برنامه های بریتانیا برای «غروب آفتاب» قوانین اتحادیه اروپا پس از برگزیت «برای هدف مناسب نیست» | برگزیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ارزیاب مستقل خود دولت، طرح‌هایی را برای کنار گذاشتن قوانین اتحادیه اروپا پس از برگزیت، «مناسب برای هدف» خوانده است.

بر اساس قانون جدید که فرزند مغز وزیر بازرگانی سابق جاکوب ریس-موگ بود، هزاران قانون کپی شده از اتحادیه اروپا به کتاب اساسنامه بریتانیا تا پایان سال آینده “غروب” خواهند شد، اگر هر کدام توسط وزرا امضا نشوند. نگه داشته شود.

اینها شامل قوانین مربوط به حقوق کارگران، مانند دستورالعمل های حداکثر زمان کار و حقوق زایمان، و حفاظت از زیستگاه است که حیوانات در معرض خطر را از تهدیدات توسعه نجات می دهد.

لایحه قانونی اتحادیه اروپا (REUL) که 4000 قانون را تهدید می کند، قبلاً توسط کارشناسان حقوقی “بی پروا” توصیف شده است که می گویند بد طراحی شده است و اختیارات بی سابقه ای را به وزرا می دهد تا شخصا تصمیم بگیرند که کدام قوانین باقی بماند و کدام یک از قوانین باقی بماند. باید رفت.

این لایحه توسط کارشناسان حقوقی مورد انتقاد قرار گرفته است و گفته اند که به وزرا اختیارات بی سابقه و “غیر دموکراتیک” می دهد تا بدون مشورت قوانینی وضع کنند یا آن را کنار بگذارند.

اتحادیه‌ها که نگران هستند موجی از مقررات‌زدایی از حقوق کارگران را ایجاد کند، می‌گویند این یک «شمارش معکوس برای فاجعه» است، در حالی که کارولین لوکاس، نماینده حزب سبز، به نمایندگان مجلس گفت که این لایحه غیرمسئولانه و «بر اساس ایدئولوژیک» است.

ناظر مقررات مستقل دولت،
کمیته سیاست نظارتی (RPC)، به ارزیابی تاثیر این طرح ها نگاه کرده و آن را “برای هدف مناسب نیست” توصیف کرده است.

این لایحه پیشنهاد می کند که بیش از 2400 قطعه از قوانین حفظ شده اتحادیه اروپا (REUL) در 31 دسامبر 2023 غروب شود، مگر اینکه قبل از آن، یک بررسی دپارتمان پیشنهاد حفظ یا تغییر در این قانون را بدهد، یا غروب آفتاب را تا سال 2026 به تاخیر بیندازد. گزارش.

هیچ تاثیری برای تغییرات تک تک قطعات REUL در این مرحله ارزیابی نشده است. ما از وزارت خواستیم که برای بررسی دقیق RPC در آینده، متعهد به ارزیابی تأثیر قوانین تغییر یافته و غروب شده باشد، اما این وزارت متعهد محکمی برای انجام این کار نکرده است.»

این نشان می‌دهد که دولت به تأثیر غروب این قوانین بر کسانی که تحت تأثیر آنها قرار می‌گیرند توجه نکرده است، و توضیح می‌دهد: «به‌عنوان ناظر مستقل مقررات بهتر، نظر ما این است که کسانی که تحت تأثیر تغییرات مقرراتی قرار می‌گیرند باید به طور منطقی انتظار داشته باشند که دولت به درستی در نظر بگیرد. اثرات چنین تغییراتی

ما مطمئن نیستیم که تأثیر تغییر یا غروب هر بخش از REUL بر اساس پیشنهادهایی که در حال حاضر وجود دارد محاسبه یا درک شود – به ویژه در مواردی که هیچ قانون ثانویه مرتبط مورد نیاز نیست.»

سازمان دیده بان همچنین از بند غروب که مهلتی برای ارزیابی همه قوانین و سپس اصلاح، کنار گذاشتن یا حفظ آنها می دهد، انتقاد کرده است. این مهلت می‌گوید که دولت دلیل کافی برای تعیین این ضرب‌الاجل ارائه نکرده است.

در این ارزیابی آمده است:[The government] باید استدلال قوی تری برای اینکه چرا غروب REUL ضروری است، به جای تعیین یک ضرب الاجل برای تکمیل بررسی و تغییر REUL، از جمله شواهد مناسب و قوی برای حمایت از این موضع، ارائه کند.

آلیس هاردیمن، رئیس سیاست RSPB در انگلیس، گفت: “ما ماه ها است که می گوییم که لایحه قانونی اتحادیه اروپا برای هدف مناسب نیست و اکنون کمیته سیاست نظارتی خود دولت بریتانیا نیز همین را می گوید. پیامدهای زیست‌محیطی گسترده و ویرانگر این قانون ضعیف، بر بسیاری از حوزه‌های زندگی ما تأثیر می‌گذارد که دولت باید کار شایسته‌ای را انجام دهد و اکنون آن را پس بگیرد.»

سخنگوی دولت گفت: «رتبه‌بندی کمیته سیاست‌های نظارتی از ارزیابی تأثیر ما برای لایحه قوانین اتحادیه اروپا ناامیدکننده است، اما با رتبه‌بندی‌های بسیاری از لوایح توانمند دیگر مطابقت دارد. طبیعتاً با توجه به گستره وسیع آزادی‌هایی که این لایحه ایجاد می‌کند و بخش‌ها و بخش‌های مختلفی که شامل آن می‌شود، تعیین کمیت تأثیرات در ارزیابی تأثیر در حال حاضر دشوار است.

«دولت متعهد است که از مزایای برگزیت به طور کامل استفاده کند، به همین دلیل است که ما لایحه قانونی اتحادیه اروپا حفظ شده خود را ادامه می دهیم، که به وضعیت حقوقی ویژه همه قوانین حفظ شده اتحادیه اروپا پایان می دهد. این به ما این امکان را می دهد که قوانین و مقررات خود را به بهترین نحو با نیازهای کشور مطابقت دهیم، بوروکراسی بیهوده را برای حمایت از مشاغل حذف کنیم و در عین حال محافظت ها و پادمان های مهم را حفظ کنیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …