از نظافتچی تا مربی جام جهانی: هروه رنارد، مدیر فوتبال عربستان سعودی کیست؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

عربستان سعودی روز سه‌شنبه در جام جهانی قطر به پیروزی تاریخی مقابل آرژانتین دست یافت و تیم فوتبال مردان آمریکای جنوبی را که در رده سوم جهان از سوی فیفا قرار دارد، 2-1 شکست داد.

کلید پیروزی آنها چیست؟ هروه رنار، سرمربی فرانسوی، که در سال 2019 سرمربی عربستان سعودی شد و این تیم را به موفقیت های بی سابقه ای رساند.

مسیر شخصی خود رنار خطی نبوده است. این بازیکن بومی اکس‌ل‌بن در دهه‌های 1980 و 90 به‌عنوان مدافع در تیم‌های فوتبال فرانسه شروع به کار کرد، تا اینکه آسیب دیدگی زانو در سال 1998 دوران بازی او را تحت تأثیر قرار داد.

مدت کوتاهی پس از آن، در 30 سالگی، مربی تیم Draguignan SC، یک تیم کوچک در جنوب فرانسه شد. او همچنین به عنوان نظافتچی بین جلسات آموزشی شروع به کار کرد و در نهایت شرکت نظافتی خود را تأسیس کرد.

در اوایل دوران مربیگری او، جام جهانی هنوز یک چشم انداز بسیار دور برای سرمربی مشتاق بود.

او هنگام صحبت با خبرگزاری فرانسه گفت: «این یک رویای کودکی بود که حتی غیرقابل تصور به نظر می رسید.

در سال 2004، رنارد پس از پایان دوره کوتاه او در کمبریج یونایتد – یک تیم انگلیسی لیگ پایین تر – با موانع بیشتری روبرو شد.

با این وجود، شانس او ​​تا سال 2010 معکوس خواهد شد. او پس از سال‌ها کار برای تیم‌های ملی و باشگاه‌های مختلف در سراسر آفریقا و آسیا، زامبیا و ساحل عاج را به قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا در سال‌های 2012 و 2015 هدایت کرد و او را به اولین مربی تبدیل کرد که دو بار با دو کشور مختلف این جام را به دست آورد.

تا جولای 2019، رنارد قراردادی را امضا کرد تا مدیر عربستان سعودی شود و این کشور عرب خلیج فارس را به پیروزی ناراحت کننده خود در برابر آرژانتین در جام جهانی 2022 سوق داد.

سرمربی فرانسوی پس از پیروزی سه شنبه خود به خبرنگاران گفت: “همه ستاره های آسمان برای ما هماهنگ بودند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شبکه ملی طرح های شروع طرح زمستانی اضطراری را لغو کرد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اپراتور شبکه برق بریتانیا برنامه‌های …