رئیس «جشنواره برگزیت» تأکید می‌کند که پارازیت فرهنگی یک شکست نیست، بلکه ارزش پول است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس یک رویداد هشت ماهه برای جشن خلاقیت در بریتانیا – که “جشنواره برگزیت” نامیده شد و باعث آزردگی برگزار کنندگان آن شد – اصرار دارد که موفقیت آمیز بود، حتی اگر تعداد افراد کمتری از آنچه انتظار می رفت در آن شرکت کردند. برای.

برگزارکنندگان “Unboxed: خلاقیت در بریتانیا“، که بودجه ای 120 میلیون پوندی (138 میلیون یورویی) از سوی دولت بریتانیا داشت، می گویند که بیش از 18 میلیون نفر را بین ماه مارس و نوامبر جذب کرده است – که به سختی یک چهارم رقم 66 میلیونی است که در سایت تبلیغ شده بود. ابتدا

فقط سه میلیون نفر شخصاً در رویدادها شرکت کردند. 15 میلیون باقیمانده با آنچه کارگردان فیل باتی به عنوان «تجربه های دیجیتال و پخش نوآورانه نوآورانه» توصیف کرد، درگیر شدند.

او می‌گوید: «این تجربیات فرهنگی بهترین‌های علم، بهترین فناوری، و بهترین هنرها را از طریق زنده و دیجیتال به نمایش گذاشته است، همیشه برای انجام این کار طراحی شده است.» به بی بی سی گفت در روز سه شنبه

باتی گفت که رقم مورد انتظار 66 میلیون “هرگز یک هدف بازدیدکننده” نبود بلکه “یک جاه طلبی خلاقانه برای برنامه” بود که هدف آن “واقعاً فراگیر برای کل بریتانیا” بود.

او گفت: “من فکر می کنم ما آن را تحویل دادیم.”

مدیر این پروژه افزود: «سه میلیون نفری که آمده اند در 107 شهرک، شهر، روستا، روستا و جوامع ساحلی زندگی می کنند، این یک سرمایه گذاری بزرگ در مناطقی در سراسر بریتانیا است که اغلب با سرمایه گذاری فرهنگی مورد استفاده قرار نمی گیرند».

در سپتامبر، رئیس یک کمیته پارلمانی خواستار تحقیقات رسمی شد به “اعداد ناچیز جذب شده به جشنواره”.

جولیان نایت گفت: «طراحی و تحویل Unboxed از همان ابتدا یک خرابی بدون تحریف بوده است. یک شکست».

مال کمیته گزارش مارس گذشته منتشر شدماه شروع جشنواره، این رویداد را “استفاده غیر مسئولانه از پول عمومی” توصیف کرد.

این جشنواره در مورد اینکه آیا جشنواره بازگشت سرمایه را به ارمغان خواهد آورد یا خیر، گفت که دولت خود نتوانسته است توضیح دهد که برای چه چیزی است، و به این نتیجه رسید که این امر می تواند منجر به “تضعیف مرگبار” مناقصه برای رویدادهای آینده فوتبال شود.

این پروژه برای اولین بار توسط ترزا می، نخست وزیر وقت، در سال 2018، دو سال پس از رفراندوم اتحادیه اروپا، اعلام شد تا “نمایش آنچه امروز کشور ما را بزرگ می کند” و برای نشان دادن “لحظه ای از نوسازی ملی با یک بار در یک نسل”. جشن”.

جانشین او گفت: «تجلیل از نبوغ، انرژی، نوآوری، خوش‌بینی و نبوغ خلاقانه همه جانبه بریتانیا، برخلاف هر چیز دیگری که قبلا دیده شده است. بوریس جانسون در اکتبر 2021 گفت همانطور که او این پروژه را راه اندازی کرد.

پس از گذشت بیش از شش سال از همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا، برگزیت همچنان یک موضوع بی ثبات در بریتانیا است. مطابق با یک نظرسنجی YouGov که هفته گذشته منتشر شد، حمایت به پایین ترین حد خود رسیده است، به طوری که 56 درصد از بریتانیایی ها اکنون برگزیت را یک اشتباه می دانند، از جمله از هر پنج رأی دهنده «ترک»، یک نفر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

‘مزدوران’: رهبر ایران معترضان ضد دولتی را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، روز …