شدند.

Link-Gelles گفت: “ما در مورد آن به عنوان مزیت اضافی یا منفعت افزایشی دریافت یک دوز بیشتر فکر می کنیم، و در این مورد، یک دوز بیشتر دو ظرفیتی است.”

تقویت کننده های به روز شده سویه BA.5 omicron را هدف قرار می دهند که تا همین اواخر رایج ترین نوع بود. واکسن‌های اصلی کووید-19 محافظت قوی در برابر بیماری‌های شدید و مرگ بدون توجه به نوع آن ارائه کرده‌اند، اما محافظت در برابر عفونت خفیف موقتی است. تجزیه و تحلیل CDC تنها چند ماه اول استفاده از تقویت کننده های جدید را ردیابی کرد، بنابراین هنوز خیلی زود است که بدانیم محافظت اضافی در برابر عفونت علامتی چقدر طول می کشد.

لینک-گلس گفت: «مسلماً با ورود به فصل تعطیلات، شخصاً اگر با والدین و پدربزرگ و مادربزرگم ملاقات کنم، بیشترین محافظت ممکن را می‌خواهم». “محافظت در برابر عفونت در آنجا واقعا مفید خواهد بود، زیرا به طور بالقوه از بیمار شدن پدربزرگ و مادربزرگ یا سایر عزیزان خود جلوگیری می کنید.”

برای این منظور، دولت بایدن یک کمپین شش هفته‌ای را اعلام کرد که از مردم – به‌ویژه افراد مسن – می‌خواهد تقویت‌کننده‌ها را دریافت کنند و گفت که این شلیک‌ها می‌تواند جان مردم را در حالی که آمریکایی‌ها برای تعطیلات جمع می‌شوند نجات دهد.

حتی زمانی که BA.5 غالب بود، محافظت در برابر بیماری شدید کاهش یافت، به همین دلیل مقامات بهداشتی قویاً از افراد مسن و سایر افراد در معرض خطر خواسته اند که از تقویت کننده جدید چشم پوشی نکنند.

علاوه بر عدم قطعیت، ویروس کرونا هنوز در حال جهش است و اکنون بستگان BA.5 در حال افزایش هستند.

در اوایل پاییز امسال، Pfizer و Moderna آزمایش‌های آزمایشگاهی را منتشر کردند که نشان می‌داد دریافت یک تقویت‌کننده به‌روز، سطح آنتی‌بادی‌های ضد ویروس را در افراد افزایش می‌دهد، از جمله علیه BA.5. این شرکت‌ها به شواهد اولیه آنتی‌بادی اشاره می‌کنند که نشان می‌دهد عکس‌های جدید ممکن است حداقل محافظتی را در برابر زیرگروه‌های جدیدتر omicron نیز ارائه دهند، علیرغم عدم تطابق دقیق.

———

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می‌شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس دولتی آب و هوا می گوید: طرح معدن زغال سنگ کامبریا “گامی به عقب” است | زغال سنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، قهرمان آب و هوای دولت …