تیم آذربایجان با جشن گرفتن 50 سال جودو در گرند اسلم باکو می درخشد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روز سوم گرند اسلم باکو با موفقیت بیشتری برای کشور میزبان همراه بود.

زلیم کوتسویف قهرمان روز بود و یک دستاورد فوق العاده را برای تیم جودو آذربایجان به پایان رساند و تضمین کرد که آنها در هر سه روز در باکو طلا گرفتند.

یک تکه فوق العاده با پا، جمعیت را به پا ایستاد.

آذر علی اف دبیر کل کمیته ملی المپیک آذربایجان برای اهدای این مدال ها حضور داشت.

کوتسویف گفت: «هنگامی که من به سمت تاتامی می رفتم، جمعیت انگیزه بزرگی بود. “من بلافاصله این جو باورنکردنی را احساس کردم. باخت یک گزینه نبود و کسب مدال طلا در سال پنجاهمین سالگرد جودو در آذربایجان باعث افتخار من است.”

بچه ها در طول کل گرند اسلم ورزشگاه را جمع کرده اند و قهرمانان خود را تشویق می کنند. در روز سوم، یکی از آن طرفداران جوان شانس یک عمر را داشت.

محمد شاهوردیلی هشت ساله در بلوک نهایی گرند اسلم باکو به مصاف سعید ملایی قهرمان سابق جهان و دارنده مدال نقره المپیک رفت. مربی او کسی نبود جز النور ممدلی قهرمان المپیک آذربایجان و قهرمان واقعی جودو.

لحظه جذاب دوستی و تفریح ​​راهی زیبا برای جشن گرفتن 50 سال جودو در آذربایجان بود.

آلیس بلاندی ایتالیایی در وزن 78- کیلوگرم، پس از یک قهرمانی ناامیدکننده در مسابقات جهانی، دوباره به فرم خود نگاه کرد.

ترکیبی خارق‌العاده از حملات، طلا را برای او به ارمغان آورد و او را به فرم فوق‌العاده‌ای که در طول سال نشان داده بود، بازگرداند.

مدال هایش توسط اسکندر هاچیچا، مدیر ورزشی IJF به او اهدا شد.

بلاندی گفت: «فضای خوبی بود، مردم تشویق می‌کردند، مردم جودو را دوست دارند. گرفتن عکس و مصاحبه واقعاً خوب است. خوب است، باحال است.”

مارکوس نایمان کهنه کار وزن منهای 90 کیلوگرم، یک بازگشت موفق دیگر به جودوی نخبه داشت و نمانیا مایدوف را با یک حرکت فوتی فوق العاده شکست داد.

مدال خود را توسط ولاد مارینسکو، مدیرکل فدراسیون بین المللی فوتبال (IJF) اعطا کرد.

میلیکا زابیچ در وزن 78+ کیلوگرم تنها طلای این مسابقات را برای صربستان به دست آورد. او در فینال روکله نونس از پرتغال را شکست داد.

این مدال ها توسط دکتر لیزا آلن، عضو کمیته بین المللی IJF اهدا شد.

در وزن 100+ کیلوگرم تیمور رخیموف از تاجیکستان اولین مدال طلای گرند اسلم خود را به دست آورد و جودوی زیبایی را در فینال مقابل علیشیر یوسپوف ازبکستان به نمایش گذاشت.

این مدال ها توسط کی یونگ جئون، مدیر داور IJF اهدا شد.

گویا مدعی شدن مدال طلا در هر سه روز مسابقات کافی نبود، تمام اعضای تیم محلی تمام روز در آتش بودند و با جشن گرفتن موفقیت آمیز 50 سالگی جودو در آذربایجان، کشور خود را به افتخارآفرینی کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آرژانتین – مکزیک: جام جهانی 2022 – زنده | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …