از هلن رینسفورد، بازیکن پارالمپیک خواسته شد فرم “احیا نکن” را امضا کند | ناتوانی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک ورزشکار پارالمپیک پس از اینکه از او خواسته شد با وجود نداشتن شرایط محدودکننده زندگی، فرم «احیا نکن» (DNR) را امضا کند، گفته است که احساس می‌کند زندگی‌اش «لایق نیست».

هلن رینسفورد، 42 ساله، کاربر ویلچر، قهرمان سابق قایقرانی است که در سال 2008 در پارالمپیک پکن مدال طلا کسب کرد. پس از دعوت شدن به قرار ملاقاتی که توسط یک شبکه مراقبت های اولیه در جنوب شرقی انگلستان آغاز شده بود، از او خواسته شد که فرم را که معمولاً DNR نامیده می شود، امضا کند.

رینسفورد معتقد است که از او خواسته شده است که DNR را صرفاً به دلیل استفاده از ویلچر بودن امضا کند، زیرا او نه مسن است و نه از بیماری جدی رنج می برد.

او تصمیم گرفته است در مورد تجربه خود صحبت کند تا به افراد دارای معلولیت هشدار دهد که ممکن است از آنها خواسته شود که این نوع توافق نامه را امضا کنند، زیرا آنها یک کاربر ویلچر هستند یا از نوعی کمک دیگر برای کمک به آنها در زندگی روزمره استفاده می کنند.

رینسفورد گفت: «در این قرار، شخصی که از من خواست تا DNR را امضا کنم، یک کارمند مراقبت‌های بهداشتی آموزش دیده نبود. او همچنین از من پرسید که درک من از وضعیت پزشکی من چیست و آیا وکالتنامه دارم.

«من از همه چیز کاملاً ناامید بودم. باعث شد احساس کنم لیاقت ندارم. تنها اطلاعاتی که این شخص می دانست این بود که من یک کاربر ویلچر هستم. من از طرفداران بسیار خوب مراقبت از پایان زندگی هستم و در مورد گزینه ها صحبت می کنم، اما در حال حاضر شرایط محدود کننده زندگی ندارم.

«کل قرار ملاقات عجیب بود. اگر تصمیمات فوری در این مورد گرفته شود، من را نگران می کند. من احساس می کنم این نوع گفتگوها باید با متخصصان مراقبت های بهداشتی که فرد را می شناسند، انجام شود، نه با افرادی که آموزش پزشکی ندارند. من احساس کردم که مجبور شدم برای محافظت از سایر معلولان صحبت کنم و امیدوارم اجرای مجدد مورد بازنگری قرار گیرد.»

رینسفورد گفت که او “مودبانه” امضای فرم را رد کرد و گفت که ابتدا در مورد آن تحقیق خواهد کرد.

او گفت: “من می خواستم آگاهانه تصمیم بگیرم و واقعاً این را دوست نداشتم.” من نمی دانم چه تدابیری برای افراد آسیب پذیرتر وجود دارد. پزشک عمومی من وقتی به او گفتم چه اتفاقی افتاده وحشت زده شد و خیلی عذرخواهی کردم. او به من گفت که من از آن دسته افرادی نیستم که باید این فرم ها را روی من بگذارند.

او با تأمل در مورد این اپیزود افزود: «آیا در مورد ارزش زندگی من در مقایسه با زندگی دیگران قضاوت می شود؟ آیا این بدان معناست که اگر من در یک تصادف اتومبیل مجروح شوم، زندگی من شایسته نجات تلقی نمی شود؟ چیز زیادی من را ناامید نمی کند، اما این واقعاً مرا متوقف کرد و باعث شد احساس کنم شایستگی ام برای درمان زیر سوال رفته است.”

آن وافولا استرایک، پارالمپیک، که از ویلچر نیز استفاده می کند، نسبت به اتفاقی که برای هم ورزشکارش افتاده است ابراز نگرانی کرد.

او گفت: «معلول بودن هرگز نباید مردم را از داشتن زندگی محروم کند. من بارها به مردم یادآوری کرده ام که استفاده از ویلچر بودن من به این معنا نیست که باید در معرض طرد، تبعیض یا رفتار نابرابر قرار بگیرم.»

سخنگوی هیئت مراقبت یکپارچه در منطقه رینسفورد گفت: «یک «یک کار
اخطار نه احیا فقط باید توسط یک متخصص پزشکی صادر شود که از مسائل سلامتی بیمار آگاهی کامل دارد و با رضایت بیمار یا مراقبین او باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ایالات متحده منتظر “پاسخ جدی” روسیه در مورد پیشنهاد انتشار بریتنی گرینر است | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک دیپلمات ارشد آمریکایی گفت …