کیرا والش برای کمپ نیوکمپ آماده می شود – و رو به روی جورجیا استنوی | لیگ قهرمانان زنان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وقتی بارسلونا پنجشنبه شب در نیوکمپ در لیگ قهرمانان اروپا از بایرن مونیخ استقبال می کند، کیرا والش برای اولین بار مقابل چهره ای آشنا قرار می گیرد.

محور اصلی قهرمانی انگلیس برای قهرمانی اروپا در تابستان، سه هافبک والش، جورجیا استانوی و فران کربی بود. والش 25 ساله و استنوی 23 ساله هرکدام تابستان گذشته منچسترسیتی را ترک کردند و تا آن زمان مسیر مشابهی را دنبال کردند و والش به بارسلونا پیوست و استانوی با بایرن امضا کرد.

والش پس از مکثی برای فکر می‌گوید: «فکر نمی‌کنم هرگز مقابل او بازی کرده باشم. ما حتی در بلکبرن با هم بازی کردیم. ما مقابل هم تمرین کرده‌ایم، اما یکسان نیست. او بازیکن بزرگی است. ما چیزهای زیادی در مورد یکدیگر می دانیم. من مطمئن هستم که او می داند که از من چه انتظاری دارد. من می دانم از او چه انتظاری دارم. من احتمالاً اجازه نخواهم داد از او شلیک کند – او خیلی دوست دارد تیراندازی کند.

بازی در نیوکمپ تجربه جدیدی برای هر دو خواهد بود. در حالی که لوسی برنز در زمین رونمایی شد، زمانی که والش بعداً به این تیم پیوست، چنین مقدمه‌ای برای والش وجود نداشت و او فقط برای تماشای یک بازی مردانه به استادیوم رفته است.

والش می‌گوید: «جو، فقط به عنوان یک طرفدار، دیوانه‌کننده است. این چیزی است که من قبلاً هرگز در یک بازی فوتبال تجربه نکرده بودم. اشتیاق طرفداران، سطح بعدی است. من هنوز در زمین نرفته ام اما واقعاً مشتاقانه منتظر آن هستم و بدیهی است که واقعاً مشتاقانه منتظر بازی هستم. این یک لحظه خاص برای من و لوسی خواهد بود. ما هنوز اینجا بازی نکردیم.»

متأسفانه برای والش، پدرش که در جوانی علاقه به فوتبال اسپانیا را تشویق می کرد، در سکوها حضور نخواهد داشت. او می‌گوید: «او کار دارد و فکر می‌کنم او در شروع کار خیلی وقت مرخصی گرفت. زمانی که من برای اولین بار به اینجا نقل مکان کردم، او به من کمک می کرد که در آنجا مستقر شوم … او در آمدن من به اینجا و تصمیم گیری بسیار مهم بود. او همیشه مرا وادار می کرد فوتبال اسپانیا را تماشا کنم. او همیشه از آن قدردانی کرده است. بدیهی است که سیتی در جوانی آنقدرها هم عالی نبود. آنها واقعاً در بازی های زیادی پیروز نشدند، بنابراین او همیشه مرا مجبور می کرد بارسلونا را تماشا کنم. فکر می‌کنم احتمالاً به همین دلیل است که اینجا بودن برای من احساس خاصی است.»

کیرا والش و جورجیا استنوی از انگلیس با قهرمانی زنان در یورو 2022 جشن می گیرند.
کیرا والش و جورجیا استنوی از انگلیس با قهرمانی زنان در یورو 2022 جشن می گیرند. عکس: لین کامرون / FA / گتی ایماژ

شاید همان عشق اولیه به فوتبال اسپانیا به والش کمک کرد تا هوش فوتبالی خود را برای رقابت با همه هم تیمی هایش در انگلیس توسعه دهد. او به سرعت پای خود را در بارسلونا پیدا کرده است. “قطعاً مواقعی وجود داشت که فکر می کردم: “اوه، باید سطحم را کمی بالاتر ببرم.” آمدن به چنین باشگاهی طبیعی است، این باشگاه بسیار خاص است و مردم درباره فوتبال صحبت می کنند، اما وقتی اینجا هستید و آن را در آغوش می گیرید، بیشتر شبیه یک فرهنگ است.

«الان احساس می کنم نسبتاً آرام هستم. این احتمالاً به مربیان و دختران بستگی دارد. آنها واقعاً بسیار مفید هستند – مخصوصاً مربیان. من یک مترجم دارم که تقریباً در تمام جلسه تمرین در کنار من ایستاده بود. آنها من را رها نمی کنند که حدس بزنم یا همیشه همه چیز را برای من توضیح می دهند تا در تحلیل به من کمک کنند، و فکر می کنم همین چیزهای کوچک باعث می شود احساس راحتی بیشتری کنم. فکر می‌کنم اگر بتوانم در خارج از زمین و در حوالی تمرین احساس راحتی کنم، این فقط به بازی تبدیل می‌شود.»

همه چیز آرام نبوده است، بزرگترین چالش این است که بازیکنان لهجه مانکونیایی او را درک کنند. برنز که به زبان پرتغالی و فرانسوی صحبت می‌کند و در تابستان شروع به یادگیری اسپانیایی کرد، به والش می‌گوید که الکسیا پوتلاس، کاپیتان بارسلونا و برنده دو بار توپ طلا، می‌گوید: «او واقعاً نمی‌فهمد چه می‌گویم. زمان”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بسیار احساسی”: هواداران برزیل پس از پیروزی 4-1 مقابل کره جنوبی به طرز وحشیانه ای جشن گرفتند – ویدئو | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، طرفداران برزیلی در دیداری که به …